Kandida

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

22. jun 2008 16:00

tyasa, kandida ni bakterija Drugače pa zanimiva izkušnja z zdravnico Stentor

vanja  

član od: 28.6.2004

sporočila: 18

20. okt 2008 15:58

Še moja izkušnja s kandido: 4 leta mi ginekologinja ni mogla vzeti brisa. Razlog: glivično vnetje oz. kandida. Po vseh teh mazilih in svečkah in drugih zvarkih sem se odločila vzeti stvar v svoje roke. Najprej sem prenehala s kontracepcijskimi tabletami, nato pa se lotila diete in vnašanja probiotikov. Po treh mesecih diete mi je ginekologinja brez težav vzela bris in počutim se veliko bolje (beri: imam več energije, lepšo kožo, ni več težav z alergijami,...). Z dieto nameravam nadaljevati še vsaj 3 mesece, da se telo res očisti in spočije. Tako, da poskusite dieto! Saj ni težko: Manj ogljikovih hidratov,nič sladkorja (tudi v sadju je sladkor zato ga je potrebno skrbno izbrati) in seveda NIČ alkohola. Ob vnašanju probiotikov in rednem gibanju bi vam moralo uspeti. Lp, vanja vanja

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

20. okt 2008 19:23

Proti vsem tem vnetjem je po moje pomagala ravno tale zadevca -

vanja je napisal/a:
Najprej sem prenehala s kontracepcijskimi tabletami

 

KT so huda reč. Ko sem jih jemala, sem imela vnetja vsak mesec. Zdaj je pa boljše. Pa upam, da bo trajalo.

Sonja

Sporočilo je spremenil(a) sonchika dne 20. okt 2008 19:24:00

Sporočilo je spremenil(a) sonchika dne 20. okt 2008 19:24:24

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. okt 2008 22:56

a še kr ta kandida mori ljudi? ok, tale k preveč namnoži po spolnih organih ne rečem.. sam tale ki je kao po telesu? :D bannanna

Svetla  

član od: 15.5.2007

sporočila: 38

21. okt 2008 11:41

Na žalost ta zverina napada vedno več ljudi. Ampak zagotovo prihaja dan, ko bo medicina pokleknila pred farmacijo in jo priznala kot bolezensko stanje. Kot rečeno, je najbolj grozno od vsega, da ljudje od tega umirajo in pri polovici ljudi razlog smrti potrdijo šele patologi. Svetla

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

21. okt 2008 12:39

vanja je napisal/a:
Še moja izkušnja s kandido: 4 leta mi ginekologinja ni mogla vzeti brisa. Razlog: glivično vnetje oz. kandida. Po vseh teh mazilih in svečkah in drugih zvarkih sem se odločila vzeti stvar v svoje roke. Najprej sem prenehala s kontracepcijskimi tabletami, nato pa se lotila diete in vnašanja probiotikov. Po treh mesecih diete mi je ginekologinja brez težav vzela bris in počutim se veliko bolje (beri: imam več energije, lepšo kožo, ni več težav z alergijami,...). Z dieto nameravam nadaljevati še vsaj 3 mesece, da se telo res očisti in spočije. Tako, da poskusite dieto! Saj ni težko: Manj ogljikovih hidratov,nič sladkorja (tudi v sadju je sladkor zato ga je potrebno skrbno izbrati) in seveda NIČ alkohola. Ob vnašanju probiotikov in rednem gibanju bi vam moralo uspeti. Lp, vanja vanja
V opomin vsem bralkam (ne mislim se spet spuscati v modrovanja o kandidi, ampak tole pa moram pripomniti): Če potemnjeni del teksta drzi, je ginekologinja za v odpis. Odvzem brisa se lahko prestavi zaradi res hudega vnetja, vendar je treba vnetje v takih primerih aktivno zdraviti (po možnosti glede na mikrobioloski izvid - ni vsako vnetje noznice ze kar isto kot kandida, povzrociteljev je lahko vec!) in narociti zensko na kontrolo takoj po zdravljenju (kar traja tipicno nekaj tednov), ne pa odvzema brisa kar naprej prestavljati. lp, proxima

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. okt 2008 14:44

 Ah, kako se prileže prebrat nekaj takega!

LP

cervus

bozic  

član od: 25.11.2008

sporočila: 18

2. feb 2009 22:34

Pozdravljene! Tudi jaz se borim s kandido že kar lep čas. Vse pa se je pričelo z jemanjem kontarcepcijskih tabletk. Prvo leto sem imela dva do tri vnetja. Naslednje leto šest in pol se je vedno bolj stopnjevalo. Ginekologinje (vmes sem zamenjala 3) vse so mi rekle, da tablete pri tem nimajo veze. Sprva sem jim verjela, pojedla tono enih tako močnih antibiotikov, sveč, tako da me sedaj strese, ko se spomnem za nazaj kaj sem vse vnesla v svoje telo.Groza. Enkrat sem temu rekla konec. Prenehala sem jest tablete. Prva pol leta sem še imela vnetja, toda počasi se je telo začelo čistiti in je šlo vedno naboljše. Tega je zdaj dve leti. Vnetje se mi ponovi tako enkrat na leto, ampak zame je to že zelo velik napredek. Kandida se mi je razbohotila, vendar poskušam jesti čimbolj zdravo(čimmanj sladkorja,OH,...) in počasi se stanje izboljšuje. Zato punce NE JEJTE TEH TABLETK, če vas skrbi za te posledice v bodočnosti. Jst sm si z njimi uničla telo. bozic

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

2. feb 2009 23:01

No, tako na brzino se pa telo le ne uniči in tudi ne na tak način, malo pretiravaš. In ne vem, od kod ti zdaj naenkrat ideja, da imaš kandido, če si pa pred 2 dnevi še spraševala o tem, kako se ugotovi...

In tudi, s čim pa strokovno podpiraš tisto tvojo z velikimi črkami napisano izjavo oz. poziv, naj punce ne jedo kontracepcijskih tabletk? Si farmacevtka in delaš v takšni fabriki? Si zdravnica, pristojna za te zadeve?

Ne gre kar tako, napovprek...

Ognjič

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

2. feb 2009 23:29

Velika vecina zensk, ki uporabljajo kontracepcijske tablete, nima prav nobenih tezav. Drugic, ni vsak povecan vaginalni izcedek ze vnetje, vsako vaginalno vnetje pa tudi ne posledica okuzbe s kandido. Pri ponavljajocih vnetjih je vsekakor potrebno odvzeti mikrobioloski bris in zdraviti okuzbo vzrocno; kadar je potrebno, se morata zdraviti oba partnerja, urediti je treba pa tudi druge zadeve (zlasti prenehanje uporabe raznoraznih preparatov in ritualov za intimno nego, ki so po mojem opazanju eden od temeljnih kamnov za tovrstne tezave; o ostalih, med katere sodi tudi iracionalen odnos do lastne reproduktivne funkcije oziroma njenega uravnavanja, se pa ne bi razpisovala, ker sodijo bolj na sosednje podrocje, ne na ginekologijo). lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti