Mučenje živali

tema je zaklenjena

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

tema odprta - 2. jun 2006 12:31 | ogledi: 6.747 | odgovori: 77

Groza! Kaj vse se danes dogaja in zakaj za hudiča morajo trpeti živali!!!!? Le kaj so nam storile?

Jaz tega ne morem do konca pogledat

http://www.peta2.com/takecharge/swf/fur_farm.swf

Kaj vse se danes dogaja......... smrk, smrk

katti

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

2. jun 2006 12:39

O GROZA!!! Uboge živalce! Lep dan vam želim

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

2. jun 2006 12:45

Mi je žal, da sem sploh odprla tale link jankica

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

2. jun 2006 13:07

Dobro, katti, da si že vnaprej povedala, za kaj gre. Tako sem se lahko odločila, da linka ne odprem. Se pa res grozne stvari dogajajo ubogim živlcam zaradi nas, ljudi. Sama tudi Animal planet in takih kanalov ne gledam, ker tako zelo radi kažejo medsebojne obračune med različnimi vrstami živali. Ok, naravna selekcija, ampak - zakaj bi morali gledat antilopo ravno v trenutku, ko jo gepard trga na koščke??? Druga varianta je pa parjenje..... Vrana

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

2. jun 2006 13:15

Le poglejte si te linke in se malo zamislite kaj oblačite.... človek je najokrutnejša zver! Nena Nena-morje

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

2. jun 2006 13:46

Ma, pri nas tudi kozmetiko in čistila kupujemo od znamk, ki ne delajo poizkusov na živalih. Tudi tako se da. Vrana

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

2. jun 2006 14:13

BELI SEZNAM PROIZVAJALCEV IN ZNAMK, KI NISO PREIZKUŠENE NA ŽIVALIH Predstavljajte si, da z vsakim preudarnim nakupom rešite življenje katere izmed živali. To je dejansko mogoče, če se informirate o podjetjih, ki svojim kupcem že leta ponujajo kakovostne in varne izdelke, za katere nikoli ni zaprta v kletki, mučena in zastrupljena nobena žival! Z navedeno izbiro etičnih proizvajalcev podprite odgovoren odnos človeka do živali. Amway Annyer Apotheker Scheller Aromatica Artdeco Atea Avon Basis Beiersdorf (Atrix, Eucerin, La Prairie, Labello, Nivea) Biovitalis (Herba mare, bioherbal) Bodywise (Natracare) Bourjois Bübchen Chanel Christian Dior Clarins Collistar Corsair Toiletries Decleor Dietpharm DM (samo izdelki njihove blagovne znamke) Donna Karan Dr. Hauschka Skin Care Dr. Theiss Erdal-Rex (Frosch, Rorax) ESI s.p.a. Estée Lauder (Clinique, Origins) Fairness (Genera, Gelcap) Ferity (Cosmo Cosmetics Inc.) Forever Living Freeman Cosmetics Corp. Ginger kozmetika (M"Claire) Golden Guam/Lacote Interchem (Oxalis) Ismeg (Frais Monde, Brambles and Moor, Brutia) Jericho JOICO International Kappus L"angelica Lander L"erbolario Lush Marks & Spencer Mann & Schroder (Fruttini) Milla (Issa, Rea, Naily, Lee) Montagne Jeunesse (Chantelle, Davinci, 1 Night Stand, Model Secrets) Natur Erbe Nimfea Neutro Roberts Neva (Rosal, Plidenta, Soleval) Oleal Olival Oriflame Paglieri (Felce Azzurra, Cleo, Labrosan, Selectiva S.p.A, Aquolina) Performance Health Inc. (Biofreeze) Phyris Primavera Life Pupa Pyrus kozmetika Revlon (Almay, Jean Naté) Sapio (Ulola) Saponia (Faks helizim, Rubel, Nila, Ornel, Tipso, Arf, Vim, Zirodent, Frutella, Kaina, Brinell, Likvi) Selectiva S.P.A. (Aqualina) Sinclair & Valentine Swiss Formula (St. Ives) Tigi haircare (Bad Head) United Colors of Benetton Upper Canada Urtekram Virgin Village Weleda (kozmetika) Yves Rocher ČRNI SEZNAM PROIZVAJALCEV IN IZDELKOV, KI SO PREIZKUŠENI NA ŽIVALIH Artsana SPA (Chicco; končni izdelki povečini niso preizkušeni, a preizkušajo sestavine preizkušene na živalih) Bic Corporation Braun (Gillette Company) Chesebrough-Ponds (Faberg, Cutex, Vaseline) Colgate-Palmolive Co. (Palmolive, Ajax, Fab, Speed Stick, Mennen, Hills Pet Nutrition,Mennen, SoftSoap) Coty (Adidas, Davidoff, Glow, The Healing Garden, JOOP!, Jovan, Kenneth Cole, Lancaster, Marc Jacob, Rimmel, Stetson, Jennifer Lopez, Jil Sander, Sarah Jessica Parker, Vivienne Westwood) Daiwa Pharmaceutical (BioBran MGN-3, Natto NKCP) Gillette Co. (Liquid Paper, Flair, Braun, Duracell, Oral-B, Parker Pens) Garnier (Laboratories Garnier Paris) Glaxo Smith Kline (Aquafresh, Binaca, Nicorette, Sensodyne, Strep) Giorgio Armani parfemi Henkel (še vedno niso objavili popolne in trajne prepovedi preizkušanja na živalih; Bref, Clin, Fa, Kaloderma, Opti, Palette, Persil, Perwoll, Poly, Pril, Pur, Rex, Schauma, Silan, Solea, Somat, Taft, Vademecum, Weisser Riese) Helene Curtis Industries (Finesse, Unilever, Suave) Johnson & Johnson (Aveeno, Clean & Clear, Neutrogena, ROC) Kimberly-Clark Corp. (Cottonelle, Huggies, Kleenex, Kotex, Pull-Ups, Scott Paper) Krka (Vitaskin, Corident, Sun Mix, Fitoval) Labud L"oreal (končni izdelki povečini niso preizkušeni, a preizkušajo sestavine in nekatere izdelke; Anais Anais, Bilage, Biotherm Cosmetics & Skin Care, Helena Rubenstein, Logics, Ombrelle, Vital Nutrients) L"Oréal U.S.A. (Biotherm, Cacharel, Garnier, Giorgio Armani, Helena Rubinstein, Lancôme, Matrix Essentials, Maybelline, Ralph Lauren Fragrances, Redken, Soft Sheen, Vichy) Lek (Green Line in Amai) Nina Ricci Pfizer (BenGay, Desitin, Plax, Visine) Pliva Procter & Gamble Co. - P&G (Herbal Essences, Ariel, Head & Shoulders,Pantene Pro-V, Secret deodorant, Cover Girl make up, Max Factor make up, Crest, Tide prašek, Bold, Camay, Cheer, Comet, Ivory, Spic & Span, Sure, Zest, Dash,Lenor, Meister Proper, Antikal, Fairy, Pampers, Luvs, Always, Alldays, Attends, Certina, Tempo, Bess, Vidal Sassoon Wash & Go, Pantene, Oil of Olaz, Kamill, Certina Med, Litamin, Cliff,Credo, Clearasil, Camay, Blend-a-med, Blendax Anti Belag, blend-a-gum, blend-a-dent, Chlorhexamed, Firmodent, Wick, Wick Vaporub,Medinait,Daymed, Ellen Betrix, Henry M. Betrix, Old Spice, HugoBoss , Laura Biagiotti, Otto Kern, Giorgio Beverly Hills, Pringles chips) Ralph Lauren Roche S.C. Johnson (Drano, Edge, Fantastik, Glade, OFF!, Oust, Pledge, Scrubbing Bubbles, Shout, Skintimate, Windex, Ziploc) Sanofi (Oscar de la Renta, Yves Saint Laurent, Lipofactor) Sara Lee (Ambi Pur, Badedas, Delial, Catch, Depilzero, Fissan, Glysolid, Kiwi, Quenty) Schering-Plough (Bain de Soleil, Coppertone, Dr. Scholl"s) Schick (Warner-Lambert) Shiseido Cosmetics Amerika The Wella Corporation (Sebastian) Unilever (Lever Bros, Axe, Rexona, Dove, Domestos, Sunsilk, Calvin Klein, Elizabeth Arden, Helene Curtis, Diversey, Suave, Cerruti parfemi, Chloe, Finesse, Lagerfeld parfemi, Lux, Cif, Omo, Signal, Valentino parfemi) Weleda (lijekovi) Spoštovani/e etični/e potrošniki/ce Gonilo pobude za imenovanje etičnih in neetičnih proizvajalcev kozmetike in drugih preparatov je prvenstveno izrazita skrb za dobrobit živali. Ravno zaradi tega naj naši in tudi vaši napori ne izvenijo kot reklamni poziv k potrošništvu, saj je kleč problema bolj kot v imenovanju teh znamk v dejstvu, da se Slovenija kot država niti približno ne spopada z dejavnostjo, ki sodi med pravice potrošnikov, ki je v doslednem označevanju in navajanju sestavin proizvodov prisotnih na slovenskem trgu. Hitro se namreč etičnemu/i potrošniku/ci lahko pripeti, da v dobri veri, da pripomaga opustitvi poskusov na živalih, s sicer preudarnim nakupom podpira druge, ravno tako neetične vidike nekega proizvajalca, npr: nepravično plačevanje delavcev in ostala izkoriščanja delovne sile (črpanje človeških delovni virov v Aziji), slaba skrb za okolje,... Pozivamo vas, nakupujte čim manj in pred nakupom obvezno izrazite svoje negodovanje nad pomanjkljivimi oz. odsotnimi oznakami na izdelkih. Pišite zaskrbljena pisma na Zvezo potrošnikov Slovenije, proizvajalcem, trgovcem, naj izdelke označijo, pišite medijem, ... Nenazadnje poskrbite tudi za primerno skladiščenje prazne embalaže. Prekopirano z linka: www.ljudjeza.org! Nena Nena-morje

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

2. jun 2006 14:46

Nena-morje, tudi jaz sem verjela, da firme, ki jih naštevaš delajo po etičnem principu, pa sem z razočaranjem ugotovila, da oni sicer nimajo svojih poskusnih živali, ampak plačujejo drugim, da delajo poskuse zanje. Morda je le peščica proizvajalcev, ki tega ne počne. Žalostno. Tudi ženske ki nosijo krzno plačujejo drugim, da ubijajo zanje. Same živalic gotovo ne bi ubijale in si delale oblačila. To je pač današnja etika. Ogabno. Sweetie

BARTO  

član od: 1.6.2006

sporočila: 16

2. jun 2006 15:57

Jaz tega ne razumem!!!!!!!!!!!!!!!! Včasih me je sram, da sem ČLOVEK, kljub temu, da živali nosim na zlatem pladnju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Take kazni bi dajala takim ljudem, da bi mogli prosjačit na cesti, da bi preživeli- huje kot živali!!! Linka nisem gledala do konca, ker res nisem zmogla Zdaj je v Ita. afera o dirkalnih konjih- kot ste verjetno slišali, si je eden (ali več) pri padcu polomil tace--> komentar; ni več za dirke- kaj ga je težko podarit ustanovam, ki bi z njim pomagali otrokom in ljudem z raznimi težavami (hipoterapija)??????!!!!! Kot da ga je treba pod mus ubit????!!!??? Verjet ne morem, kaj se po tem svetu dogaja Lep dan in imejmo radi živalce BARTO

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

2. jun 2006 16:52

groza, imam solze v očeh, čeprav sem mogla po nekaj sekundah zapreti link, ker je prehudo. pppp

Varia  

član od: 3.1.2006

sporočila: 108

2. jun 2006 17:33

Groza, sem takoj zaprla. Istočasno sem proti temu, da se to na našem forumu objavlja. Mi je zelo žal, samo, takšno je moje mnenje. Čeprav je opozorilo, pogledaš in imaš že ob prvem insertu dovolj, da te spreletijo neprijetni občutki. Potem lahko začnemo objavljati tudi slike izstradanih otrok po svetu, izmučenih mamic, ki nemočno držijo v naročju okostnjake z velikimi črnimi očkami. In še in še...... Če mislite, da je to tudi za našo Kulinariko primerno in koristno, nadaljujte z posnetki. Pa brez zamere. Varia Varia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti