Prosim za mnenje- namesto narezka...!

nako  

član od: 16.12.2005

sporočila: 5

tema odprta - 1. jun 2006 10:35 | ogledi: 5.706 | odgovori: 10

Sem se odločila da bomo letos za praznovanje rojstnega dneva za naši dve deklici ( 1 leto in 3 leta)pripravili nekaj prigrizkov, ki pa ne bodo narezek.. pa ne vem če je tole ok, prosim povejte kaj mislite če je to dovolj in če ima še kdo kak predlog; vsaka bo imela svojo torto, ena bo skutina in ena čokoladna. Za prigrizek pa bi spekla skutno štruco z mesnim nadevom, pizza kruhke(mislim da se jih lahko je hladne, mož je predlagal solato s testeninami in salamo(?- ne vem kako naj bi zgledala) mogoče še kake obložene kruhke, npr. s tuninim namazom, skutnim namazom in zelenjavo in jajčnim namazom... Pecivo bo potratna potica(standard), janeživi upognjenci, cookiji čokoladni, in kaj slanega za otroke, ker drugega ne jedo( izkušnje iz prejšnjih rojstnih dni, ko jih še torta ni zanimala) tako da je prigrizek za odrasle. Bo pa praznovanje v popodanskem času po kosilu sredi junija. Hvala za vaša mnenja in nasvete!

nako

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

1. jun 2006 10:46

Najbrž je vsa ta hrana namenjena bolj staršem kot pa povabljenim otrokom. Kar se solate s testeninami tiče, bi jaz namesto salame uporabila raje tunino ali pa šunko, poli salamo ali kaj podobnega. Iz izkušenj vem, da so otroci najbolj navdušeni nad picami in raznimi packarijami=beri: čips, bobi flips ipd.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. jun 2006 11:32

PO moje je te hrane kar dovolj, za otroke je pa najbolj važno, kako jo boš okrasila: mini pice se mi zdijo zadetek v polno, sploh, če jih boš naredila kot obrazke, črve, metuljčke,... poigraj se z oblikami... Namesto bobi palčk in čipsa lahko narediš picose ali grisine, da je malo bolj zdravo, majo pa otroci tudi zanesljivo zelo radi:) Sploh če picose lepo zavozljaš, grisine pa zviješ v kačice,... Na netu je ogromno idej, kako naredit hrano privlačno za otroke:) Veri

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

1. jun 2006 11:43

Kaj pa poljnjena francoska štruca - v bazi jih imaš kar nekaj. lp Alenka

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

1. jun 2006 11:49

Če ti pride kaj v pomoč, sem tule http://lisicka.moj-album.com/album/2027730/ že dolgo tega zbrala slikice kako se krasijo sendviči. Verjetno bo preveč zakomplicirano za otroško zabavo, ampak za kakšno idejo pa bo. LP, Staša

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

1. jun 2006 12:38

testeninska solata gre zmeraj dobro v promet, tako pri otrocih kot starsih. kupi kaksne zanimive testenine (svedrcki so meni najbolj vsec), skuhas, odcedis in ohladis. narezi sunko na kockice, sir prav tako, dodaj se kisle kumarice, lahko tudi malo koruze, graha, itd. dodas sol, poper, lahko tudi nasesekljano cebulo in zares veliko zlico majoneze. zelo dobra je tudi s tuno. lahko pa naredis tudi jamie oliver varianto s paradiznikom, olivami, baziliko, kisom in oljcnim oljem. pomembno je, da vse dobro ohladis. ce kaj ostane, pa je odlicni prigrizek, saj se dobro obdrzi nekaj dni v hladilniku. za otroke bi bilo mogoce zabavno tudi, ce bi delali jamijeve meckance (sladoled z dodatki po zelji). mini pice se mi zdijo super za otrocke (tudi ta velike). kaj pa kaksna azijska solata s steklenimi rezanci za odrasle? (malo pikantna, mogoce) lahko pa pripravis tudi mini puranje dunajcke, ki so tudi hladni prav slastni. ali pa burek v miniaturni varianti. fresh

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

1. jun 2006 12:54

Staša, ob telih slikicah sem se pa pošteno nasmejala. LP

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

1. jun 2006 14:45

Jaz ne bi preveč komplicirala, sploh ker sta punčki še majhni in je že z njima veliko dela. Moji dve tudi praznujeta v začetku junija in moram ti povedat, da so čevapčiči pri otrocih absolutni zmagovalci. Ne jih preveč poprat, zraven ponudi kruh, ki ga lahko kasneje porabiš še za sendviče s poliko, ko bo spet lakota. In torti, ki ju imata radi. Važno je, da otroci ne bodo lačni, ker potem postanejo sitni in razdražljivi. Aja, in mi imamo na mizi ogromno sadja, zraven pa seveda tudi čips, smokije, kokice in podobne stvari. To je to. jasna

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

1. jun 2006 14:57

Pri nas so, poleg drugega, odlično teknile pitulice (naredila sem majhne, le iz dveh listov Pečjakovega vlečenega testa). ddarinka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

1. jun 2006 17:59

Super ideje, sem sprobala in moji so bili zelo navdušeni. Kyara

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

1. jun 2006 18:22

jaz sem sina letos vprašala, kaj pripravim za prijatelje, praznoval je 6. roj. dan in letos prvič povabil sam. želel je: čevapčiče, pico, čokoladno klobaso in sadno torto. otroci so jedli samo čevapčiče, nekaj pice in torto. pppp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti