Zelišča za čaj

neznan uporabnik

15. maj 2009 22:24

prav na isto finto tudi prodajalke rož na ljubljanskem trgu prodajajo arniko. kot šopek. biznis laufa.. japaja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. maj 2009 23:11

Po moje pa to ni finta. Sveže rastline niso v isti kategoriji kot posušena zelišča (droga). Zavarovane niso, torej................

rimljanka - zasebno mnenje

neznan uporabnik

15. maj 2009 23:49

po moje pa je finta, sej si tist šopek doma posušiš in imaš drogo. ljudje bi vse naredil za dnar, na žalost je to tko. po drugi strani se mi pa zdi, tako potihoma, da s prepovedjo prodaje udarnih zdravilnih rastlin (dejansko je šentjanževka glavna sestavina tudi Persena, če se ne motim), farmacija klesti konkurenco. ne vem.. japaja

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

16. maj 2009 5:42

Mene zanima, če je kje uradno zapisano, katere rastline se lahko prodajajo za notranjo uporabo in katere ne. Vem, da arnika ni za notranjo uporabo, sedaj berem, da tudi šentjanževka ne. Zanima me zaradi tega, ker delam Jägermeister in v receptu sta omenjeni obe rastlini. Hvala. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

16. maj 2009 5:55

Mambica, brez skrbi ju lahko uporabiš, saj jih dodaš v razmerju z drugimi zelišči in ne prevladajo po količini. Pa tudi "Jagi" je preveč dragocen, da bi ga pili namesto vode :)

Saj veš; vse po pameti in zmerno ... tudi šentjanževko

kobra 1

biba22  

član od: 1.1.2009

sporočila: 48

16. maj 2009 14:34

Kyara je napisal/a:

Ob premalem delovanju ščitnice se ga lahko uporablja, ob prevelikem delovanju pa ne.

Kyara
Točno tako!Res je.... Bom jaz poklicala in vprašala Zeliščno kmetija Kalan na Kalobju kako je glede tega,ker oni gojijo sami zelišča in sem prepričana,da se spoznajo in vejo kaj govorijo,saj se bavijo s tem. Lp biba22 Sporočilo je spremenil(a) biba22 dne 16. 2009 14:43

neznan uporabnik

16. maj 2009 16:00

sem prišla s primorske od koder sem prinesla vinsko rutico in žajbelj.ki že skoraj cveti. sem se hotela takoj zaletet na kulslo. sem šla najprej na google in tam našla tudi veliko kulslo strani. (jaz tlele na naših straneh še ne znam dobro poiskat določenih tem, no, zdaj sem najdla bližnjico). o vsem, kar me zanima, ste že velikokrat pisali. ampak take potrpežljivosti kot jo ima pa rimljanka pa že dolgo nisem doživela! kapo dol! pa lep pozdrav japaja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. maj 2009 21:49

japaja je napisal/a:
ampak take potrpežljivosti kot jo ima pa rimljanka pa že dolgo nisem doživela! kapo dol! japaja

 

 

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

17. maj 2009 7:37

Mambica, ni problem. Saj tega nisi dala v velikanskih količinah. Poleg ostalih zelišč za jegera se bo to izgubilo. Ti kar veselo delaj jegera naprej. Ko pride še šnops, pa bo super.

Kyara

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

17. maj 2009 7:38

Sem se zatipkala: Ker pride v šnops, pa je zato še boljše, heheh

Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti