Le kako jim to uspe?

Al1a  

član od: 11.5.2006

sporočila: 24

tema odprta - 2. jun 2006 13:49 | ogledi: 2.827 | odgovori: 22

Živjo, vsi.

Sem bolj nova tule, malo se še lovim, veliko "špegam", vohljam in - vas občudujem.

Spremljam temo - "kaj skuhati jutri" in opažam, da veliko kuharic/kuharjev dnevno kuha kompletna kosila (torej z vsaj 3 hodi): jure, glavne jedi, sladice...

(kuharsko)Kapo dol, meni to ne uspe. Skoraj vedno smo le pri "glavni jedi" - sobote in nedelje so izvzete.

Sicer vsak dan kuham; med tednom največkrat skuham ali vsaj vse pripravim že zjutraj, da potem, ko pridem iz službe, porabim le kakih 10-15 minut za pripravo. Popoldne se dogaja, otroci na dejavnosti, ali gremo kam vsi skupaj, na vrsti so kakšni opravki, zdravniki.

Zaupajte mi, kako (časovno) uspeva vam?

Al1a

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

2. jun 2006 14:12

Dobrodošla Al1a. S tole kuharijo čez teden je pa tako. Večino pripravim v naprej, razne juhice imam po porcijah v skrinji, ravno tako omake za pašto, že panirane zrezke,... s sladicami je pa včasih hudič. Največkrat pripravim malo več za vikend in potem dokler ne zmanjka jemo to pecivo, včasih pa kaj na hitro tudi čez teden pripravim. Ko pridem domov iz službe ponavadi samo končam kar sem pripravila dan prej ali je bilo v skrinji. Sicer pa, roko na srce, najpogosteje čez teden jemo pašto in riž, to kar je narjeno v 20 minutah. Ana

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. jun 2006 15:11

Med tednom ne pripravim kosila, ker mi žal ne znese, večerjo pa vsak dan. Pripravim piščančje ali puranje zrezke z gobami ali brez, golaž z mletim mesom, razne zelenjavne ali sirne omake za k testeninam, enolončnice s predhodno že skuhanim fižolom, včasih vržem kaj na roštilj, seveda solate ne smejo manjkati. Ob vikendih, pa seveda uživam s pripravo predjedi, glavne jedi, pa sladice. lp Anamarija

breda  

član od: 28.7.2003

sporočila: 113

2. jun 2006 15:13

Eno pod-vprašanje. Ko daste panirane zrezke v skrinjo, jih osvrete zmrznjene ali se morajo odatajati? hitra

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

2. jun 2006 15:21

Jaz vržem v olje zmrznjene in so zelo dobri. Zamrzujem panirane puranje zrezke, nalagam jih v posodo in vmes polagam srebrno folijo. Tako se ne sprimejo. Po navadi zamrznem 3 kg zrezkov in potem je lep čas mir s packanjem. Pojemo jih pa kar nekaj, ker jih tamali dve radi jesta. jasna

breda  

član od: 28.7.2003

sporočila: 113

2. jun 2006 15:27

Super ideja!! hitra

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

2. jun 2006 20:28

Ker smo pri nas bolj izbirčne sorte, pogosto kuham po dve kosili naenkrat; torej, dve vrsti krompirja, dve vrsti mesa....ena solata Ali pa za naju vampe, za sina pohan sir in pomfri... Kako mi znese? Pojma nimam, ker enostavno nimam časa mislit na to, kastrole enostavno frčijo iz rinka na rink... Pa, kolikor se da, še posodo sproti pomivam... Verjetno je odgovor nekje med veseljem do kuhanja in ljubeznijo do jedcev... Pa malo bolj športne sorte sem Al1a, ti kar pogumno! Pozdravček! Vrana

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

2. jun 2006 22:07

Tudi jaz imam panirane dunajske zmeraj v zmrzovalniku.Med zrezke dam prozorno folijo,da se med zamrznjenjem ne zlepijo skupaj.Zamrzujem pa tudi pleskavice,čevapčiče,polnjene panirane palačinke ,ki pa jih poham kar zamrznjene in so vredu.Kosilo je pač hitreje pripravljeno. Balu balu

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

3. jun 2006 8:59

Jaz imam v zmrzovalniku tudi panirano zelenjavo-cvetačo,bučke,melancane. Cvetačo paniram surovo, je nikoli ne blanširam prej, pa ve? Drugače pa ko kuham jedi na žlico, skuham vsega malo preveč, potem pa z ostankom v skrinjo. En dan pred uporabo dam posodo v hladilnik, da se počasi odtaja, potem pa samo pogrejem (čufte, polnjeno papriko, vampe, golaž, paprikaš, omake za testenine, čili...). monro

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. jun 2006 10:27

Monro, kakšni so malancani iz skrinje? Jaz namreč obožujem pohane, samo se mi jih ne ljubi pripravljat, ker jih jem samo jaz. na skrinjo nisem niti pomislila, se mi zdi, da morajo biti precej spacani... Upam, da se motim? jasna

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

3. jun 2006 10:41

Melancane tudi jaz med drugim zamrznem kot šnicle, pa pol takoj z njimi v vroče olje. Drugače pa tudi jaz ponavadi vsak dan sveže skuham, razen kakih enolončnic, ki jih skuham vedno ogromno. Nekaj jih pojemo, nekaj pa v zamrzovalnik po porcijah, pa še nekaj za moje študente, da si prihranijo čas.To je zelje, golaž, paprikaš, bujte repa, pasulj, filana paprika, omake za testenine in še kaj. Če pa že vnaprej vem, da ne bo časa malo dalj za štedilnikom stati, pa si zvečer pripravim do polovice in drugi dan končam. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti