Slaba prebava - zaprtje

tipica5  

član od: 31.7.2009

sporočila: 49

10. sep 2009 14:18

Hvala, proxima, to sva že opravili. testi ne navajajo nič posebnega. tipica5

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

10. sep 2009 15:05

Alcika je napisal/a:
Moycca, si slučajno poizkusila z lanenim semenom ? Najbolje je,da daš v jogurt, ( activia ali pa LCA ) eno čajno žličko semena, pustiš stati, kakšno uro in poješ. Baje pomaga. Sama imam dobro prebravo, res pa je,da me nosečništvo še čaka ! Želim vse dobro obema ! Alcika
Tako je, tudi pri nas doma se je obneslo laneno seme, ali pa laneno olje, konopljino olje. Drugače pa, če 2-3 dni ne greš na blato je normalno, več pa je že nenormalno. Tako sem vsaj opazila v bolnici, 2 dni te pustijo pri miru, potem pa akcija - ni prijetno:) patty

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. sep 2009 15:45

Če se odločite za laneno seme, morate NUJNO popiti veliko tekočine, sicer bodo težave z zaprtjem še večje.

tulka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. sep 2009 16:12

Oz. seme pred zaužitjem namočiti, da ga obda prozorna sluz. Potem bo kar samo padlo v želodec. Ali pa, kot je Alcika napisala, namočiš v jogurt.

lp

cervus

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

10. sep 2009 19:46

Najlepša vam hvala za nasvete. Seveda me je kar odneslo v trgovino po laneno seme (kupila sem že zdobljeno, na netu sem prebrala, da baje je boljše kot celo), suhe slive in marelice. Tako da danes zvečer namakam še suhe slive. Če čez cca 4 dni stanje ne bo boljše, grem pa še po Donat in ni vrag da se ne popravi. @proxima - po tvojih (večih) postih sodeč si iz zdravniške stroke? Glede na to, da si prijazno napisala takšno obširno razlago - a se stvar v kasneje v nosečnosti izboljša? Močno upam da, ker vsi pravijo, da nosečnice kar sijejo, jaz pa sem bolj podobna luninemu mrku. Hvala vam! Moycaa

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

10. sep 2009 19:56

Glede lanenega semena je boljse, da si ga sama zmeljes v kavnem mlincku, ker zmleto hitro oksidira. Donat je koristen tudi zoper zgago in nekoliko umirja krce, tako da se ga kar navadi. Brez ciganke se ne da nic napovedati, kako bo kasneje, se najvec se bos po mojem naucila od bivsih in sedanjih sotrpink, ogibaj se le tistih, ki jim pride enkrat za trikrat, kadar jim uspe s svojimi bridkimi izkusnjami preplasit kaksno zacetnico s siroko odprtimi ocmi. Uzivaj! lp, proxima

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

10. sep 2009 19:59

tipica5 je napisal/a:
Hvala, proxima, to sva že opravili. testi ne navajajo nič posebnega. tipica5
Tudi pri nas imao takšne probleme.Pri zdravniku je vse ok, tako da nas tam ne vidijo več. Je pa moj sin nekaj let starejši in je pogruntal da mu je po jacih slabše, zato se jih izogiba. Kaj bo naprej ne vem, vem pa da sem s tem obremenjena. lp petardica

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

10. sep 2009 20:23

Meni pomaga, da zjutraj na tešče spijem: malo jabolčnega kisa , dodam 4 dcl mlačne vode in pol žličke medu . kohica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti