Kandida

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

3. feb 2009 8:56

Božič če si jemala antibiotike sigurno ni bila kriva kandida za vnetje. Engie

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

3. feb 2009 8:57

Tabletke jemljem že zelo zelo dolgo pa nisem imela takih težav. Kvečjemu obratno....z jemanjem tabletk se je moje stanje normaliziralo...nobenega vnetja, normalen pritisk in teža, neboleče menstruacije, dve normalni nosečnosti in normalna poroda, ....tako da, Božič, vsak naj odloča po svojih izkušnjah kaj in kako naprej......jaz zase vem, da mi tabletke ustrezajo v več dejavnikih, in dokler bo tako, ne bom razmišljala o zamenjavi. kruhy

Fitka  

član od: 21.3.2007

sporočila: 2

16. apr 2009 13:20

Oj vsem veščim kandide, malo sem prebirala te strani in tudi jaz imam kandido. Že lani sem imela dieto nekaj mesecev (zaradi problemov z želodcem in črevesjem), potem pa sem lepo pozabila na vse in jedla vse sorte ...sladko na polno, pohano, z belo moko kar hočeš.... dokler nisem kar naenkrat spet imela tiste simptome po črevesju, zaprtje, drisko, vetrove, zvoke po črevesju in kot piko na i tudi vaginalno vnetje, kot ga še nikoli nisem imela... vmes sem opazila tudi nekaj belih lis, ki mi niso izgledale kot beli tok... takoj sem šla na strogo dieto. Včeraj pa me je skoraj kap, ko sem od ginekologa dobila poziv, da naj pridem po ponoven bris čez en mesec imam termin (tako da bo 4 mesece in 10 dni od prvega brisa), da so opažene spremembe... seveda me tako skrbi, da komaj živim. Je možno, da je to vse skupaj zaradi kandide? Zdi se mi, da je to vnetje bila vaginalna kandidiaza. Mi lahko katera kaj svetuje, pomaga z izkušnjami? Hvala vam!!! Fitka - licencirana trenerka fitnesa FZS

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. apr 2009 13:31

Fitka, jaz na tvojm mestu ne bi zganjala panike, ker če bi bilo res kaj zelo zelo narobe, bi te na ponovni pregled poklicali že takoj. Vsaj mene so in ne šele čez en mesec. Je bilo vse ok, sama sicer s kandido nimam problemov. Ko sem pa zdaj brala tisto o KT zgoraj, sama sem si hormonsko ravnovesje sesula že pred jemanjem KT in ga samo z njihovo pomočjo kolikortoliko uravnavam. Vsaka stran ima dve plati, torej... zame KT niso prav nobeno zlo.

Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 16. 2009 14:50

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

16. apr 2009 13:43

Kot je Loni pravilno rekla, v primeru jasno patološkega brisa se kliče žensko na kontrolo takoj in se ne čaka.

 

lp, proxima

asket  

član od: 29.6.2009

sporočila: 41

3. jul 2009 13:09

meni je pomagala striktna dieta in pomoč bioresonance. par ljudi mi je povedalo, da so bili na dieti dlje časa, pa se je po prenehanju vrag vedno vrnil še v hujši obliki. to je bil razlog, da sem se odločila za bioresonanco in zaenkrat sem brez vseh težav, ki so izvirale iz kandide... o kandidi najdeš veliko napisanega na forumu zdravilstvo na med.over.net, ki ga moderira g. golenhofen. on je na tem področju zakon! o bioresonanci pa piše na svoji spletni strani. srečno! asket

štrunf  

član od: 12.10.2011

sporočila: 4

12. okt 2011 12:46

Z ženo se drživa diete. Torej brez sladkorja,kvasa,samo ribe in piščančje meso, brez kisa,alkohola... Logično je, da so šli kg dol. Imava pa sledeči problem: vetrovi. To pa je sedaj postala živa groza. Kot, da jeva samo in samo fižol. Kak nasvet? Če delaš z stranko in te začenja napenjati do....

Hvala

štrunf

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

12. okt 2011 14:24

Ko sem se jaz držal pravilne diete, so najprej izginili vetrovi. Mogoče razmislita še o kakšnih kapsulah s probiotiki.

Terman

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. okt 2011 14:45

Če jedem, ki jih kuhata (npr. enolončnici) dodata majhno pest kamilic, pomaga.

tulka

štrunf  

član od: 12.10.2011

sporočila: 4

12. okt 2011 15:11

Super tulka. Hvala.

štrunf

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti