Vlaganje zelenjave in sadja

srčica  

član od: 1.2.2006

sporočila: 21

7. jun 2006 18:47

Rimljanka lepo prosim,kako daš baziliko v olje?Ali tako shranjuješ še kakšne druge začimbe? srčica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. jun 2006 22:51

Srčica: najraje imam cele cvetne poganjke, lahko cele, mlade, ko začnejo cveteti šele prvi cvetki, ali pa starejše, ko jih posmukam s stebelc (cvetove oz. nastajajoče plodove). Dam v steklen kozarček, malo solim, zalijem z oljčnim oljem. Pazim, da ni zračnih mehurčkov. To je vse. Običajno hranim v hladilniku, zadošča pa tudi hladna klet, sploh pozimi. Najbolj se obnese sorta Magic Blue pa tudi Magic White, pa tudi druge niso slabe. Tudi z listi gre, ampak pri velikolistnih včasih listi postanjeo sluzasti. Enako lahko konzerviraš pravzaprav vsa zelišča: timijan, drobnjak,...Pa čemaževi cvetni popki, so tudi dobri. Celo koprc (liste) sem shranila tako. Uporabljam v glavnem za kruhke, pa tudi sicer pri kuhi. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 07. jun 2006 22:53:18

valery2  

član od: 8.6.2006

sporočila: 34

8. jun 2006 20:14

Še en recept za vložene kumarice brez kuhanja. 1l kisa za vlaganje 4l vode 1 jogurtov lonček soli 1 jogurtov lonček sladkorja Vse sestavine dobro zavri. ¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ začimbe za vlaganje kumaric Oprane kumarice osuši in nadevaj v suhe kozarce. Dodaj začimbe za vlaganje kumaric(kozarec 1/2l -pol žličke začimb).Zalij z vrelo tekočino in dobro zapri.Pokrij z brisačo, da se ohladijo. Jaz jih vlagam sproti. (kozarček ali dva na dan) Tekočino sproti zavrem v manjših količinah. Zelo enostaven in dober recept.Zdržijo do naslednje sezone,če jih ne poješ prej. Veliko uspeha valery2 valery2

niika  

član od: 8.8.2010

sporočila: 2

15. avg 2011 15:17

Ima prosim kdo recept za breskov čatni?

 

Lp, Šarlota

niika

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. jul 2012 13:30

Link do super strani kjer si lahko naredite nalepke za sprintat. Izbere se oblika in velikost, nato tema, dodaja se tekst, slikce... na koncu pa shraniš na računalnik. 


http://www.avery.com/avery/en_us/Templates-%26-Sof



aja, meni ne dela v google chrome, dela zagotovo v explorerju

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 10. 2012 13:33

lera  

član od: 21.7.2010

sporočila: 93

16. avg 2013 18:56

No ja mi smo ravno danes vložili 48 kozarcev kompota hruš sodelovala je cela družina in nasmejali smo se kot že dolgo ne. je pa to pri nas za eno leto poleg češenj, malin in marelic v kompotu kasnej pridejo na vrsto še breskve. Nekja bomo pojedli kot kompot veliko pa spekli peciva saj je konec tedna tako pust če ni domačega peciva.

 

lera

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti