Končno prave punčeve rezine!

simonka  

član od: 29.11.2001

sporočila: 52

14. dec 2001 7:38

Meni se zdi prav, da bi pisali tudi vir recepta, vseeno pa se pojavi problem pri receptih, ki gredo med ljudmi tako rekoč po ljudskem izročilu. Npr. Francka poskusi recept, ki je bil objavljen v eni reviji, ga pove prijateljici, češ kako je bilo dobro, ta prijateljica ga pove naprej, itd. In čez dve leti pride ta recept do Micke, ki je članica KulSlo in ga napiše v bazo receptov, kdo pa je avtor pa se seveda več ne ve, saj receptov ponavadi ne dajemo naprej s temi podatki. Še vedno pa se lahko najde nekdo, ki ve, kje je bil recept prvotno objavljen. Mogoče bi bilo v redu, da se zmenimo tako: če vemo, kdo je avtor recepta, ga pač napišemo, če ne pa ne. LP Simona

neznan uporabnik

14. dec 2001 12:37

Avtorji po mojem sploh niso pomembni. Jed ne bo, če bomo poznali vir, nič boljša. Tisti, ki se mu zdi prav, da avtorja navede, pa naj ga. Ne bodimo spet malenkostni. Bet Ps: za recepte, ki jih pišemo v forum, po mojem avtorstvo ni tako pomembno. Gre za uslugo "iščem - najdem". V bazi receptov pa bi morali biti avtorski recepti. Čeprav mnoge izmed njih prepoznam in so del t.i. "ljudskega izročila"! Sporočilo je spremenil(a) Beti dne 14. dec 2001 12:41:17

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

14. dec 2001 20:10

Se popolnoma strinjam s Petrom. Če recept od nekod prepišemo, je to potrebno navest!!! Tega bi se bilo potrebno držati! Če pa vira ne poznamo, potem pa ga pač ne moremo navest ali pa ga sploh ni... Po mojem mnenju bi izpadla precej butasto, če bi se podpisala pod nekaj, kar ni moje! Takšno je moje mnenje in zato nisem poslala še nobenega recepta v bazo le teh. Če kdo želi, lahkjo recept za punčevo rolado da v bazo, mu prepustim proste roke. Sama ga v primeru, da zraven ni vira pač ne morem. Najbrž se vam zdi, da delam in bolhe slona... Lp, Ana Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 11. okt 2007 23:23:14

neznan uporabnik

29. dec 2001 23:30

Med prazniki sem končno pripravila punčeve rezine. To je moj recept (ne tisti, ki sem ga posredovala), nekatere količine so približne, ker nisem tehtala. Prvi biskvit (svetli): - 5 jajc, - 12, 5 dkg sladkorja, - 12, 5 dkg ostre moke, - vanilij sladkor, - noževa konica pecilnega Drugi biskvit (temni): - 5 jajc, - 12, 5 dkg sladkorja, - 12, 5 dkg ostre moke, - vanilij sladkor, - noževa konica pecilnega, - 3 žličke kakava v prahu Peci v največjem pekaču, predhodno obloženem s peki papirjem in rahlo namaščenem! Temperatura pečenja približno 150 – 170 ° C (ventilatorska pečica). Oba biskvita sem prerezala, ampak ne na pol, pač pa razmerje 2/3 proti 1/3. Svetlo in temno tretjino sem z rokami nadrobila. Drobtine (morajo biti primerno velike, skoraj koščki) sem prelila: - s čokoladnim likerjem (zelo malo), - rumom, - sadnim čajem (da so se lepo navlažile in sprijele). Dodala sem: - 3 žličke margarine, - 3 žlice višnjeve marmelade, - 5 do 6 dkg čokolade v prahu. Maso sem pregnetla. Gosta mora biti tako kot za rumove (keksove) kroglice. Nato sem svetli biskvit (2/3) navlažila (čaj + rum) in nanj stiskala dobljeno maso. Na vrh sem položila še navlažen temni biskvit. Vse skupaj sem prelila z glazuro iz: - približno 15 dkg sladkorja, - 3 – 4 žlice vode (to segreješ nekje do 35 ° C), - dodala sem pol žličke višnjeve arome za barvo (Etol). Glazura mora biti vroča, ko jo polivaš. Mislim, da so mi kar uspele. V hladilniku se ohranijo nekaj dni. Drugi dan so še boljše! Morda bi bila boljša marelična marmelada. LP! Beti

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

11. okt 2007 18:15

je napisal/a:
Bel biskvit razrežemo na 3 dele. Srednji del in čokoladni biskvit razrežemo na kocke. Primešamo: - 2 žlici marelične marmelade, - 1 dcl ruma, - 5 dkg čokolade, - 5 dkg maslene kreme.
Iščem in iščem recept za punčeve rezine, pa je ta (tisti prvi napisan od Beti) nekako najbližje temu kar sem iskala. Zdaj pa me zanima v kakšni obliki se v kremi uporabi čokolada (v prahu ali stopljena ali...) ter kaj pomeni maslena krema (zmiksano/umešano maslo)? Klea Sporočilo je spremenil(a) Klea dne 11. okt 2007 18:18:15

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

12. okt 2007 11:40

Mi bo znal kdo pomagat Klea

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

24. okt 2008 14:23

Sem spekla punčeve rezine po slaščičarskem receptu od Beti. Tisti del kjer piše "1/3 belega biskvita spečemo in narežemo na 3 dele" se mi je zdelo malo težko izvedljivo, zato sem spekla približno polovica belega in pol čokoladnega biskvita. Belega sem prerezala na pol, čokoladnega pa razrezala in zmešala z 1 dcl ruma (ki sem ga razredčila z 1 dcl pomarančnega soka), stopljeno čokolado, masleno kremo (50 g masla zmiksanega z 25 g mletega sladkorja) in 2 žlicama marelične marmelada. Za moje pojme so to kar taprave punčeve rezine, pa še dobro izgledajo (z roza glazuro seveda). Mogoče bi se jih dalo priredit, da bi porabila manj jajc in malenkost manj ruma, ker se ga kar fajn čuti. Klea

kleokleo2003  

član od: 24.10.2008

sporočila: 25

24. okt 2008 17:04

mislim das je to fer do ostalih ki se trudijo za nas in pišeju nove slastne recepte.lp kleokleo2003

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti