Gorčična semena

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

tema odprta - 8. jun 2006 19:46 | ogledi: 7.157 | odgovori: 10

že nekaj časa iščem semena gorčice. dobim jih samo v mešanici z ostalimi začimbami za curry, posamezno pa ne. kje bi se dalo pri nas to kupit?

pppp

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. jun 2006 20:11

Na tržnici. nola

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. jun 2006 20:45

pppp, gorčična semena dobiš v večjih Sparovih trgovinah (na policahz začimbami) in tudi bolje založenih Mercatorjevih pa Tuševih. V takih zeleni vrečkah so pakirana, od firme Evergreen, najdem jih tudi na policah prodajaln z Bio prehrano (kot je na primer Sonce v Mariboru). Če jih boš morda pražila na maščobi, dobro pazi, ker kmalu začejo dobesedno skakati iz posode - zato imej naslednjo sestavino, ki jo boš dodajala, pripravljeno, da jo takoj streseš v lonec, da ti vsa gorčična semena ne sfrčijo iz posode. Lep pozdrav, Mamamia mamamia

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

9. jun 2006 10:02

bo držalo, Evergreenovo vrečko najdeš v vseh večjih trgovinah z živili Drejček

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

9. jun 2006 11:48

Jaz sem pa enkrat gorčična semena kupila kar v lekarni. Lep dan Palma

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. jun 2006 13:24

Zanimivo, na spletni strani v seznamu artiklov, ki jih prodaja Evergreen pa gorčičnih semen ni. Moram pogledati torej kar v trgovini, da naredim zalogo za poletno vlaganje. rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. jun 2006 15:36

Rimljanka, preverjeno so gorčična semena v Evergreenovi vrečki - sem namreč šla v lastno shrambo pogledat, preden sem včeraj to zapisala na forum. Kupila pa sem jih v Intersparu v MB, prej pa včasih tudi v trgovini Sonce. Jaz jih največkrat uporabljam za suh krompirjev curry. Če katero zanima recept, naj mi sporoči na zasebno pošto, pa ga pošljem. Mamamia mamamia

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

9. jun 2006 16:22

bila sem že v šparu, pa v merkatorju, pa v tušu, bulila sem v polico toliko časa, da je že prišel varnostnik mimo, ker sem bila že skoraj obešena na tiste začimbe, pa jih nisem dobila. bom poskusila vprašati še v lekarni, če jih ne dobim niti tam, jih pri nas torej ni za dobit (v kopru). mamamia, napiši recept še za nas, če ti ni odveč. jaz imam tudi rada malo eksotike za popestritev jedilnika. če dobim gor. semena, bom poslala v bazo recept z slikco seveda, za odličen ribji carpaccio. pppp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. jun 2006 16:38

pppp, olupljen krompir narežeš na večje kocke in skuhaš na 3/4, dobro ga odcediš. Na maščobi prepražiš gorčična semena,ko začno skakakti iz posode, dodaj na tanko narezano čebulo. Med mešanjem praži na srednje močnem ognju, potem dodaj grašek in zalij z malo vode. Ko ta povre, dodaj narezan krompir in izdatno potresi s kurkumo (oziroma turmerikom), dodaj še malo vode in pusti na majhnem ognju, da se krompir povsem skuha, voda pa izpari. Potresi s sesekljanim zelenim delom koriandra. Hitro in preprosto, lahko je samostopjna jed ali pa priloga h kakšnemu ne preveč začinjenemu mesu. Mamamia mamamia

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

9. jun 2006 17:37

bom preizkusila, zdi se mi zanimiva kombinacija začimb, kurkuma in koriander. sama pripravljam nekaj podobnega, grah in krompir, dodam pa maditeranske začimbe, kar imam doma. timijan, rožmarin, baziliko..., pa česen dam namesto čebule. bom pa drugič pripravila po tvojem receptu, samo se mi zdi, da je bolj sladkasto, ali se motim? pppp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. jun 2006 18:03

Ne, sploh ni sladkasto, bolj trpkega okusa je, zaradi kurkume. In graha se da malo, morda skodelico (četrtlitrsko) na kilogram krompirja, tako sladek okus ne prevlada. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti