Kandida

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

28. jun 2006 10:23

Mirjam, to me pa ne čudi, da so na bioresonanci skritizirali te tablete. To je tako kot pri mehaniku. Pripelješ avto in mehanik najprej pove, kaj vse je zamočil njegov predhodnik. Ali majstri v hiši. Pleskar kritizira zidarja, keramičar pleskarja itd. Po mnenju nekoga, ki se ukvarja z bioresonanco, je edino bioresonanca magična formula za vse, po mnenju homeopata pa homeopatija. Kako simptomatično za majhno Slovenijo!!! Ali te tablete pomagajo ali ne, ne bi razpravljala, ker ne vem. Vem le, da vsebujejo vrsto učinkovin, ki delujeo protiglivično. Vem tudi to, da moj trebuh ni več napihnjen kot žoga, jemljem pa jih šele tretji dan. Na dieti pa sem 3 tedne. Z njo sem splošno počutje močno izboljšala, trebuh pa je bil po vsakem obroku še vedno napihnjen. Morda gre le za placebo efekt, tudi to je mogoče. Tudi v tem primeru so pri meni učinkoviti. Cilj opravičuje sredstva. Morda bom čez 2 meseca ugotovila, da je vse skupaj neučinkovito in bom začela razmišljati o homeopatiji ali o bioresonanci. Moja zdravnica me itak nima za mar, ker so vsi stestirani parametri b.p. To da se počutim (sem se) kot kup d., je ni vznemirjalo. Ko sem ji omenila samodiagnoso, je samo skomignila z rameni, rekla, da uradna medicina tega ne zdravi in da naj grem h homeopatu. Hvala za rože oziroma za tako zdravstvo. Pri tem sem pa v lanskem letu več kot milijon tolarjev dala za zdravstveno in socialno zavarovanje. mimika

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

28. jun 2006 10:41

Mimika, pod to se tudi jaz podpišem. Od prve do zadnje črke tjas

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

28. jun 2006 11:19

Jaz tudi. Lp Dolores

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

28. jun 2006 13:01

Halo, kolgaca, ki sem jo zadnjič omenila, je kandido pozdravila s kombinacijo diete, kapsul Prolife (mimogrede, niti niso tako drage - 1.453 SIT , sem kupila danes) in pa terapij na bioresonanci. Če sem poštena, principa bioresonance ne poznam, niti se nisva imeli priložnosti pogovoriti o tem. Nekje v Novem mestu je. Bom poročala o efektih kapsul. lp Robida

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

28. jun 2006 13:08

Mimika, si kdaj razmišljala, koliko stanejo obiski pri zdravniku in tisti testi, ki ste jih naredili? Konec koncev pa so le potrdili, da ni s tabo nič hudega narobe. Če prav razumem, si ozdravela z "dieto" - brez prečiščenih OH, brez sladkorja itd. Temu bi jaz rekla zdrava prehrana. Ti je ni mogoče svetovala tudi tvoja zdravnica? Seveda, če se temu popolnoma neupravičeno prilepi še neko umetniško ime ("kandida"), je sovražnik bolj oprijemljiv in se je lažje držati diete. Dokazov itak ni. O testu s slino pa raje ne bi .... Od kod ti pa podatek, da so v tbl. protiglivične učinkovine? Meni doslej ni znano, da bi si z eteričnimi olji lahko ozdravili glivice, npr. v nožnici ali na nogah... Veseli me, da se bolje počutiš in da se zdravo prehranjuješ, to je pravzaprav edino, kar šteje. . LP JasnaV

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

28. jun 2006 13:16

Kar se tiče bioresonance, bi jaz pripomnila naslednje - tašča je hodila na terapijo zaradi neke nevarne bakterije v želodcu, ki je z antibiotiki ni mogla odpraviti. Po ne vem koliko bioresonančnih tretmajih so ji zatrdili, da bakterije 100% nima več! Tašča je bila presrečna, žal pa jo je dihalni test pri gastrologu (ki edini preverjeno pokaže prisotnost bakterije) hitro postavil na realna tla - bakterija je bila še vedno tu!

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

28. jun 2006 13:20

Ljudje smo si (na srečo) različni. Nekomu pomaga nekaj, drugemo drugo. Bistvo je, da znamo ugotoviti, kaj nam paše. Enako je tudi pri hrani. Če bi znali bolj prisluhniti svojemu telesu, bi imeli manj problemov.

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

28. jun 2006 16:18

No, tokrat se pa z Mimiko popolnoma strinjam. Živeti je treba v soglasju s svojim telesom in poslušati predvsem sebe, ne glede na razne internetne modne muhe. JasnaV

zelda1  

član od: 30.9.2005

sporočila: 54

26. avg 2006 11:26

Živijo, zanima me ali je še kdo poleg tjas in mimike preskusil prehransko dopolnilo Dida in kakšne izkušnje ima z njim. Tjas, mimika ali sta bili tudi po daljšem jemanju zadovoljni z Dido? Hvala! Pozdrav, zelda1

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

26. avg 2006 13:48

Zelda, vse od takrat, ko smo se pogovarjali o Dida tabletih, jih jemljem. Sedaj samo po eno zjutraj, prvih 45 dni po dve. Zelo sem zadovoljna, vendar težko rečem, da je splošno počutje odvisno samo od teh tablet. Še vedno se namreč držim diete. Ne tako strogo kot na začetku. Vsake toliko se pregrešim, sicer pa ja. Poleg diete vzamem vsak dan še 2 kapsuli probiotičnih zadev, pa laneno olje, pa taheebo čaj. Vse to, kar sem že napisala, še vedno prakticiram. Sem nov človek. Počutje je odlično in še bolj kot prej sem prepričana, da je bila moja samodiagnoza pravilna. Premagala sem strašno željo po ogljikovih hidratih in sladkorju. Še naprej se mislim držati diete (ki žal trpi ob vsaki zabavi ali službeni poti) ob jemanju dida tablet. Glede na to, da gre za zdravilna zelišča in začimbe, nimam pomislekov. Tudi te kapsule Acidophilus karkoli že bom še jemala. Pravijo, da se kandida potuhne in ko misliš, da si jo že premagal, znova izbruhne. Mislim, da bo nov način prehranjevanja postal stalna praksa.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti