Prireditve po sloveniji

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

7. jun 2006 12:17

15.6-18.16 Jurjevanje v Črnomlju -Bela Krajina Najstarejši in najvidnejši folklorni festival v Sloveniji s številni nastopajočimi iz Slovenije pa tudi iz tujine (Nemčija, Srbija, Slovaška) Festival spremljajo številne spremljevalne prireditve (šport, domača obrt, likovne kolonije, koncetri za mlade...) Vse se dogaja zunaj na prostem v naravnem amfiteatru obkroženem z belimi brezami in ko kresnice prižgejo kres je res čarobno... Skratka vredno ogleda. http://www.jurjevanje.si/ magnolija

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. jun 2006 12:52

Joooj, sem pa tudi jaz pridem, Magnolija!! Čeprav mi je Vigred bolj všeč, tudi Jurjevanja ne smem zamuditi... Je kolega med organizatorji. Lepo bo spet doma! Atina

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

7. jun 2006 13:20

No če boste prišli v Velike poljane pri Ribnici, se pa še par km naprej zapeljite - NA OGLED OGLARSKE KOPE V RAKITNICI. Gori že 10 dni in je vredno ogleda, likovno delavnico, sekaško tekmovanje in tekmovanje v vlečenju vrvi ste pa žal že zamudili. Zmenite se lahko tudi za nakup oglja. Vabljeni ! tutifruti

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

7. jun 2006 13:43

Atina a na Gregata misliš? Glede Vigredi in Jurjevanja pa se mi zdi, da sta to dve prireditvi s povsem različnim konceptom. Edino kar jima je skupno je Bela krajina. Vigred je praznik vina in tam se pač srečuješ z ljudmi in piješ. V glavnem to je ena odlična pijanka na kateri nobeno leto ne manjkam čeprav me potem boli glava. Na vigred ne greš nič gledat ampak se družit in srečaš tisoč ljudi, ki jih nisi videl že sto let in z vsakim moraš nazdravit. Skratka veselo.... Jurjevanje pa je folklorni festival- kulturna prireditev pri kateri je vsaj zame v prvi vrsti pomemeben program, ki je iz leta v leto boljši. Tam se vsedem na klopco in uživam v plesih in glasbi, koncertih, v pogovoru z rokodelci, na otvoritvah razstav....pod milim nebom na prijeten poletni večer. V glavnem meni sta obe zelo všeč, predvsem pa sta zelo različni. Na nobeni ne manjkam.... magnolija

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

7. jun 2006 15:44

Konec meseca (30.6.-2.7.) bo na Ptuju vrtnarska razstava oziroma odprti dnevi kmetijsko poskusnega centra, v katerem bodo na ogled vsi "pridelki" iz Kalijinih semen. Vodeni ogledi bodo 4x dnevno. Midva bova najbrz naredila en posten izlet, z ogledom gradu Borl in se cesa, pa prenocitvijo na kaksnem kmeckem turizmu - namigi za vzhodni konec dobrodosli. Lahko tudi na pm, da ne bom smetila teme. lp, proxima

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

7. jun 2006 19:20

Praznik češenj v Goriških brdih se sicer odvija že nekaj dni, ta vikend pa bo dosegel višek. Več si oglejte na http://www.praznik-cesenj.com . lp strukelck

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

12. jun 2006 13:01

Kaj bo pa ta vikend? Romanad

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

12. jun 2006 13:41

Ta vikend, grem na žur s sodelavci Naslednjega pa pridete v Izolo a ne? lp

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

12. jun 2006 20:09

a na srečanje sindikalistov? gajka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. jun 2006 7:22

Ne, penzijonistov Romanad, ne zameri, malo heca pa mora biti, če bom kaj izvedela, kaj se v kratkem dogaja ti sporočim. lp Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti