Goriška brda-praznik češenj

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

12. jun 2006 15:56

Včeraj sva se tudi jaz in mož odpravila na praznik češenj.Tja sva prišla okoli ene ure popoldne tako da ni bilo še gužve.Moram reči da sem bila malo razočarana ker sem pričakovala malo več češnjevih pečenih dobrot pite štrudljev......Bila je samo ena stojnica s pecivom tako da so se ljudje skoraj stepli zanje.No češenj je bilo pa dosti in zelo dobre,tako da sem se vsaj češenj najedla in jih nakupila. V bodoče bi jim res svetovala,da bi imeli več dobrot iz češenj,ker ljudje takrat res pričakujejo tisti pravi praznik češenj,ker sami doma ne pečejo peciv, tako da tudi cena ni tako pomembna samo,da je kaj kupiti. lp

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

12. jun 2006 20:13

Pravijo, da se povsod drugje lahko bolj naješ češenj, kot na tem prazniku in še cene precej zasolijo... Teka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

26. maj 2007 7:51

Ker se bliža praznik češenj, naslednji vikend če se ne motim, me znima po koliko so češnje v Brdih ali pa kje drugje?! marelica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. maj 2007 8:04

Pri nas stanejo briške češnje od 3 do 5 EUR. matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. maj 2007 8:30

stara je napisal/a:
Po drugi varianti smo šli tja, po prvi nazaj domov. Najedli smo se češenj in poskusili pito. Vreme je bilo lepo sončno, mi iz hladne in deževne Koroške pa v dolgih hlačah - na srečo smo imeli kratke rokave. Dobro razpoloženje nam je malo pokvaril sosed, ki smo ga v Dobrovi "zalotili" z ljubico. To pa že ne spada več v kulinariko. stara
haha, kako ste šele vi njemu pokvarili razpoloženje... matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti