Mučenje živali

tema je zaklenjena

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

2. jun 2006 22:40

Barto, mislim, da bi bilo boljše prepovedati tekmovanja, v katerih so udeležene živali. ..Jaz sem takoj za to... Samo en tehnični dodatek. Konjem se zlomi zelo zelo težko celijo in je rehabilitacija zelo dolgotrajna in mučna. Tako da je v večini primerov res edina rešitev evtanazija... PS...Moje mnenje je, da človek še zdaleč ni primerljiv z živaljo....Ko se prejšnji dan ponovno reševala, dobro vzgojenega- iz avtomobila vrženega-skoraj do kosti shujšanega mačka, sem ponovno ugotovila, da smo ljudje ...(beri tri pikice). LJUDJE ZAČNITE RAVNATI V SKLADU S TEM ZA KAJ SE IMATE.... LP juhica

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

2. jun 2006 23:07

Varia meni pa se zdi za tema primerna za ta forum ali kateri koli drug. Če posamezniku vsaj malo seže v srce (komur ne ga nima), je to mogoče majčken korakec naprej. Jaz sem tako proti vsakršnim nasiljem nad živlmi, da ...... v končni fazi tudi nad vsemi drugimi strahotami tega sveta. In naj se govori o tem!!!! katti

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

3. jun 2006 1:30

Jaz se pa strinjam z Vario. Seveda naj se govori o tem (in ne le govori), ampak na Kulinariko pa res ne sodi, zato so drugi forumi. Eden od glavnih motivov, ki me je privlekel na Kulinariko, je bilo - poleg obširne baze receptov - prav izrazito pozitivno vzdušje na forumih. Saj nas že tako povsod zasipajo samo s sabimi vestmi, tu pa je (bilo?) zaenkrat vse brez zbadanja, brez nerganja in brez tem, ki vzbujajo slabo voljo. . Skratka, Kulinarika je pravi antidepresiv, in vesela bi bila, če bi tako tudi ostalo! JasnaV

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

3. jun 2006 2:40

Zakaj pa je potem tema "ostalo"? Lep dan vam želim

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

3. jun 2006 9:16

Groza!! Sicer sem tudi sama proti takšnim posnetkom pa vendar je včasih dobro, da ljudje vidijo kaj se v resnici dogaja. Včasih kar malo pozabimo na to... Je pa vse to zelo stresno in ne razumem res ne razumem kako jim to drugi dopustijo??? Ljudje, ki so v bližini, ne vem ljudje ki vedo kaj se dogaja pa nič ne ukrenejo, čeprav imajo moč in oblast. ...mimogrede, se spomnite slavne slovenke leta Milene močilnik..... brez komentarja biba

BARTO  

član od: 1.6.2006

sporočila: 16

3. jun 2006 10:15

Glede konjev.....(juhica101) Vem, da se konjem ZELO ZELO težko celijo rane, ampak mislim da je vredno poskusiti- če pa prav ni možno..... pa se ga pač evtanazira. Saj danes obstaja veliko protibolečinskim tablet, da ne bi trpel..... če pa bi bil izid pozitiven.... kakšna žurka bi bila takrat za konja!!! Jaz sem pred enim letom postavljena na realna tla, ko sem se imela za odločit med evtanazijo in reševanje (zelo zahtevne in dolgotrajne operacije) mojega psa. Ta "neumnež" je pojedel kost in se mu je vstavila v požiralniku- veterinerji so mu jo porinli do želodca, ampak ker je vhod v njega zožan ni šel naprej- ČISTO SO MI GA ONI SPRAVLI V TO STANE!!! No, hotela sem povedati, da 3 dni je bilo zelo hudo, ker sem ga mogla jaz imet doma in mu dajat infuzijo, zdravila, pomirjevala.... ampak ko ga danes gledam kako teka in se veseli se je ta trud popolnoma izplačal- v očeh mu vidim veselje in si je globoko zapomnil kdo mu je stal ob strani tiste grozne noči. Vedno se splača potrudit, če je vsal 0,0001% upanja!!! Tudi denar (ki ga nismo dali malo) ni šel v nič. Resnično imejmo radi živali in zgledujmo se po njih! lep dan želim vsem!!! BARTO

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

3. jun 2006 18:13

Tudi pri nas smo imeli hudo bolnega kužata- novofundlandca, ki je imel raka, smo ga dali operirati 2x in obakrat veliiiiko plačali pa nam je kljub temu poginil... Ampak ni nam bilo žal niti tolarja, ker nikoli ne veš, kaj pa če bi... biba

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

3. jun 2006 20:34

Linka nisem odprla, ker bi si zašuštrala življenje za nekaj časa, sem pa z veseljem prebrala vsa kritična mnenja o takšnem početju, ki ga je moč videti tam. Naj tema ostane. Tudi jaz imam svojo zgodbo - v zoo trgovini sem v ločenem akvariju videla dve enooki pajčolanki. Na vprašanje, kaj je z njima, so mi odgovorili, da se ju nikomur ne da "stran zlit". Nameravali so ju izstradati do smrti. Seveda sem ju kupila. Pa še eno "bogo" teleskopko zdraven. Kmalu sta se obrnili na bok, živahni pa sta poizkušali biti... V akvarij sem priredila poličko (zaradi predihavanja)... Ribici sta živeli še dve in tri leta. Trikrat na dan sem ju ujela v levo dlan, z desno pa hrano v usta. In svoj čas sta preživeli kvalitetno. Teleskopka pa lahko sama pobira hrano, ki plava na gladini in to z veseljem počne .... In upam, da bo to v polžji družbi še dolgo.... Vrana

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

23. jun 2006 12:54

Popam tole vabilo, kar v to temo. http://www.drustvo-zascita-zivali.si/AktualnoPok Veseli bomo vseh, ki boste z obiskom prireditve izkazali podporo našim prizadevanjem. S zbranimi kovanci ali brez, vabljeni. SEDAJ NAM LAHKO POMAGATE TUDI Z SMS DONACIJO! Naročniki Mobitel GSM/UMTS in Mobiuporabniki lahko na številko 1919 pošljete SMS s ključno besedo ZIVALI in nam s tem podarite 230 tolarjev (0,96 EUR). Več informacij o SMS Donaciji in delu našega društva lahko dobite na naši spletni strani: www.drustvo-zascita-zivali.si Zahvaljujemo se družbi Mobitel, ki nam omogoča SMS Donacijo ter se v humanitarni namen odpoveduje vsem prihodkom iz tako poslanih sporočil. katti

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

23. jun 2006 13:10

Problem je ta, da tisti, ki bi jih moral ganiti tak prispevek, to nič ne gane. Tu ne moremo veliko, lahko pa sami prispevamo v društva kot je zgornje in najbližja zavetišča za živali. In da se vsak od nas vpraša, kaj res lahko stori za živalice, ki nam tako ali drugače prekrižajo pot.... naj odprta tema ne izzveni v prazno ( tudi jaz nisem odprla linka, ker me precej ganejo take stvari, bom pa zdajle poslala SMS, torej 1919 tekst živali. Sicer pa občasno nakazujem denar v zavetišče za živali.......

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti