Prehrana mladih muckov

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

8. jun 2006 11:25

Ja, sem že razmišljala o tem. Imamo pa odraslo muco in mačkona, in sedaj še dve punčki in fantka. Ne vem še, če jih bomo oddali ; je pa nenormalno draga sterilizacija. Če bi malo spustili cene, bi bilo veliko manj zavrženih in tudi pobitih muckov.Nekateri ljudje res nimajo srca. Uly

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. jun 2006 11:42

.........nekateri pa ne denarja za sterilizacijo muc. rimljanka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. jun 2006 11:45

Stane približno 17.000, pri vecini veterinarjev se da domenit za placilo na obroke, obcasno so pa tudi akcije s popusti. Dosti pod to ceno ne morejo it, ker so operativni materiali in anestetiki bozjastno dragi (en sam siv = igla + nit najmanj 2000 sit!) Dvomim pa, da bi bilo kaj dosti vec sterilizacij, če bi bile cene manjse, ker precej ljudi na zalost se vedno misli, da so domace zivali potrosni material. lp, proxima

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

8. jun 2006 13:05

ULY! Če stanuješ slučajno v bližini Ptuja stane tam sterilizacija 12.000,00 sit. Ta denar daš enkrat in nimaš nikoli več problemov z mladički. Pred dvema letoma sem dala kastrirat mačaka, lani sem dobila mlado muco in, ko je bila dovolj stara je odšla na sterilizacijo. Zdaj jo brez skrbi spustim okoli hiše in se ne bojim, da bi prišla domov breja. Lp. AK

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

8. jun 2006 13:43

17.000 se mi ne zdi tako velik strošek, da ga lastnik živali ne bi zmogel. Pač, če imaš mačko ali katerokoli žival, moraš stroške vzeti v zakup, saj tudi hrana in cepljenja niso zastonj. Nikoli ne bi pustila, da bi moja mačka imela 2-3x letno mladiče, ker bi jo to preveč izčrpalo. Poleg tega pa mladiči niso poceni – kvalitetna prehrana, cepljenja, pa še veterinarski pregledi – kaj radi dobijo mladiči kakšno vnetje ali drisko. Mačka, ki se brezna okoli, lahko dobi kakšno bolezen, skoz več jih je, za katere ni cepiva. Bolezen se iz mame prenaša na mladiče. Zadnjič sem na enem forumu brala o mucu, kateri se je držal okrog BTC- ja v Ljubljani. Bil naj bi za oddajo, pri veterinarju so ugotovili, da je okužen in so ga morali uspavati. Srce me zaboli, ko vidim to prisrčno bitje, ki je nekje v mačjih nebesih, pa bi bil, če bi bil človek malo bolj odgovoren, še med nami. Tukaj so slikice : http://med.over.net/phorum/read.php?f=44&i=65212& Tukaj pa si lahko preberete o mačji prehrani: http://www.macji-svet.org/navodila-mladici.htm LP

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

8. jun 2006 14:19

Tudi meni se cena ne zdi visoka, vsaj glede na rezultat ne. Mi smo našo Bejbi dobili na društvu proti mučenju živali in je že bila sterilizirana, smo pa vseeno plačali material, potreben za poseg, pa tudi cepivo, ki ga je dobila za popotnico. Mucka iz BTC-ja je pa res škoda! Pa še hrana: ostanki od kosila so za muce in kužate ravno toliko preslani ali pa presladki, kolikor so soljeni ali sladkani. Marsikakšno bolezen tvegate, če jih hranite z njimi... Tudi briketi, zlasti cenejši, imajo med konzervansi sol... Poučena od veterinarja Naš Bobi je že dve leti na dieti (pri veterinarju kupim posebne brikete) in sploh nima težav. Zanj neprimerna hrana mu sploh ne diši. No, razen kakšen košček piščančjih prsi kdaj pa kdaj, pa dva požirka mleka Pozdravček! Vrana

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

8. jun 2006 14:34

Kdaj jo pa lahko dam sterilizirat, glede na to, da je imela mlade pred dvema mesecema? Uly

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. jun 2006 14:44

Cimprej, ker je lahko zelo hitro spet breja, ce ze ni. Isto velja za mladice - samice iz pomladanskih legel so lahko spolno zrele ze konec poletja ali v jeseni. Nic nenavadnega ni, ce samica, stara 7-8 mesecev, ze povrze mladicke, kar pomeni, da se je prvic parila ze v starosti 5-6 mesecev, lahko pa celo prej. lp, proxima

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

8. jun 2006 15:05

Joj, to pa ne bi bilo dobro! Hvala za nasvete. Uly

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

8. jun 2006 21:32

glede pasje prehrane bom rekla tako žival sama pokaže kaj ji je všeč in kaj ne,npr,pri mojem kužku,dobila sem ga,ko je bil star 3 leta,ker so ga prejšnji lastniki hoteli vstrelit in so rekli,da ne je druga kot makarone in konzervo pedigreja. No,ker pač so mi tako rekli sem mu res skuhala testenine in dodala konzervo,seveda je pogledal v posodo dvakrat polizal in šel vstran,drugi dan se je zgodba ponovila,potem pa mi je od kosila ostala rižota pa sem mu jo dala,daj nisem vedela,če bo še svojo posodico pojedel tako je papal,in od takrat ne je več konzerv ni šans rajše je lačen kot,da bi jo mogel samo povohat. Saj pravim žival si sama izbere,kar ji paše,tako,da Lingua daj psički za jest kar ima rada,ker včasih tudi ni bilo briketov pa konzerv pa so kužki in muce ravno tako živeli pa še bolj zdravi so bili,ker ravno tako so v njihovih hranah E-ji. pasji pozdravček nicol

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti