Kokosova maščoba

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

5. jun 2006 12:32

Atina, ne, čisto nobenega okusa po kokosu nima, je popolnoma brez okusa. Sicer pa jo prodajajo v Avstriji pod imenom Ceres, v Nemčiji pa pod imenom Palmin. In še ena koristna uporaba: če se maslena krema "sesiri" (ker puding in maslo/margarina nista imela iste temperature), jo lahko rešimo, če segrejemo kakšno žlico kokosove masti, da se začne kaditi, zlijemo v kremo in dobro premešamo. Spet bo postala gladka! teta torta

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

5. jun 2006 12:42

Ravno danes sem jo kupila v Mercatorju, pa ne v hipermarketu ampak v taki majhni trgovini v naselju. Imajo jo pri zdravi prehrani, namazih iz soje ipd. lp, Marija

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

5. jun 2006 13:35

To zadevo poznam pod imenom palmina mast. Pred kakšnim letom smo jo kupili v Tuš Cash and Carry. Pakirana je v velikih železnih "sodih". Mislim da jo je bilo noter okoli 10kg če se ne motim. Mi smo jo uporabljali za cvrtje in je krasna. LP ivonja

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. jun 2006 14:25

Ivonja, to je pa spet druga vrsta maščobe. (ne glede na to, da kokos raste na palmi). Kar sem slišala o tem, je palmina maščoba poceni, veliko "zdrži" in jo zato uporabljajo gostinci. Lisa

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

5. jun 2006 15:10

Aha, torej ne gre za to vrsto maščobe, Lisa hvala za informacijo. LP ivonja

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

5. jun 2006 21:55

Je pa tudi palmina maščoba iz srednjeverižnih mašč. kislin-MCT, torej najbrž podobno uporabna. Se pa tudi kokosova maščoba menda razlikuje po kvaliteti, pa ne razumem, po čem? Kokosovo maslo kupiš relativno poceni v živilskih trgovinah, v trgovinah z zdravo prehrano pa nekakšno dragoceno kokosovo olje A mogoče kdo ve, v čem točno je razlika? JasnaV

barbara R.  

član od: 2.10.2004

sporočila: 108

6. jun 2006 18:13

Hvala punce za izčrpne informacije. Sicer je za danes že prepozno vendar bom v prihodnje sigurno preiskusila. barbara R.

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

7. jun 2006 7:40

Tudi jaz... bom šla pogledati ali imajo pri nam na obali kokosovo mast.. Pred letom sem nekje zasledila, da je ful zdravo in relativno poceni , še posebej v državah, kjer izdelujejo to maščobo.. Torej šla bom iz firbca pogledati v hladilnik in na policah z zdravo prehrano.. MYCHELLE

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

7. jun 2006 9:03

Loni je napisal/a:
Znamke Eden, na paketku piše Cocosfett. Loni Makaroni [rozica]
Ja, sem našla, pogledat sem šla v Mercator in našla to zadevico, bla je mal čez 400 tolarjev, ampak ne vem pa količine oz. teže, bom pa definitivno še ta teden delala z njo čokoladni obliv. anka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti