Madeži

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

tema odprta - 6. jun 2006 12:47 | ogledi: 23.614 | odgovori: 87

Močno upam, da mi boste lahko pomagale. S fantom sva bila na pikniku in seveda sva prišla kot pujska domov. Kavbojke sem dala takoj prat. Sploh pa nisem opazila, enega velikega madeža na riti. Niti sanja se mi ne na kaj se je usedel in na mojo veliko žalost sem to opazila šele pri likanju že opranih kavbojk. Saj vem, da jih ne bi smela oprati, ker se vse še bolj zažre.

Ali imam kakšno možnost, da odstranim to nesnago? Trenutno se namakajo v topli vodi z veliko količino tekočega detergenta.

Hvala!

Marjetka

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

6. jun 2006 12:59

Madeže (trava, blato) s kavbojk odstranjujem z VORWASHSPRAJ (drogerija DM) sprejem za madeže. Pred pranjem obilno pošpricam madeže. Res ni dobro, da si kavbojke prej oprala vendar mislim, da bi s tem sprejem zadevo odstranila, razen če to kaki specifičen madež. LP K Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 16. jun 2006 13:57:12

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

6. jun 2006 13:53

Meni se je za raznorazne madeže do sedaj obnesel kar Vanish v obliki ploščice mila - madež zdrgneš s tem in daš potem perilo prat v stroj. Edino madež od ajvarja - tega pa ne morem in ne morem dobit ven iz enih svetlih hlač. A ima kdo kakšno idejo kako bi to šlo ven, drugače jih bom pa kar prebarvala na temnejšo barvo lp Scorpy

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

6. jun 2006 14:00

Jaz vedno take cunje namočim v lug (ujamem ga pri "kuhanju") tam pustim nekaj ur, včasih mogoče stresem not nekaj Vanisha (v prahu), ko pa dam prat, pa na madeže dam še Vaniš v gelu, moram reči, da mi kar v veliko primerih uspe. Ne spravim pa vem en madež od majoneze in ne boste verjele iz enega puloverja madeže od potenja. Če ima kdo nasvet se priporočam. LP smrkolina

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

6. jun 2006 15:01

"Zaprane" madeže je težko odstraniti, še posebej na občutljivih tkaninah. Madeže od potu pa verjetno ne boš mogla odstraniti saj barva zaradi znoja zbledi. Če pa je madež znoja na belem pa probaj s Domolovim sprejem. LP K

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

6. jun 2006 15:39

V DM sem ponavadi kupila odstranjevalec za fleke od Dr. Beckmana v malih flaškah. Mislim, da se jih, da dobit tudi v drugih trgovinah. So pa različni odstranjevalci za različne fleke. Sem pa vse fleke uspešno spravila ven. Mi pa je ena gospa povedala, ki ima pralnico, da dosti flekov odstrani tako, da stvari opere na 95°C tudi mikice, ki se perejo na 30°C. Upam, da vam bo uspelo odstranit fleke. Lp AK

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

6. jun 2006 18:24

Jaz z Dr.Beckmanom tudi vse spravim ven, edino z blatnimi hlačnicami imam večne probleme. jasna

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

6. jun 2006 18:49

V Avstriji pri Schleckerju imajo mila pakirana po pet skupaj posebaj za madeže(AS njihova znamka) ,so smešno poceni in super učinkoviti .Sluga pošlji mi naslov, pa ti jutri pošljem milo. Balu balu

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

6. jun 2006 18:55

Jaz odstranim madeže s čistilom BIO SHOUT. S tekočino namažem madež pustim nekaj časa na madežu in potem operem v stroju. Sin si je svetle hlače zamazal s travo in zeljo, ko sem s tem namazal in oprala je skoraj ves madež izginil. To sem ponovila še pri naslednjem pranju in madeža ni bilo več. Madeže na mikicah, ki jih dobim pri kuhi, ker ne uporabljam predpasnika ravno tako namažem s tem čistilom in operem in izginejo. V zadnjem času pa za mastne madeže uporabljam Trim odmaščevalec in tudi deluje. Ko pa sem hotela madeže odstranit z venišem pa niso izginili. zinka

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

6. jun 2006 20:37

Meni se za madeže vedno obnese gel Topazio. Madež namažeš in daš prat. LP vdolin vdolin

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

8. jun 2006 0:16

vdolin, kje pa kupiš Topazio? tejča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti