Kako obarvati smetano v črno?

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

10. jun 2006 10:04

uff ne vem kakšen bo okus smetane, če mu dodamo sipino črnilo sarabande. Ponavadi dodajamo sipino črnilo v jedi, ki jih nato vsaj malo pokuhamo. Morda pa le ima kdo izkušnje s tem? biba

jasna47  

član od: 21.12.2005

sporočila: 104

10. jun 2006 19:20

V trgovini v Črnučah dobiš črno barvo v tekočini.Kupiuš eno stekleničko in jo imaš za deset let.Jaz sem delala nogometno žogo, vendar ne s smetano, ampak z masleno kremo tako ,da ne vem, kako se barva prime na smetano. jasna47

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

14. jun 2006 9:22

Marca sem preizkusila črno barvilo - tekoče, kupljeno v Črnučah, za obarvanje smetane. Mi je prodajalka svetovala, naj vzamem temnejšo kremo in jo šele nato poskušam obarvati črno. No, praktični preizkus je dal naslednji rezultat - bela stepena smetana je po barvanju postala modro vijolična, rjava čokoladna krema (smetana+čokolada) pa... no. ne čisto črna ampak skoraj. Za nogometno žogo zagotovo dovolj. Sicer pa sem lani sinu naredila torto v obliki gradu in sem potrebovala sivo - za kamne, obzidje... in se je čisto obneslo medicinsko oglje, tako da bi se dalo najbrž smetano tudi najprej potemniti z ogljem (na temno sivo), nato pa s črno barvo pobarvati na, recimo temno temno sivo... Irena

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jun 2006 10:16

Medicinsko oglje je namenjeno medicinskim posegom (zastrupitve, diareja)...nekako ne gre na kulinarično stran. Barvati smetano na črno...nekako mi ne sede. Sama bi se nogometne torte lotila drugače: naredila bi belo torto (jogurtno, smetanovo), med kremo bi dodala jagode rdečega ribeza, kandirane pomaračne koščke in nalomljene lističe črne čokolade (barve: bela, rdeča, rumena, črna, vse v duhu nogometa). Na vrhu bi naredila Teamgeist osmico. Rumeni del s pomaračnim polivom, črni dle pa tako, da stopim nekaj črne čokolade in to zmešam z navadno kavno usedlino. Zadeva je črna, okusna in s čopičem se da marsikaj narisati. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti