Kandida

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. jun 2006 13:22

Loni Makaroni

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

6. jun 2006 14:11

kaj pa jurček ? )))))))

pipika  

član od: 9.9.2005

sporočila: 53

6. jun 2006 14:55

lahko je jurček, sam moramo ga dobro očistiti kakšnega podrastja :)) pipika

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

6. jun 2006 19:39

Res, punce, za hece ste! Ampak, prav na ta način se preganja strah, ki je znotraj votel, zunaj ga pa nič ni, a ne? Pomembno je, kako živimo in kako skrbimo zase. In da vemo, na koga se obrniti, če kljub vsemu "zašteka"... Pozdravček! Vrana

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

16. jun 2006 22:35

Jaz toto glivici kuj dobim, če se ke nerviram. Zato vam svetuvlem: mirne žifce! tumpika

boonkoo  

član od: 12.2.2006

sporočila: 115

17. jun 2006 8:23

Ej,ko sem prebrala članek,sem se v simptomih tako našla,da sem prec naredila test s slino in seveda so se naredile nitke.Vsa v paniki sem to povedala celi svoji družbi,vsi so naredili test in VSEH PET je imelo isti rezultat-moški,ženske-vsi!Torej...se mi zdi,da ima vsak,več ali manj glivice mal bolj razmnožene..sem pa začela od takrat manj sladkarij jest in pa Grenifit kapljice pit..bomo vidli.Tak da.. boonkoo

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

17. jun 2006 19:56

Boonkoo, previdno z Grenifit kapljicami. Najbolje, da se omejiš na neko krajše obdobje jemanja, ker ti lahko fino poruši ravnotežje v telesu in si potem še bolj dovzetna za "napade". Jaz Grenifit drugače uporabljam kot razkužilo pri čiščenju, predvsem v kuhinji. Lp, Tina

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

17. jun 2006 21:13

Boonko, nimamo je vsi. Pri nas je hči nima (je tudi najmanj sladkosneda). Naj povem, da sem sama začela z opisano dieto (nič sladkorja, nič kvašenega, čim manj ali nič iz bele moke, žal nič sadja) grešila sem v bistvu parkrat za jagodami sicer pa ne. Eden prvih efektov ki se je pojavil, je, da mi sladko ne diši več. Prej nisem mogla mimo peciva ne da bi kaj malega porinila v usta. Zdaj me sploh ne mika več. Testirala sem zadnjič, ko smo imeli pri mojih neko fešto, pa je bila polna miza meni zelo ljubega peciva, nisem vzela niti koščka. Sicer nisem prebrala knjige o zasvojenosti z ogljikovimi hidrati ampak to bo najbrž držalo. Dodatkov zaenkrat ne jemljem, kupujem le fermentirane mlečne izdelke z bifido bakterijo in kefir. Ko se začneš enkrat o tem pogovarjati mimogrede naletiš bna ljudi, ki imajo izkušnje s tem.Prijateljica je imela take simptome, potrjeno kandido in jo je z dieto in neko bioterpijo pozdravila. Zdaj je tudi videti kot nova, prej je bila pa kar naprej utrujena. lp, še je upanje..... Robida

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

19. jun 2006 14:47

No vse navedeno res drži, ampak čisto slučajno so istočasno začeli tržiti (reklame že nekaj časa spremljam v Oni) neko skandinavsko naravno zdravilo proti kandidi (če sem si prav zapomnila na osnovi cimeta). Ne glede na to kako pogoste in neprijetne so kandidaze to najbrž ni slučaj. Zagotovo je vsak, ki je kakršnokoli kandidazo kdaj dal skozi takoj našpičil ušesa ... in odprl denarnico, če ne za drugega pa za vsak slučaj. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

23. jun 2006 15:11

Še jaz. Imela sem vse simptome (nekatere tako hude, da sem bila pri zdravniku), tudi test je bil pozitiven. In potem sem se malo zamislila nad svojo prehrano. Nikoli nisem imela rada pudinga, v zadnjem mesecu ali dveh pa sem si ga nekajkrat skuhala. Zasvojenost z OH in s sladkorjem. Lahko bi jedla samo testenine. In v resnici sem jih ogromno pojedla. Potem sem malo pobrskala po spletu in si izdelala dieto. Brisala sem alkohol, gobe, suho sadje, oreščke in sladkor, ostalo pa omejila. Jem sadje, ker sem na neki nemški strani prebrala, da ne smeš kar naenkrat popolnoma črtati sladkorja. Da ga potem kandida črpa iz celic, tako približno. Občasno jem običajen kruh, sicer si ga pečem z drožmi. Tudi kisu na solati se nisem popolnoma odrekla. Prej nisem jedla nobenega jogurta in mleka, sedaj za zajtrk jem probiotični jogurt, popijem liter taheebo čaja dnevno in po 2 kapsuli Acidophilusa. Po treh tednih (vmes sem se nekajkrat pregrešila: zabava in službena pot) se počutim mnogo boljše. Glavoboli so minili. Prepričana sem, da je moja samodiagnoza prava. Tudi vnaprej se mislim držati diete (prebrala sem, da traja 3 mesece, da se zrihtaš), vendar ne tako strogo. Problem so službene poti, ki so res neugodne za tovrstne diete. mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 24. jun 2006 16:17:17

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti