Vlaganje zelenjave in sadja

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

7. jun 2006 10:05

Doma pri nas nimamo radi preveč kislih kumaric, zato me zanima če ima kdo recept za ne preveč kisle kumarice. Lp. AK

tjass  

član od: 13.9.2005

sporočila: 13

7. jun 2006 10:18

Meni pa ratajo paprike vedno premehke, zato me zanima, če ima kdo recept za dobre bolj hrustljave vložene paprike. Lp. Tjaša tjass

naja1  

član od: 26.4.2006

sporočila: 66

7. jun 2006 10:46

AK moj recept je tak, kar preberi si ga na prejšnji strani. Kisle so toliko, kot kupljene. Tjass, jaz jih naredim po istem receptu, kot sem ga napisala za kumare. Paprike narežem kar surove v kozarce. LP naja1

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. jun 2006 11:21

Tudi jaz dam paprike v kozarec kar surove paprike, zalijem z vročo mešanico kisa in zaprem.To je to... Teka

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

7. jun 2006 11:43

pa kumare tud... samo cele, ne zrezane... kumare so tolk kisle kolikor daš kisa v mešanico z vodo... več ga bo, bolj bodo kisle... jest mam rad take da gate v rit potegne pa se dela kis:voda 2:1 al pa celo 3:1.... za manj kisle spremeni razmerje, recimo voda:kis 2-3:1, pa bo pa dodam tud gorčična semena, pa hren, pa šalotko tud... Drejček Sporočilo je spremenil(a) drejcek dne 07. jun 2006 11:47:03

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. jun 2006 14:06

Pri nas pripravljamo "moštardo"; ne najdem in ne najdem pravega prevoda, ker to ni gorčica, ampak kozervirano sadje, ki ga aromatiziramo z gorčico v prahu ali zrnih. Originalno so se za pripravo moštarde uporabljale kutine, danes pa se pripravlja iz vsakovrstnega sadja, tistega pač, ki je na voljo. So razne "šole moštarde" - s celimi sadeži, z zmletimi itd. Ena bolj imenitnih je Cogna, pripravljena iz mošta, tropin, orehov, lešnikov, suhih sliv in fig, sladkorja, začimb in seveda gorčičnih semen. Uporablja se kot priloga k mesnim jedem. Ali pa kar tako, s polento. Če bo katero, ki bo imela jeseni mošt zanimal recept, ga bom z veseljem posredovala. nola

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

7. jun 2006 16:49

Prosim,če ima kdo recept za vložene bučke.Enkrat sem jih vložila a mi niso uspele, vse se je pokvarilo. Zanimaje me vaše iskušnje z bučkami. runo01

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. jun 2006 17:42

Kumarice vlagam tako, da dam v steklenice kumare, na vsako steklenico 1/2 žličke praška za vlaganje kumar, 1/2 žličke senfovih semen in zalijem z vročim kisom, zaprem kozarce in jih zavijem v deko ali pa dam v štedilnik na pekač, dolijem za 2 prsta vroče vode in dunstam 1 uro na 85-90 stopinj. Sigurno so trde in se ne pokvarijo do drugih svežih. Kis pa naredim po okusu. V lonec vlijem 4 l vode, 1l kisa za vlaganje, dodam 10 velikih žlic soli in 7 velikih žlic cukra. Potem dodam še celi črni poper in lovorov list, približno 6-10 kom, vse skupaj zavrem in polijem po kumaricah.Po potrebi dodam še kis ali pa vodo, odvisno, kako kislo imamo radi. Na podoben način vlagam tudi papriko, samo da jo prej malo pokuham, 2 min. da vre, poberem, malo ohladim in z prekuhanim kisom prelijem. Pa bučke, pa stročji fižol, samo da ga bolj skuham. Moji pa najraje jedo Turšijo. To je mešana zelenjava- kumare, paprika, čebula, česen, korenje, cvetača, zeleni paradižnik. Vse sestavine očistim in v celem kosu zložim v večje steklenice, prelijem z vročim kisom in dobro zaprem, nato pa zavijem v koco. Njami, kako je to dobro. Rada pa delm tudi Pinđur, ker je boljši, kot kupljeni. Kyara

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

7. jun 2006 18:26

meni se najbolj obnesejo paradižniki (pelati), zmanjka mi jih vsako leto. pelate enostavno samo olupim in naložim v steklene kozarce tako, da med paradižnikom ni zraka. pokrijem z alu pokrovi in dam kozarce v velik lonec z vodo, ki jih pokrije. ko voda zavre, jih odmaknem iz posode. tak paradižnik je uporaben za vse vrste omak, juh, golažev, prikuh... sadje naredim enako, breskve, hruške in češnje, vendar jih zalijem z vodo, tako da ni vmes zraka. sladkamo po okusu kasneje, odvisno tudi od tega, zakaj uporabim. pppp

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

7. jun 2006 18:42

pppp paradižnikov pa ne zaliješ z ničemer? Lep dan vam želim

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti