Madeži

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

21. okt 2010 7:24

Nisem poskusila Naor, moj pravi, da se ta material z vimom ne sme čistit, ker ostanejo praske. Ni pa iz klasične keramike ampak...hja tega pa zdaj ne vem. Nek umeten material, umivalnik je drugače Gorenjev. Je pa madež res trdovraten, saj se še po mesecu dni pozna rumena črtica.

Vilma

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. okt 2010 7:33

Sweetie je napisal/a:
Jaz sem se navdušila nad gobicami Wipe it (www.wipe-it.si) Gobico samo malo navlažite in podrgnete površino. Moja vnukinja je počeklala leseno mizo s permanent markerjem, pa je šlo vse dol. Sedaj se moram spraviti še na njene slikarske izdelke po steni. Sweetie

Res se z njo marsikaj očisti, dobi se  tudi v Müllerju. Ni pa za zelo občutljive materiale. Pri AMC posodi je ne uporabljam - ostanejo sledi drgnjenja. Za steklo, keramiko, emajl in moj plastični pult je dobra rešitev.

Cila

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

8. jan 2011 12:32

Jaz uporabljam preverjeno sredstvo še iz bivše Yuge: Opal, proizvajalec Meteor Đakovo. Spravi ven vse brez izjeme, pusti samo tisto, kar mora ostati. Možno ročno ali pa strojno pranje.

Za redno uporabo pa soda (uvažam iz Trsta) in pa vinski kis (Tuš).

Drejček

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. jan 2011 15:16

Vilma, a si že očistila madež od propolisa? Me prav zanima, če je sčasoma izginil?

naor

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

8. jan 2011 18:36

Naor, madeža ni več. Izginil je z večkratnim čiščenjem umivalnika.

Vilma

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. jan 2011 18:43

naor je napisal/a:

Vilma, a si že očistila madež od propolisa? Me prav zanima, če je sčasoma izginil?



naor

 

Take in podobne packarije se lepo odstranijo s praškom ali gel-om za pranje posode v pomivalnih strojih. Po navadi imajo nekaj močnejšega in se krasno očisti. Malo namažeš, pustiš da stoji par minut in splakneš.

 

Vanja

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

20. nov 2011 15:48

Imam dve guess torbici. Ena je ciklam barve druga je bež - siva. Bribližno taka modela in pribl. barve:

Imela sem jih skupaj v omari in se je barva iz ciklam torbice prenesla na bež torbico, tako da je čisto flekasta. Barva nikakor ne gre dol . Poskusila sem tudi z acetonom, nič. Imate kakšno idejo?

Suzi

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

20. nov 2011 16:09

Z razmaščevalcem Meglio ali podobnih znamk se zelo rada zbriše barva tam, kjer ni treba. Poskusi na majhnem delčku torbice, morda bo pa tudi tu delovalo. Pošpricaš in počakaš minutko, potem pa z mokro krpo obrišeš.

pirnica

Jelkica  

član od: 22.1.2010

sporočila: 12

20. nov 2011 17:17

Pozdravljene,

mene pa zanima, kako bi lahko odstranila madeže od deodoranta (roll-on) na moški srajci. Poskusila sem že marsikaj, a madeži so še vedmno tu. Ima katera izkušnje s tem?

Hvala!

LP

Jelkica

jatija  

član od: 5.1.2011

sporočila: 95

7. dec 2011 21:42

--drejcek--]

Jaz uporabljam preverjeno sredstvo še iz bivše Yuge: Opal, proizvajalec Meteor Đakovo. Spravi ven vse brez izjeme, pusti samo tisto, kar mora ostati. Možno ročno ali pa strojno pranje.

 

A mogoče veste kje bi se dalo dobiti Opal?Ga še proizvajajo?Moja mama ga ne more prehvaliti,

še čisto malo ga ima prav tako iz bivše Juge in špara z njim kot da je zlato

lep pozdrav




jatija

Sporočilo je spremenil(a) jatija dne 07.dec 2011 21:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti