Ptuj

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

tema odprta - 8. jun 2006 13:33 | ogledi: 5.135 | odgovori: 10

Jutri grem prvič na Ptuj . Ali mi lahko priporočite kako dobro gostilno (okusna hrana, zmerne cene)?

tamara1

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

8. jun 2006 14:57

V centru mesta je Perutnina Ptuj- dobro za jest, kar precejšnja izbira, ob peš mostu je gostilna Ribič- predvsem morske stvari, se pa najde tudi kaj drugo, ni pa ravno poceni, preko ceste je kitajska restavracija z ugodnimi cenami, v samem centru je tudi kavarna Evropa, kjer majo pizze in ostalo. Obilo užitka v našem lepem mestu sonchek

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

8. jun 2006 16:08

Gostišče pri Tonetu Svenšku, na Bregu (smer Ptujske toplice) Gostilna Lužnik (smer Ptuj -Ormož) Okrepčevalnica Gastro Gostilna PP (Novi trg) Ptuj Pizzerija Beli Vitez (smer Ptujske toplice) Gostilna pri Pošti (center) Jaz osebno bi se odločila za Perutninčka, tam se vedno najde kaj za vse okuse! Galja

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

8. jun 2006 17:04

res je perutnina ptuj je res ok glede hrane pa tudi cene so realne. potem beli vitez ima tudi dobre pice, dobre pice pa imajo še v villa monde, smer spuhlja. nekaj boš že našla, saj je kar dosti gostiln. nektarina

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

8. jun 2006 20:09

tamara1 je napisal/a:
Jutri grem prvič na Ptuj . Ali mi lahko priporočite kako dobro gostilno (okusna hrana, zmerne cene)? tamara1
Glede na to,da je še vedno hladno,priporočam lokalček POMARANČA V VROČI ČOKOLADI.Prijeten lokal,odlična čokolada....LEPO POGREJE! londonska rezina

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

8. jun 2006 20:57

Tudi pri Amadevsu ( pod gradom, oz. nasproti knjižnice) imajo dobro hrano in postrežbo. Pa tudi, Perutnina (Novi trg), Ribič in gostilna pri Tonetu vas gotovo ne bodo razočarali. Lep dan vam želim na našem lepem Ptuju. valči

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

9. jun 2006 7:33

Hvala vsem, sedaj je pa samo ena težava kaj izbrati. Vam v ponedeljek sporočim kaj in kje smo jedli LP tamara1

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

12. jun 2006 7:32

Dobro jutro moram reči da sem bila nad Ptujem navdušena edino mesto poleg Pirana, ki ima dušo (za mene). Jedli smo pri Ribiču, kjer je bila hrana okusna, prav tako pa je lep tudi ambient. A imate na Ptuju kake vinske fešte npr. kot v Nemčiji rizling fest. Mislim da bi morala naša STO namesto Bleda promovirati bolj Ptuj, ker mesto samo lahko veliko več ponudi turistom. To da me privlačijo stara mesta pa je verjetno razlog v tem, da sem v prejšnem življenju živela na gradu, samo ne vem ali sem bila v kuhinji ali ...... tega mi niso povedali tamara1

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

15. jun 2006 20:59

Kak me veseli, ka ti je Ptuj všečn. Pa ni ga mesta ne sveti, ki bi blo tak prijazno, jeli? Če šeš kda prišla, se peli še malo v Haloze, Podlehnik, Borl pa tam okoli, boš vidla, s kako trmo Haložani pridelujejo vino. Tamara, ti si že naša! Lepo se mej! tumpika

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

3. jul 2006 12:41

ja res je, ptuj je lepi. imamo tudi podobne dneve z vinom ob martinovanju in take stvari. nektarina

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. jul 2006 12:58

Jaz sem bila tudi vceraj na Ptuju, na ogledu promocijskega vrta Semenarne http://www.semenarna.si/semenarna/mediji/arhiv/2006/P . Nad vrtom sem bila navdusena, moj dragi se bolj, sva tudi dobila kar nekaj idej, nameravani potep po Ptuju in ogled gradu Borl smo pa malo prespricali zaradi tehnicnih tezav (beri: hudo ozuljene tace se od prejsnjega dne...:) - imamo pa v planu cimprej. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti