Kandida

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

12. okt 2011 15:11

Kandido sem odpravila z bioresonanco in dijeto. Z vetrovi sem imela tudi sama probleme. Nikoli nisem vedela, kaj mi škoduje. Ugotovila sem, da so to slive, suhe marelice, zenf, balzamični kis in mandlji. Krvna analiza je pokazala: mandlje in zenf. Za ostalo sem pa sama ugotovila. Vetrovov ni.

 

Migla

štrunf  

član od: 12.10.2011

sporočila: 4

14. okt 2011 9:54

Mandlji in brazilski oreščki... ja to pa kar precej pojemo. Bomo ukinili še to.

štrunf

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

14. okt 2011 14:20

Štrunf, prosim poročaj.

 

Migla

 

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

17. okt 2011 10:07

proxima....moja hči ima stem težave že eno leto in pol...pa je ginekologinja ni dala na nobene dodatne preiskave da o brisu sploh ne govorim, pa je stara 17 let, pol mi pa naša tamala prbije da ji koker brisa nesme uzet do njene polnoletnosti...je to res ?

 

štrunf  

član od: 12.10.2011

sporočila: 4

27. okt 2011 14:12

Vetrovi so še vedno prisotni. Nekaj je sigurno kriv tek - 3x tedensko ko se dobro premigaš. Oreščki? Kak še pade v gofljo ampak bistveno manj. Skoraj nič. Občasno čaj  - kamilica. Nekaj prispeva še zelena solata, ki je pa ne pojeva malo. Ravno obratno. Ostalo po regelcih. Tako, da ne vem kaj naprej. Ma bomo že preživeli.Res pa je, da sladkor in kvas zginjata z mojega jedilnika. Prav tako bela moka. No te pa že prej skoraj ni bilo. Se preveč dobro počuti, in nočem več težav , ki sem jih imel. Pa še kak kg je šel pa pa.

štrunf

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

28. okt 2011 12:48

Ne vem, če bo še komu v pomoč, ampak jaz sem tudi imela pred nedavnim hude težave s t.i. simptomi kandide ali razdražljivega črevesja ali kakorkoli so se že imenovali. Bilo je hudo in neprijetno in boleče.

Pa sem uživala razne probiotike, tablete Dida,zapravila precej denarja za bioresonanco itd itd.

Potem sem nekje prebrala, da na težave s črevesjem ugodno vpliva uživanje posušenih mikroalg oz. tabletk chlorelle pyrenoidosa. Ne želim delati reklame, zato imena prehranskega dopolnila ne bom napisala.

Skratka, zadeva se je po kratkotrajnem jemanju zelo umirila in izboljšala. Sem jih pa od začetka jemala kar precejšnjo količino, ki pa sem jo sedaj močno zmanjšala, saj zadeva ni ravno poceni.

Torej, to je moja izkušnja, morda pa bo pomagala še komu.  

 

kara

piki555  

član od: 23.1.2012

sporočila: 4

23. jan 2012 11:33

Moja hči ima kandido zanima me ,če ima katera kakšen dobr recept za kakšno jed,ki jo lahko uživa med zdravljenjem,da ji malo popestrimo prehrano.Hvala

piki555

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

24. jan 2012 7:22

Jaz sem na dieti, ki ustreza tudi kandidi, ker sem to menda imela, lahko da še imam. Stebelna zelena je menda dobra stvar... Problem, ker je ne dobim vedno.

 

Jaz jem veliko juh, mineštre... Pazim, da ne dam not moke, zgostiš s krompirjem. Ne obremenjujem se s tem, da je to dieta proti kandidi, sam pojem čim manj OH. Pa čim več jogurta.

xxs

pinch  

član od: 18.2.2009

sporočila: 89

15. mar 2012 17:04

Nekje sem zasledila še tole in sem se spomnila, da lahko to koristi še komu tu v tej temi.

 

Tiste od Vas, ki hočete piti kefir zaradi uničevanja bakterije candida albicans (monilija), naj ne prestraši dejstvo, da kefirjeva zrnca vsebujejo tudi bakerije candida. Ne bodite panični, vse je OK!

Candida bakterija v kefirju je kanibalistična sestra nevarne candida albicans in dodatno, v kefirju nastopa še nekaj drugih mikroorganizmov, ki 24 ur dnevno požirajo bakterije candida albicans. Vse razpoložljive znanstvene raziskave potrjujejo, da vas bo pitje kefirja osvobodilo (brez stranskih učinkov) bremena bakterij candida albicans.

 

Za uničevanje candida bakterij in splošno urejanje prebave, popijte najprej 3 dni 1 kozarec zjutraj na tešče in 1 kozarec zvečer po večerji, nato pa 3 dni ne pijte kefirja. Ta režim ponavljajte 3-4 tedne. Če se stvari ne bodo popravile, podvojite dozo in podaljšajte trajanje za 3 – 4 mesece.



pinch



Sporočilo je spremenil(a) pinch dne 15. 2012 17:04

Sporočilo je spremenil(a) pinch dne 15. 2012 17:15

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. mar 2012 18:20

pinch je napisal/a:

Nekje sem zasledila še tole in sem se spomnila, da lahko to koristi še komu tu v tej temi.

 

Tiste od Vas, ki hočete piti kefir zaradi uničevanja bakterije candida albicans (monilija), naj ne prestraši dejstvo, da kefirjeva zrnca vsebujejo tudi bakerije candida. Ne bodite panični, vse je OK!

Candida bakterija v kefirju je kanibalistična sestra nevarne candida albicans in dodatno, v kefirju nastopa še nekaj drugih mikroorganizmov, ki 24 ur dnevno požirajo bakterije candida albicans. Vse razpoložljive znanstvene raziskave potrjujejo, da vas bo pitje kefirja osvobodilo (brez stranskih učinkov) bremena bakterij candida albicans.

 

Za uničevanje candida bakterij in splošno urejanje prebave, popijte najprej 3 dni 1 kozarec zjutraj na tešče in 1 kozarec zvečer po večerji, nato pa 3 dni ne pijte kefirja. Ta režim ponavljajte 3-4 tedne. Če se stvari ne bodo popravile, podvojite dozo in podaljšajte trajanje za 3 – 4 mesece.

Lepo prosim, malo strokovnosti pa naj le ostane, no.

Candida albicans je gliva, nikakor bakterija. In nima z monilijo nič več skupnega kot to, da sta obe glivi. O kanibalizmu med glivami pa res ne moemo govoriti.

Res bi rada prebrala vse te razpoložljive znanstvene razsikave, ki pišejo take traparije.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti