Prehrana mladih muckov

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

tema odprta - 8. jun 2006 8:59 | ogledi: 7.888 | odgovori: 24

Zanima me kaj vse lahko mali mucki jedo; še vedno pa sesajo pri mamici. Kupljena hrana se mi zdi zelo predraga. Kaj jim ponudite vi?

Hvala za odgovore.

Uly

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. jun 2006 9:14

V sparu dobiš škatlo za 79 sit, meni se ne zdi tako strašno drago. Lahko pa jim daš mleko+vodo, juha+kruh, moje( jih imam 4 ) jedo hrano za mačke, no če kakšen želi lepo mlado muco naj se mi oglasi lp Anamarija

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

8. jun 2006 9:16

Najboljša je že pripravljena hrana za mlade mucke, ki jo kupiš v trgovini. Sicer so pa moji mucki jedli tudi: skuto, puranje, piščančje, goveje meso, poleg mesa jim lahko skuhaš zelenjavo (grah, korenček...) MissLady

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

8. jun 2006 9:17

Jaz jih (še čisto majhne) hranim s kruhom v mleku, za posladek pa dobijo mačjo hrano iz konzerve. V Tušu te konzerve sploh niso predrage, nobena ne stane čez 100sit, kar se mi ne zdi drago in vsekakor je ta hrana boljša, kot "naši ostanki". Trenutno imam doma 6 muckov, najmlajši dve sta stari še ne 2 meseca in s tem načinom prehranjevanja zelo zadovoljni. Ko bosta malo zrasli, dobita še brikete, ki so dobri zaradi zob. Lep dan vam želim

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. jun 2006 10:31

Macja hrana v konzervi stane - ce preracunas, koliko je notri mesa, koliko pa zelatine in dodatkov - v bistvu vec kot prvovrstna govedina ali teletina za rizoto. Velja za poceni konzerve, za drage pa sploh :)) Jasno je, da jim zato ne bom sla posebej kupovat lososa, ampak ce midva pojeva dva zrezka, tretjega pa sesekljam mackam, od tega ne bom bankrotirala, se zlasti, ker se sedaj, ko so odrasle, zmrdujejo nad vsem, kar niso briketi. Ko so bile majhne, so bile glede tega bolj pohlevne:)) Jaz sem jim dajala npr. skuto, odcejene in zmeckane sardele iz konzerve (ne smejo bit preslane), jogurt, surovo govedino, kuhanega ali pecenega piscanca ali purana, kuhano in zmeckano jajce, pecena ali kuhana jetrca; vazno je, da je hrana sveza in sesekljana na majhne koscke, ker jo sicer razvlecejo okrog. Pa tisto, cesar ne pojedo, jim moras najkasneje po eni uri odstranit, ker se sicer pokvari. lp, proxima

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

8. jun 2006 10:46

Meso nikakor ne sme biti slano. Najboljše, da je skuhano. Smetana (sladka in kisla), od jajca samo rumenjak (stepeš ga skupaj z mlekom, če je kuhan, ga pa razdrobi na nepremajhne koščke). Mleko, če ga prenesejo. Sadje in zelenjava nista ravno najboljša, čeprav jo F-jeve konzerve vsebujejo... Navadne muce niso preveč občutljive, če pa imaš perzijce, se izogibaj drobovini, ribam.... Iz izkušenj pa vem, da muce same "pokažejo", kaj jim najbolj tekne. Moja dva prisegata na piščanca... Kar se briketov tiče, pa tudi pogledam, koliko E-jev vsebujejo. Wh. ima za mladičke posebne brikete, ki so manjši... Želim ti veliko veselja z malimi razbojnički! Vrana

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

8. jun 2006 11:04

Hvala, dobila sem veliko koristnih nasvetov. Draga se mi pa zdi hrana Junior, za male mucke; zato sem spraševala. Ker ne vem, če lahko že pri dveh mesecih jedo konzervo za odrasle. Jim bom pa naredila kakšen jajček pa mlekca ... Uly

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

8. jun 2006 11:09

Uly majhne mucke imamo vsako leto, odkar pomnim, včasih celo 2x- vedno so jedli hrano za odrasle, tudi že pri dveh mesecih, pa so vsi zrasli v super mačke in mačkone Lep dan vam želim

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

8. jun 2006 11:12

Ste me potolažili hvala. Še nekaj me zanima,slišala sem, da ima lahko muca mlade 3x na leto. To pomeni 1x spomladi, pa poleti in jeseni? Uly

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

8. jun 2006 11:12

Zdravo, mi pa imamo 9 mesecev staro kokeršpanjelko. Najprej ni hotela nobenih briketov - sin ji je kupil najboljše, pa nič. NO, sedaj, če je sila že poje kakšnega in to malo večje od Pedigreja. Najraje ima goveju juho z narezano govedino, ma "makaronflajš", pa jetrce, pečene hrenovke... To nam itak ostane od kosila. Damo pa ji tudi trgovinsko hrano, pa ni najbolj navdušena. Ali je to OK, če je domačo hrano? Ali jo je bolje navadit na "umetno"? Sosedov pes je samo brikete! Hvala za nasvet Marjeta

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. jun 2006 11:16

Uly, to je res. Razmisli o sterilizaciji, pa bodo tovrstne skrbi enkrat za vselej mimo. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti