Pravo - faks

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

tema odprta - 1. jun 2006 10:59 | ogledi: 1.842 | odgovori: 6

Pozdravljene,

če bo šlo po sreči, gre hči jeseni študirat v Lj na pravo. Zanima me, če kdo od vas pozna ta faks, predvsem me zanimajo predavanja oz. vaje (če so), koliko časa trajajo na dan. Gre za to, ali bi se lahko vozila (jesenice-ljublajna) ali moramo najti stanovanje, kar je pa trenutno velik finančni problem.

ali mogoče veste, kdaj moramo (in tudi naslov) dati prošnjo za študentsko sobo? ali je za to obrazec ali se napiše kar tako prošnja? Mogoče kdo ve tudi naslov teh domov?

Hvala za informacijo.

(sem že tu pri nas spraševala, pa žal neuspešno)

smrkolina

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

1. jun 2006 11:06

Glede študija oziroma predavanj ti ne znam pomagat, sem pa našla spletno stran študentskih domov in tam imata vse napisano glede prijave, subvencij ipd. http://www.stud-dom-lj.si/si/ lp, Marija

Ella  

član od: 25.6.2005

sporočila: 60

1. jun 2006 11:21

Link od pravne fakultete v Ljubljani: http://www.pf.uni-lj.si/, kliknete na študij na PF in na urnik. Priporočam pa, da bi mogoče vprašanje zastavili tudi na forumu študentov PF. Vsaj na našem forumu vidim, da zastavljajo podobna vprašanja dijaki in tako dobijo informacijo iz prve roke, kar je pa verjetno zelo dobrodošlo. Lp Ella

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

1. jun 2006 11:34

Živjo! Ja, glede prošenj za študenstki dom je bil rok ponavadi 10.8. za tiste, ki prvič prosijo in 20.8. za tiste, ki podaljšujejo prošnjo. Več o tem, bi bilo res boljše, da si prebereš na zgornjem linku. Obrazec pa kupiš v knjigarni - prošnja za subvencijo in študentske domove ( stane nekaj 10 sit )- prodajalko opozori, da ga izpolnjuješ prvič, ker je za podaljšanje drugačen. Mislim, da je en rdeč, drug pa moder, tako nekak. Kar se pa PF v LJ tiče, ti pa lahko jaz povem, kaj več, saj sem vztrajala pri tem študijo dve leti, a neuspešno. Predavanja so trajala zelo različno. Najslabše je, ko so vmes večurne pavze: npr. so predavanja od 8h do 12h, potem pa spet od 15h do 18h. To sicer ni vsak dan, je pa kar pogosto. Včasih se sicer da zmenit, da greš v kakšno drugo skupino, kot te dodelijo, vendar vem, da so na PF zaradi tega precej zadrgnjeni. Tako, da v kolikor imaš tako predavanja, se nimaš kam dat tiste tri ure. Pa to še ni najhujše. Najhujše je to, da bo revica iz Jesenic morala štartat ob 6h, če bo hotela prit do 8h v Lj ( brez, da bo v mestu gneča, ker PF je genau v centru mesta ). In, če bo končala ob 18h, bo prišla domov izmučena - kje bo pa učenje? Jaz osebno menim, da se vam vsekakor bolj izplača najeti sobo, ker se da najti tudi privat sobo za cca. 30 do 35 SIT na mesec s stroški vred. Ker - če štejete samo prevoz, vas bo prišlo vsaj toliko, verjemi! Da ne omenjam, da bo vsak dan 4 ure na cesti + stroški avtomobila. V kolikor je finančno stanje res nizko, bo kmalu ( v enem letu ) dobila študentsko sobo, ki stane od 10 tisoč do 20 tisoč na mesec, odvisno v katerem domu bo živela. Predlagam, da naredite SWOT analizo ( prednosti, slabosti, nevarnosti, priložnosti ) in odločite, katera možnost je boljša. Upam, da sem kaj pomagala. Za kakršnokoli dodatno informacijo, sem na voljo preko zasebnega sporočila. jessy6 Sporočilo je spremenil(a) jessy6 dne 01. jun 2006 11:37:14

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

1. jun 2006 11:42

Še moje mnenje. Morda je naboljše dati prošnjo za študentski dom in naj se vozi do takrat ko bo dobila sobo in bo videla, če ji bo vožnja ok. Če ne, se še vedno lahko išče sobo v privat stanovanju - ponudbe tudi čez leto ni tako malo. Jaz sem se cel prvi letnik vozila iz Žirov (50km) pa mi je bilo ok. Potem sem dobila sobo v študentskem domu, kjer sem ugotovila, da se lahko učim veliko manj kot sem se prej, ko sem se vozila. Vsak dan so bile razne žurke, cimra je kadila travo, nikoli se ni učila in imela ves čas obiske. Tako sem zdržala manj kot leto in se vrnila domov in se spet vozim. In mi gre, redno delam fax in še uživam v naravi, ki je v Lj zame ni bilo dovolj. Da pa se ne bi kdo kregal name - to je moje mnenje. Vsak študent je različno prilagodljiv, kot vidite sem jaz bolj malo. Meni pač zabave niso prva stvar in se ob hrupu težko učim, zato raje prihajam domov, kjer imam svoj blažen mir. Tako, da jaz tvoji hčerki svetujem, da naj najprej vidi urnik in se potem odloči. Pravo ni med najlažjimi faxi in moraš imeti dovolj časa za učenje. Veliko uspeha želim brucki Lp, polona

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

1. jun 2006 11:48

Hvala Polona, tudi smo iz Žirovnice točno iz Brega. Sem pa napisala Jesenice, ker Žirovnico bolj malo poznajo. Hvala vam za vse nasvete smrkolina

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

13. jun 2006 22:06

Živjo! Sem študentka 4. letnika prava na ljubljanski fakulteti in ti že na začetku lahko zagotovim, da ni noben bav-bav (kot marsikdo rad poudari)... pod pogojem, da te študij (vsaj malo) zanima, seveda. Če še nisi dobila kakšne informacije več na to temo, me lahko vprašaš karkoli (čeprav je prvi letnik že daleč nazaj, se bom potrudila spomnit kar čim več). Sem pa tvoje vprašanje zasledila šele zdaj, med iskanjem neke druge teme. Glede predavanj in vaj je tako, da nič ni obvezno, so pa določeni predmeti, ki jih je priporočljivo obiskovat (čeprav sama nisem najboljši zgled za to), npr. rimsko pravo, politična ekonomija, ustavno pravo... Svetovala bi ti, da prvih nekaj tednov obiskuješ vse in sama presodiš. Glede študentskih domov ti pa težko svetujem, ker že precej let živimo v Ljubljani. Mičkeno se mi mudi, tako da naj bo zaenkrat dovolj... Sem ti pa, kot rečeno, kadarkoli na voljo za kakršnokoli vprašanje! (lahko mi pošlješ tudi zasebno sporočilo) Pozdravček, Živa Živa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti