Madeži

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

30. sep 2010 14:28

Moj vnuček je tudi s flomastrom pobarval bež sedežno iz mikrofibre.Se še dobro spomnim, kako je bil sin obupan, ko sva govorila po telefonu.Komaj sem ga umirila in mu svetovala, da naj sleče sedežno in jo da prat v stroj na primerno temperaturo.VSE je šlo ven z navadnim tekočim praškom.Poskusi še ti.Če imaš sedežno na zadrgo.  

naor

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. sep 2010 15:22

Tisto, kar uporablja mamamia, je bio shout in je res bomba. Meni se zdi, da čisti bolje kot Vanish. Nekaj časa ga ni bilo za dobit, zdaj pa spet raztura

http://www.scjohnson.se/products/brands/images_right/" alt="" width="219" height="248" />

lp

cervus

trlica  

član od: 29.2.2008

sporočila: 49

1. okt 2010 10:53

paulina d, poskusi z 90% alkoholom, ga dobiš v lekarni trlica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

3. okt 2010 11:56

Tale pink Veniš,  je na moji pikčasti bombažni majčki, ki je bila moja najljubša, poleg pik izdelal nekaj lukenj, ki se v koncept oblačila nato  niso vklopile.

Glede madežev pa še nekaj: imam prijateljico, ki dela v kemični čistilnici. Tam imajo cca 3 m stekleničk, kjer so čistila za posamezne  madeže. Ne pozabite na to možnost. Po moje jih imajo tudi v drugih.

Je pa greh, če prej čistiš  madež sam in ne gre dol....

F r i n a

anaboleyn  

član od: 18.1.2010

sporočila: 91

4. okt 2010 19:47

Veliko sreče pri madežih, tudi jaz uporabljam shout - če gre gre, če pa ne pa za cunje ... Sem pa letos uspešno barvala v stroju kar nekaj hlač in kril ( bombaž ) na temno modro, črno in rujavo - kot nove so in jih mož in hči z veseljem spet nosita. Barve kupila v Mullerju. Ugotovila, da se tako reši tudi problem madežev na svetlih stvareh, če so bombažne, seveda. P.S. Danes sem ob ogledovanju in izbiranju pralnega stroja dobila informacijo o pralnem stroju BOSH, ki ima program(e) za 15 vrst madežev?! Halo, to pa je pametna mašina, ampak me je ob pogldu na ceno odneslo naprej k manj pametnim... lp anaboleyn

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

4. okt 2010 21:02

anaboleyn je napisal/a:
P.S. Danes sem ob ogledovanju in izbiranju pralnega stroja dobila informacijo o pralnem stroju BOSH, ki ima program(e) za 15 vrst madežev?! Halo, to pa je pametna mašina, ampak me je ob pogldu na ceno odneslo naprej k manj pametnim...

Le kaj si bodo ekonomisti še izmislili! Skrajni čas je, da se zavajanje v reklamah prične sankcijonirat. Stroj že od same 'iznajdbe' pere trikrat levo in trikrat desno!

p.s. Nisem bral vsega in če še ni bilo omenjeno se praktično vse organske madeže (od sadja in zelenjave) odstranjuje (razgrajuje) s citronsko kislino ali kar limono.Sergej

Sporočilo je spremenil(a) Sergej C dne 04.okt 2010 21:05

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

20. okt 2010 9:14

Pred dobrim mesecem mi je na umivalnik v kopalnici kapnil propolis, kapljica se je razlila v črtico, dolgo cca tri cm. In tisto čudo ne gre z ničemer dol. Kak predlog, kako odstraniti omenjeno zadevo?

Vilma

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

20. okt 2010 9:32

Jaz sem se navdušila nad gobicami Wipe it (www.wipe-it.si) Gobico samo malo navlažite in podrgnete površino. Moja vnukinja je počeklala leseno mizo s permanent markerjem, pa je šlo vse dol. Sedaj se moram spraviti še na njene slikarske izdelke po steni. Sweetie

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. okt 2010 21:32

Vilma, a si poskusila z navadnim vimom, VAMO npr?

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti