Kandida

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. maj 2008 17:51

Jaz imam pa občutek, da ti Rimljanka prav ponuja potuho pri tej razvadi, hehehe.....

LP

cervus

Jagoda501  

član od: 10.2.2008

sporočila: 28

4. maj 2008 3:59

Stentor, hvala za link! Vem, da je kolegica mela to v študentu v LJ - poleti je delala tud limonado (čeprav ne vem, če bi bla ta ok pr anti-candida dieti, not je zraven dala cuker, da so ga "bibice" jedle, se mi zdi!) Nimam pa pojma a jih je vozila domov med vikendi - nisma nič rekli o tem! Sm kr domnevala da jih ima pač tam... (?) Doma maš pa lahk pač druge, "backup", za vsak slučaj... Sploh če je familija "supportive" in pazijo nanje - mogoče bi pa tud oni to jedli?... Yup, čez vikend lahko definitivno preživijo same!! (Ni treba nič "pazit nanje" lol) "Zaliješ z mlekom, zapreš v kzarček (najbolje steklen) in pustiš v hladilniku. Moje gobice preživijo tudi mesec ali dva." Oziroma celo: "Gobico shraniš lahko na več načinov: - tako, kot je svetovala rimljanka (zgoraj) - zamrzneš v mleku - kot npr, ledene kocke - zagotovljena trajnost vsaj eno leto - WOW!! - posušiš na zraku, zavito v tanek sloj vpojnega papirja." http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8769 Zgleda da lahk da je po vikendu celo užitno... :) Ena pa celo pravi takole: "Če pa nočem 7dni kefirja, grem na dopust, gobico operem, jo dam v plastično posodico in v hladilnik." Sam ni čist jasno, a da mleko zravn.. Verjetno je bolš, če ga... http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8769 Sicer je pa cel thread cool za prebrat!! Zdaj pa res razmišljam, da bi blo to kje za dobit & probat... Trenutno sem sicer bla na brezmlečni & brezglutenski dieti, že od novega leta, ampak mi že mal "dojadava"... Sm se res fajn počutla, sploh od začetka, zdaj pa že ne vem, kaj skuhat itd!! :) Sicer je ena prednost (med drugimi) pri brezmlečni dieti: super glas je če ne ješ mleka, lahk že nasvezgodaj prepevam! :) A kefir kaj zasluzi, al manj ko druge mlečne reči? zgleda pa obstaja gobica ali kristalčki... Sem pa našla še eno anti-candida kefirovsko varianto, za mogoče sprobat: "Namesto izpiranja zrnc je bolje, da zrnca na vsakih 14 dni en dan pustimo v kozarcu sterilne vode (jih postimo). Vodo nato odlijemo in jo lahko uporabimo za boj proti raznim kožnim plesnim ipd. (C. albicans)." http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8769 Who knows?! ;) Za "Ukrotite kandido na povsem naraven način" še nisem slišala - a je kaj novega/drugačnega v njej v primerjavi z "Resnice in zmote o kandidi"? Stentor, a ti pšenico in žitne/glutenske izdelke ješ, al ne? Glede tega se tud mnenja razlikujejo, se mi zdi... Če še nisi, lahk morda probaš brezglutenska žita - ajda in prosena kaša & riž itd. namesto pšenice ali rži, sploh če si jedla predvsem pšenico in rž... Jaz sem tudi čimbolj za "usklajenost" oz. "če prej ni ratalo, probaj" :D /Sploh če zveni logično & čimbolj naravno...) Drgač sm pa brala mal tisto diplomsko o probiotikih zadnč, pa me je kr malo minilo, da bi kake "umetne" kupovala.. hmm... Je pisalo, da je lahk "vse sorte" noter... :( Nism pa vsega čist dobr prebrala, je mal "techie"... Ah jej, bomo diplomirali iz "nenavadnih prehrambenih praks", skor :) Sorry za nič potuhe! ;) Sem se lani decembra počutila bljak, pa zdaj trdim da je dobro počutje vredno več ko čokolada!! :) Jagoda501

Jagoda501  

član od: 10.2.2008

sporočila: 28

5. maj 2008 14:12

A dela katera rotacijsko dieto? & kako? ;) Lp vsem & upam, da se čimbolj dobro počutite!! Jagoda501

Iskra  

član od: 15.3.2008

sporočila: 90

7. maj 2008 17:04

Zanimata me dve stvari vezani na kandido. Upam, da mi bo kdo znal odgovoriti. Prva: Ginekologinja mi je odkrila glivico kandido v nožnici in zanima me, kolikšna je verjetnost, da je prisotna tudi drugje v organizmu. Druga: Ko sem prebirala, kaj vse je tukaj zapisano o kandidi, sem zasledila, da se priporoča kislo zelje in repa in zanima me , zakaj pa je npr. vložena kisla zelenjava prepovedana in ali to zajema tudi turšijo. Sploh pa me je kar groza, ker ne vem, če bom zmogla tako korenitih prehrambenih sprememb, da bi glivico odpravila. Glede na to, da ne jem mesa, poleg tega še zdaj ne bi smela jesti nič OH, nič sladkorja,moke, mleka itd. Kaj bom sploh lahko še jedla??? Zrak? Groza! Groza! Iskra

Svetla  

član od: 15.5.2007

sporočila: 38

7. maj 2008 21:51

Iskra, pravzaprav se človek zlahka sprijazni z novim načinom prehranjevanja takrat, ko te vsakič, ko se pregrešiš, useka in se poten s težavo ližeš iz težav. Ne bi ti znala svetovati glede razširjenosti tvoje kandide. Jaz sem namreč začela s črevesno in ker so me zdravniki dolgo zdravili z antibiotiki, se je uspešno razširila v sistemsko. Vendar ob tem ves nikoli nisem imela težav z vaginalno, čeprav zdravilci trdijo, da nikoli ni zasidrana samo na enem področju. Kar se tiče turšije, sem bila podobno radovedna kot ti in jo poskusila. O tem, da sem se dest dni vlekla ven s peklenskimi mukanmi, sploh ne bom govorila. Očitno je kislo zelje in repa fermentirano z drugim postopkom (če turšija sploh je fermentirana?). Ti pa zagotavljam, da boš zmagala, če se boš zares lotila kandidne diete. Naučila se boš pečti kruh po receptu: zmešaš 20 dag bio pirine moke, 20 dag ržene moke, polovico vrečke bio pecilnega praška iz vinskega kamna, 1,5 dcl navadne vode in 1,5 dcl radenske, zeliščno sol in pečeš eno uro pri 200 stop.C. Skupaj s probiotičnim jogurtom je dobra malica. Prav tako nasitijo konopljine testenine, ki jih boš skuhala v isti vodi, kot si prej kuhala zelenjavo, zabeliš pa jih s kokosovo maščobo. Na solato daš limono (nikakor ne kisa) in sezamovo ali laneno ali oljčno olje. Za zajtrk se priležeko sojini kosmiči v probiotičnem jogurtu. Sprva boš jedla tofu ali sojine zrezke, potem boš prešla na puranova ali piščančja prsa, pečena na kokosovi maščobi. Špinača s kislo smetano, kuhana zelenjava z rižem, pirini špageti, solate v velikih količinah ... Skratka, sčasoma se ti domišljija odpre in postane kar znosno. Izogibaj se sladkega sadja, jej kisla jabolka (ne več kot dve), kivi, limono in grapefruit. V lekarni kupiš kapsule Dida, ki ubijajo kandido. Kapsule Nutriflor so probiotik iz dodanimi klamatskimi algami. In ogromno pij. Meni se je po šestih mesecih stroge diete pokazal dober rezultat, vendar še vedno pazim, kaj in kako jem. Moja zdravnica mi je obrnila hrbet, ko sem ji dokazala, da gre za kaniddo (test blata in bioresonanca). Dva meseca po tem je kandido dobila tudi njena sorodnica in nenadoma so ji prav prišle moje izkušnje pri vsej kalvariji. Vso srečo ti želim v boju s to nadlogo in ne pozabi - zmagovalka boš ti, ne ona! Svetla

Iskra  

član od: 15.3.2008

sporočila: 90

8. maj 2008 0:05

Hvala Svetla za nasvete in predvsem spodbudne besede!!! Čisto možno, da je vaginalna kandida znak, da je le-ta prisotna tudi drugje.Za dieto se bom zgleda morala slej ko prej odločiti, čeprav se počutim dobro, kljub temu, da jem tako sladkarije kot OH, mlečne izdelke in tudi veliko zelenjave. Sem telesno tudi precej aktivna (fitnes, plavanje, kolesarjenje, maratoni...), tako da me rahlo skrbi, če bom imela ob tako strogi dieti dovolj energije za telesne napore. Upam, da bo šlo! Še enkrat hvala! Iskra

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

8. maj 2008 22:50

Iskra, ko sem se enkrat začela res poglabljat v možnosti, ki mi jih ponuja zelenjava, sem bila resnično presenečena! Možnosti je skoraj neskončno, koliko okusov, barv in tekstur lahko srečaš! Bučke lahko na primer pripraviš na mnogo različnih načinov, zeleno solato lahko tudi oplemenitiš z vrsto različnih dodatkov, tako da sploh nimaš občutka, da bi se obroki ponavljali. Sploh zdaj, ko se temperature dvigajo, je dokaj enostavno ohranjati tak "lahkotnejši" način prehranjevanja, se mi zdi. Bi pa poudarila predvsem to, da smo zaradi velikih količin sladkorja, soli in podobnih začimb precej nedovzetni za balage okuse, ki spremljajo zelenjavne jedi. Ko enkrat izločiš sladkor in pretirano soljenje, postaneš dokaj hitro tudi bolj dovzeten za milejše zelenjavne okuse. Ideja - mogoče bi si pri zagotavljanju občutka sitosti in dovajanju energije lahko pomagala s tuno (če jo seveda ješ), če ti je težko poseči tudi po mesu. Srečno Stentor

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

9. maj 2008 7:13

Iskra - turšija je vložena zelenjava v kis in ni fermentirana kot npr. kislo zelje in repa. Mogoče ti pride prav pri vaginalni kandidi - jaz sem jo staknila na potovanju po krajih, kjer mi je bilo iskati zdravnika precej težko. Uspelo pa mi je priti do kamilic in jogurta. Preverjeno pomaga izpiranje s kamilicami na začetku, potem pa jogurt, da se spet vzpostavi kisel pH in okolje za zdrave bakterije. Res pa je, da je bistveno izboljšanje razmeroma hitro, ozdravitev pa traja kar nekaj dni. Pri dieti ti priporočam tudi grenifit kapljice. lp robida

Iskra  

član od: 15.3.2008

sporočila: 90

9. maj 2008 14:48

Hvala vsem za odgovore in nasvete. Dobila sem že mazilo in tableti, tako da upam, da bo pomagalo. Na dieto pa bo vseeno treba, če ne drugo zaradi preventive, ker verjetno kandida ni zasidrana samo tam. Lp vsem. Iskra

tyasa  

član od: 20.6.2008

sporočila: 2

20. jun 2008 18:33

Pozdravljeni! Zelo nsem vesela, da se je končno našel nekdo in odprl temo o kandidi, namreč na osnovni strani www.kandida.si je predstavljena le knjiga, mene pa zanima še množično mnenje...... Sama imam težave s kandido odkar sem začela s kontracepcijo. Prepričana pa sem da je kriva tudi slaba prehrana, antibiotiki in veliko stresa. Sedaj se že nekaj časa borim proti njej, a mi dieta ni posebej pomagala. Menda je ne ozdraviš z dieto, saj jo tako samo shiraš, to pa nič ne pomaga saj bakterije lahko dooolgo živijo brez hrane, pravtako pri visokih temperaturah. Potrebno je jemati tudi prehrambne dodatke, ki bakterijo uničujejo. Problem pri tem je da imamo kandido v telesu vsi in se ne moreš kart spravit nanjo, saj se s tem spraviš tudi na svoje telo. Kakor sem zasledila jaz, je najbolje jesti alge, ki imajo veliko klorofila in antioksidantov, zraven pa še probiotike, da si sproti obnavljaš črevesno floro, saj kandida ob izstrebljanju "oddaja" strupene snovi. Zato se je je tudi treba lotiti počasi. Pravtako pa je zdrava sirotka, ki tudi uravnanva prebavo in zdravi (primerna je tudi za zunanje poškodbe).Vse te sestavine se da dobiti v lekarni. Kar pa se tiče industrije in služenja na takih in drugačnih pripravkih, lahko povem le, da so kandido v nekaterih, bolj razvitih državah spoznali že prej, zato se mi zdi dokaj logično, da so izdelai "zdravilo" - k nam je pač bolezen prišla hkrati z zdravilom, zato tu ne vidim nobenega drugačnega marketinga kot pri vseh ostalih boleznih in zdravilih. Upam da sem komu kaj pomagala in če bo še kdo rabu nasvet naj kr napiše pa še nekaj - jaz sm šla do svoje zdravnice in ji povedala za diagnozo, ki je ni bilo težko odkriti (vaginalno obliko sem imela namreč vsak mesec 3 leta zaporedoma, 4x na leto pa je že nevarno) in me je poslala k psihiatru... lp in poslušajte svoje telo! tyasa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti