Francija-provansa

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

tema odprta - 2. jun 2006 15:54 | ogledi: 6.228 | odgovori: 18

Na vas se obračam z eno nekulinarično temo, ampak vidim, da ste stokovnjaki/nje za vse.

Torej... Julija se odpravljamo z avtomobilom v Provanso, spali naj bi v šotorih ali motelih. Poznate kakšne ugodne varjante? Imena kampov, motelov, krajev....

Zanimam me še, kaj se splača po vašem mnenju videti, kaj se vam je vtisnilo v spomin.

Dobrodošli so tudi vsakršni ostali nasveti, ideje, predlogi...

Že vnaprej hvala za pomoč

Petra

(ki je z mislimi že na morju, morala pa bi biti pri izpitih )

magnolija

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

2. jun 2006 16:56

mislim, da boš dobila vse, ampak res vse informacije v lonly planet knjižici o franciji. lepo popotovanje, pppp

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

2. jun 2006 17:08

Mi smo šli organizirano in smo spali v motelu v Arles - u. Absolutno si morate ogledati Avignon in papeško palačo. Čeprav je prazna te fascinira z svojo velikostjo............... Mene je totalno očaralo srednjeveško mestece Agios Mortes, medtem ko je bil Aix on Provance z tisočerimi fontanami pravo razočaranje. Ali pa pomankanje časa. Nasplošno se mi je zdelo umazano in polno čikov po tleh - le kaj bi naši nekadilci tam delali, kjer se kadi vedno in povsod. Zaradi slabega vremena tudi nismo preveč uživali v St. Marie de la Mare. Cerkev z črno Marijo..... Ogledali smo si še prečudovito - zdaj samo turistično skalnato mestece La Boux ( pojma nimam kako se piše, mi je šlo iz glave ) Okusila sem pa kar nekaj sirov in jih tudi nekaj prinesla domov. Lumpica

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

17. jun 2006 22:25

V Franciji se da poceni spati v hostlih, če imaš Hostelling International izkaznico. Nabaviti si jo moraš pri nas, mislim, da stane cca. 1.800 sit. S to izkaznico je spanje v hostlu že za 11 eur. Hostlov je pa ogromno, lahko jih poiščeš kar preko neta. Lp cherry

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

18. jun 2006 15:18

vcibej je napisal/a:
srednjeveško mestece Agios Mortes - Aigues Mortes, Aix on Provance - Aix-en-Provence, St. Marie de la Mare - St. Marie de la Mer, Boux - Baux-de-Provence
Huh, brez zamere, ampak tele napakice pri imenih moram popraviti :) Skratka, Aigues Mortes in Camargue ("močvirnata" pokrajina, ki to v resnici ni, ker se nahaja v delti Rhone in je zato taka "močvirnata") si res absolutno moraš ogledati - najbrž boš prvič v življenju videla na kupu toliko divjih konj oz. ponijev ter rožastih flamingov. St. Marie de la Mer je tako mini mestece za kofetkanje in posedanje na trgu (vendar le v primeru, da ni zunaj 35 ali več stopinj, kar se hitro rado zgodi poleti). Meni osebno pa so se mi v srce najbolj usedli: Avignon, Aix-en-Provence (kjer se mimogrede izgubiš) ter Baux-de-Provence, ki je zame osebno ena najlepših vasic, kar sem jih kdaj videla. Če imate čas, priporočam, da se zapeljete do Marseilla, ki je sicer industrijsko mesto, je pa vseeno vredno ogleda, ker je v mestu še vedno en kup zgodovinskih posebnosti. Priporočam tudi Tarascon, Orange, Luberon, vinske poti ob Rhoni, na poti v Provanso pa Nico, St. Tropez, predvsem pa Grasse. Mah, tega je ful, ful, res ti priporočam, da si ogledaš kakšen turistični vodič po Provansi (sama priporočam zbirko Eyewitness od založbe DK).

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

18. jun 2006 16:34

Hvala vsem za pomoč. Saj berem vodiče ampak tako iz prve roke je pa vseeno nekaj drugega...Vsega je preveč za videt in tako se veliko lažje odločim. V knjižnici sem si sposodila Lonly planet in pa Eyewitness tako da literature bo... hvala za nasvete. Za potovanje pa smo si najeli kar avtodom (dobili eno poceni varjanto) tako da upamo da bo vse ok. Ker gremo vsi prvič na pot z avtodomom se priporočam še za kakršnekoli nasvete v zvezi z tem, če ima katera s tem več iskušenj. Še enkrat hvala za vse nasvete in uživajte v vročini...končno magnolija

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

13. feb 2008 14:16

Osvežujem temo o Provansi. Me zanima, kdaj je najbolj ziher, da cvete sivka? Ko bom šla, morajo biti polja sivke v razcvetu ... Hvala vam! Noel

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. feb 2008 14:25

Lani v začetku junija je bilo vse modro in omamno dišeče. lp Vesna

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

13. feb 2008 14:27

noel, se mi zdi da konec junija, več bo vedela Magnolija. Magnolija, bi lahko opisala na kratko izkušnje, pa mogoče še kak nasvet, ker tudi mi razmišljamo na tiho o Provansi. Mogoče avgusta, če ne pa drugo leto. lahko tu ali pa na ZS. hvala, robida

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. feb 2008 14:38

Med znanci imam zakonski par, ki je bil pred par leti v Provansi. Vse je bilo lepo in prečudovito, lepa pokrajina, prijazni in uslužni ljudje, do predzadnjega dne. Takrat so jima vlomili v sobo, kjer sta prenočevala, pobrali vse, razen tistega malo, kar sta imela na sebi ( in torbice z dokumenti, ki sta jo po nesreči ali bolje rečeno k sreči brcnila daleč pod posteljo), ter se odpeljali z njunim avtom.  Dokler ju niso prišli iskat domači iz Slovenije, sta potem naokoli hodila v gostilničarevih trenerkah.  

Velja se dobro zavarovati pred takimi primeri. Na njihovi policiji so jima povedali, da to niti ni tako redko.

O vsem ostalem imata pa še danes povedati same superlative.

 

Cila

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

13. feb 2008 18:01

Najprej za gušt pošiljam eno fotko iz poti, kaj več pa napišem jutri, ker moram najti lonly Planet, da se spomnim imen krajev. magnolija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti