Mučenje živali

tema je zaklenjena

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

24. jun 2006 14:04

Tortica se strinjam stabo. katti

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

24. jun 2006 18:48

Jaz pa raje sama pomagam ubogim živalim! Kako? Kjerkoli, kadarkoli jih vidim, da trpijo, jim pomagam....pa če je to samo, da dam črva s pločnika po dežju v travo, da očistim psa klopov, operem s kamilicami mucku gnojno oko, peljem na sprehod kužka sosedi, ki je bolna..... Pa nasvete delim vsem po vrsti, sem velikokrat presenečena, ko vidim da marsikdo enostavno ne ve, kaj je dobro za žival. Ko ga podučiš, z veseljem upošteva dane nasvete.Posebno pri psih delajo ljudje velike napake, ko jih hranijo s človeško hrano, polno popra, mlete paprike in podobnih pekočih začimb, pa s sladkarijami, ki so strup za njihove zobe, ki so polni kariesa v starejših letih ...in potem se žival muči v bolečinah, ko ima zobobol in ognojke v gobcu Živali smo si udomačili, na nas pa je, da živijo z nami v sožitju, ne pa, da jih mučimo......vede ali nevede!! lp Nena Nena-morje

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

25. jun 2006 0:50

V Rimu so uvedli zakon,po katerem morajo vsi lastniki psov svoje pse obvezno enkrat na dan peljati na sprehod in kdor tega ne upošteva,ja zanj zagrožena denarna kazen(žal sem pozabila koliko,mislim da okrog dvajset ali trideset evrov).Samo zdaj ne vem,kdo preverja,če lastniki svoje pse sploh sprehajajo. Kdor ima ribice v okroglem akvariju,jih s tem muči,zato vsi,ki imate takšne akvarije,takoj nabavite štririoglate akvarije in vaše ribice ne bodo več živele mučeniško življenje. Nena-morje,tebi pa vsa čast,da tako lepo skrbiš za živali! Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

25. jun 2006 12:29

Ja, Nena-morje, to se mi zdi res na mestu, saj ni treba velikih in odmevnih dejanj, tudi to, da sama rešim čebelco, ki pade v ribnik ali bazen in vididm, da tudi moji otroci tako naredijo, da odnesem polža s ceste, nahranim sosedovo muco brez da bi se o tem hvalila pred sosedo ipd. je že nekaj .....verjamem, da vsak lahko nekaj naredi !

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

25. jun 2006 14:54

Marjetka cvetka, zakaj ne okrogli akvariji? Zanima me, ker še za to nisem slišala. Mislim pa, da ni tako pomembna oblika, kot pa velikost akvarija. kar strese me, ko vidim v kakšni trgovini, da prodajajo steklene "buče", kot akvarije. Notri pa 2 ali še več zlatih ribic. Groza!! maychi

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

25. jun 2006 15:20

Res je, da okrogli akvariji niso primerni, to sem že večkrat brala, žal sem pozabila, zakaj. Upam, da se bo našel kak poznavalec akvaristike in zadevo razložil. Ali kdo ve, kako prepričaš martinčka, da ne more čez prometno cesto? Kot otrok sem jih lahko ulovila, sedaj pa ne vem, če mi bi to uspelo. Tisti martinčki so živeli ob železniški progi na "ajnšnitu" v Mariboru, sokrajani bodo že vedeli, kje je to. Lep pozdrav iz Maribora! riba-ribica

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

26. jun 2006 16:23

Pravzaprav tudi jaz ne vem natančno,zakaj okrogli akvariji niso primerni,menda zaradi tega,ker se nekako lomi svetloba. Je pa bilo to zadnjič ne Animal planet.Ravno pred nekaj minutami pa sem na tem programu videla,kako neka ženska skrbi za netopirčka.Ima ga v mošnjičku,ki ga ima zavezanega okrog vratu in skritega pod majico,tako da netopirček šliši njen srčni utrip.Vsaki dve uri mu daje pit mleko in sicer nadomestek pasjega mleka,ki je baje netopirjevemu najbolj podoben.Daje mu ga pa tako,da v mleko namoči čopič in ga netopirček potem poliže in si tako sam odmerja,koliko bo spil.Ljubko,kajne! Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

28. jun 2006 22:59

Riba v bučki (za mene to sploh ni akvarij) izgubi koordinacijo za gibanje. Da vržem še eno kost. Poglejte malo okoli v kakšnih razmerah ljudje gojijo kunce za prehrano. Ali pa kaj se dogaja pri nas z živalmi, ko se jih lastniki naveličajo ali pa niso več ljubke. Da ti postane slabo... Na Animal planet je tudi oddaja , mislim da je naslov Živalska policija. Zakaj pri nas ne uvedeje česa takega? Ali pa zakaj higienska služba ne odstranjuje poginulih živali s ceste? Pa naj bo lep pozdrav juhica

naja1  

član od: 26.4.2006

sporočila: 66

29. jun 2006 10:05

Jaz sem link samo odprla in takoj zaprla. To je res groza in ti ljudje bi mogli enkrat na svoji koži preizkusiti kaj podobnega. Mi smo doma že večkrat "posvojili" odvržene mačke in ravno danes se je ena sprehajala in mijavkala okoli našega skladišča, pa sem ji nesla malo mleka. Poslala sem pa tudi SMS za živali. Juhica, tudi meni je všeč Živalska policija in kazni za ljudi, ki ne skrbijo za svoje živali. NE KUPUJ ŽIVALI, ČE NE MISLIŠ SKRBETI ZA NJIH! Lep dan! naja1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti