Slaba prebava - zaprtje

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

6. jun 2006 6:44

Vprašanje: a te kroglice kar tako pojemo, ali skuhamo iz njih čaj? Meni pa pomaga sadež na tešče.... Teka

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

6. jun 2006 7:29

To tudi mene zanima... a to se kar poje? Ali skuha čaj? Kako velike pa morajo biti. Kakšen centimeter v premeru? Sonja

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

6. jun 2006 7:55

Kar tako se jih poje, fino zgrize.. okus ni ravno najbolj prijeten, samo če imaš z zaprtjem težave, se pač potrpi. Velike morajo biti tako, kot so običajno velike rumove kroglice. Da mi ne bi slučajno delali prevelikih, ker potem bo pa wc zaseden cel dan Po zaužitju kroglice pa priporočam umivanje zob. Senini delčki se namreč lepo zagozdijo med zobe in ne zgledjo prav nič prijetno. Pa še okus po ustih popraviš. Lep dan vam želim

hruska  

član od: 13.4.2005

sporočila: 8

6. jun 2006 9:04

Pozdravljena Za začetek se prepričaj, če piješ dovolj vode. Meni je pomagala saj sem bila čisto dehidrirana ne da bi kaj čutila. Posledica je bila presuho črevo, da bi odvajalo blato. Pričela sem se nalivati z vodo in problem je bil odpravljen. Črevo porabi na dan 0,5 l vode. pa veliko uspeha hruska

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

6. jun 2006 10:03

Saj sem samo na vodi- cele dneve. Res veliko spijam, je pa problem, ker tudi ogromno pojem, na wc pa ne hodim veliko (potem pa pomisli, kakšen beton se mi naredi po črevesju ). Imam res leno črevo. Lep dan vam želim

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

6. jun 2006 10:24

Kolikor sem jaz razumela, se kroglice pojejo take kot so. Se pa da iz seninih listov kuhati tudi čaj, kar sem nekoč sama prakticirala, in je tudi super za prebavo. Kot je že omenila rozanec, se sena lahko koristi največ 1x na teden pri hudem zaprtju, ker se sicer črevo navadi in potem brez tega čaja sploh ne moreš odvajati. Senin čaj sem pila tudi v času nosečnosti, ko sem imela strašne težave z zaprtjem. Anja

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

6. jun 2006 10:33

Prav imaš Anja, pojejo se takšne ko so. Lep dan vam želim

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

10. sep 2009 8:13

Pozdravljeni, nadaljujem kar tule, da ne odpiram nove teme. Imam namreč strašno slabo prebavo - Sem v 7. tednu nosečnosti in so mi hormoni podivjali. Sem prebrala vse zgornje nasvete in bi vas prosila še za kakšen nasvet. Preizkusila bi tisto s suhimi slivami, figami in oljem. Vendar bi za začetek raje poiskusila namakati suhe slive in marelice ter tisto jesti in piti. Pijem dovolj (3 l/dan), sadja, jogurta pojem dovolj, sladkarije v vseh oblikah pa mi ne dišijo. Hvala za nasvete in lep pozdrav, Moycaa

marjeta65  

član od: 9.2.2007

sporočila: 66

10. sep 2009 8:28

Poskusi mogoče še z glicerinskimi svečkami za odrasle, uporabiš pač, kadar se ti zdi, da je že blato zastano, pa še telo se ne navadi. marjeta65

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

10. sep 2009 9:52

Zmiksaj kivi in prelij s toplo vodo-preverjeno deluje. Skuhaj kislo zelje in pojej, ni vraga da to ustavi. petardica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti