Vlaganje zelenjave in sadja

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

tema odprta - 6. jun 2006 13:34 | ogledi: 24.714 | odgovori: 29

Pozdravljeni!

No če bo kaj lepega vremena v prihodnjih dneh oziroma mesecih, se bo pričel čas vlaganja zelenjave in sadja, pa me zanima kaj ponavadi naredite z zelenjavo, ki jo imate na vrtu, ali jo kupujejte, ter kje.....

No jaz ponavadi vlagam le tisto zelenjavo ki je doma, kupim le papriko. Tako se v moji shrambi najdejo vložene kumarice, paprika, feferoni, mešana solata, gobe, (ki mi jih ati in tast pridno nabirata), ter seveda nekaj vrst tudi kompota (višnjev, breskov, marelični, hruškov, slivov). Poleg tega pa skuham še razne marmelade.

Seveda to pa je tudi vse v moji shrambi, vendar pa bi rada še naredila kaj novega, da ne bi bilo vedno vse isto, zato se obračam na vas ki ste polne znanja in idej, da mi pomagate s svojimi nasveti.

Že v naprej se vam zahvaljujem za pomoč in vas vse prav lepo pozdravljam in vam želim lep dan.

brkn83

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

6. jun 2006 14:50

mene pa zanima kako se vlaga šampijone v slanico?

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

6. jun 2006 20:54

Jaz si skuham še zelenjavno pašteto 4kg paprik,5kg paradižnika,1kg čebule,1 glavica česna,1kg korenja,šopek peteršilja,nekaj listov zelene,3ali 4 lovorovi listi,nekaj zrn popra,sol po okusu,15dag gorčice,pol litra olja vso zelenjavo očistimo,narežemo,damo kuhat v večji lonec,da se zmehča.Kuhano pretlačimo in damo v širšo posodo še kuhamo,da voda močno izpari in dobimo maso gostejšo od marmelade,prilijemo olje in še kuhamo da se porazgubi.Primešamo gorčico in odstavimo.Še vročo polnemo v kozarce.Če jo pasteriziramo 60 minut na 98stopinjah je še dalj časa obstojna.Recept je iz knjige VSAKDANJE IN PRAZNIČNE JEDI andreja č. Sporočilo je spremenil(a) andreja č. dne 06. jun 2006 20:56:15

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. jun 2006 21:22

Kuham breskov čatni, pa pripravljam prilogo za h kruhu z maslom (tako je ime shranka), rdeči ribez z začimbami (ki nadomešča brusnice, ki jih serviramo k divjačini), lutenico, občasno ajvar iz zelenih paradižnikov in rdeče paprike, pa še kaj eksotičnega, kar najdem v dveh knjigah o vkuhavanju. Ena je Bogastvo trajnih okusov. Se mi zdi, da jo ima Svet knjige ponatisnjeno, naslova druge pa se ne spomnim. Pa baziliko, koper,...v olju. Če katero kaj od tega zanima, naj sporoči, napišem recept. rimljanka

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

6. jun 2006 21:50

rimljanka pozdravljena, mene pa zanima kako narediš breskov čatni, in kakšne priloge za k kruhu z maslom pripravljaš (prosim za recept) aja pa še to kaj je pa lutenica, namreč še nisem nikoli slišala za to. Tudi za to bi te prosila, če bi mi lahko napisala recept. Že v naprej hvala in lep pozdrav. brkn83

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. jun 2006 6:35

Dobiš, a recepta sta na Štajerskem, jaz pa v Ljubljani, za vikend grem tja, upam, da ne pozabim. Sicer pa spomni, saj za nobenega od receptov še ne gori voda. Lutenico lahko kupiš tudi v trgovini. Pečena paprika, rdeča, narezana na trakove, skuhana s sokom paradižnika, pa česen, peteršilj, po želji malo gorčice, lahko feferon (zato lutenica), tako približno. Tudi ta recept je na Štajerskem. Res, spomni me na ZS, če pozabim. rimljanka

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

7. jun 2006 7:27

Brkin83, čaka te ZS Lep dan vam želim

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

7. jun 2006 7:31

Meni pa nikoli ne ratajo dobre vložene kumarice, a so premehke, a ratajo svetle-belkaste, a spremenijo okus...Lani sem jih vlagala po receptu, ki je na škatli od začimb za vlaganje kumaric, pa mi tudi niso ratale. Kako jih vlagate ve da so kisle, lepe zelene in hrustljave? Teka

breda  

član od: 28.7.2003

sporočila: 113

7. jun 2006 7:58

kumarice oprem, jih naložim v kozarce, potem pa v vsak kozarec 1 malo žličko sladkorja,1 malo žličko soli, 1/2 male žličke začimb za vlaganje kumaric, 1 dcl kisa za vlaganje, do vrha zaliješ z hladno vodo, potem pa zaprte kozarce naložim v posodo z vodo in jih pokuham samo toliko, da spodnji del kumaric malo spremeni barvo.Obrnem kozarce na glavo in jih dobro zavijem v odejo. Tako pripravljene so hrustljave še danes, od lanske sezone vlaganja, pa še hitro in enostavno je. hitra Sporočilo je spremenil(a) breda dne 07. jun 2006 09:19:35

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

7. jun 2006 8:11

Teka veš, imam to srečo, da mami dela v Eti. Tako dobim neko posebno tekočino oz. aromo, res močnega vonja (ni šans, da nos približaš kozarcu s to aromo), ki se jo doda nalivu za vlaganje kumaric in kumaricam da tisti pravi okus. Pa še vse tiste začimbe prinese iz firme, ki se dodajo v kozarce kumaric. Drugače pa je moj recept naslednji: Za naliv: 3l vode 9dcl kisa 9dag soli 7dag sladkorja pol žličke arome (za kumarice) Oprane kumarice zložimo v kozarce (v katere smo dali začimbe za vložene kumarice) in prelijemo z nalivom. Kozarce dobro zapremo in pasteriziramo (20min pri 85°C). Naliv: zavremo sestavine in prelijemo čez kumarice. Ta recept je za večjo količino kozarcev in če ti ostane kaj naliva, ga shraniš in je prav tako uporaben tudi za naslednjo rudno vlaganja (seveda še isto sezono ) Lep dan vam želim

naja1  

član od: 26.4.2006

sporočila: 66

7. jun 2006 8:28

Teka jaz pa kumarice in ostalo zelenjavo vlagam po naslednjem receptu. Kumarice so odlične in se nikoli ne pokvarijo, bile pa so tudi pohvaljene od vseh. V lonec zlijem 1 l kisa, 3 l vode, 5 žlic soli in 2 žlici sladkorja. Vse skupaj dam na ogenj, da zavre. Mešanico skuham že prej, ker na kumare vlivam mrzlo. Nato v kozarec dam kumare, pol žličke začimb za kumare, šalotko in do vrha kozarca nalijem mrzlo mešanico. Kozarce zaprem, jih dam v lonec (v katerega na dno dam cunjo), nalijem vanj vodo, da prekrije kozarce, potem pa pustim na ognju samo toliko, da voda skoraj zavre. Kozarce pustim, da se ohladijo v vodi. Recept ni kompliciran in kumare so odlične. Enako naredim tudi z papriko, peso in stročjim fižolom, le brez začimb za kumare. Lep pozdrav! naja1 Sporočilo je spremenil(a) naja1 dne 07. jun 2006 08:30:31

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti