Ekonom lonec-recepti

MILANKA  

član od: 2.9.2002

sporočila: 54

tema odprta - 31. maj 2006 14:54 | ogledi: 58.529 | odgovori: 38

Imam knjižico z navodili in recepri za ekonom lonec TEFAL ,sensor`, samo v nemškem jeziku, ki pa ga ne obvladam preveč. Ima mogoče kdo slovensko verzijo? Lahko poskeniram to knjižico in jo pošljem, če kdo želi. Ča pa bi kdo hotel to prevesti... Je pa tega kar precej - 70 receptov. (juhe, mesne jedi, zelenjavne jedi in tudi sladice.

Milanka

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

31. maj 2006 15:47

Poglej na ZP. balu

MILANKA  

član od: 2.9.2002

sporočila: 54

1. jun 2006 14:50

Včeraj zvečer sem bila pridna in poskenirala sem recepte v wordov dokument. Če koga zanimajo recepti v nemškem jeziku, naj mi pošlje mail, pa mu pošljem( 2x po 3 MB). Milanka

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

11. apr 2008 18:20

Zanima me, če ima kdo kakšne recepte za kuhanje v ekonom loncu. Povsod berem, da potrebuješ le eno tretjino časa za kuhanje v njem. Pa me zanima recimo: koliko časa kuhaš golaž iz enega kg mesa, 3-4 litre juhe...??? Hvala za namige. Mijan

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

11. apr 2008 19:18

Nimam receptov za kuhjanje v ekonomu, delam po občutku. Golaža, ki bi sicer v navadni posodi skuhala 2-3 ure, kuham približno eno uro s tem, da najprej dušim čebulo z mesom v odprtem ekonomu, ko čebula popolnoma izgine nalijem vodo do črte, ki je označena na notranji strani lonca nato zaprem. Ko prične močno piskati znižam temperaturo in skuham približno 25-30 minut.

Če te še kaj zanima ti bom  z veseljem pomagala preko Zsja.

lp

Anamarija

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

11. apr 2008 19:42

En recept je že... Ma Anamarija, te vprašam kar tukaj. Mislim, da se najde še kakšna vedoželjna novinka z ekonom loncem v omari... Koliko časa se recimo v ekonom loncu pripravljajo zrezki v omaki, enolončnice (recimo ješprenj), kuhan brokoli, cvetača, pa recimo divji šarglji....? Koliko časa kuhamo fižol brez predhodnega namakanja? Baje, da lahko skuhaš notri tudi riž, pa testenine.... Imam nov ekonom lonec od našega proizvajalca EMO ETT (včasih smo ga poznali samo pod imenom EMO), pa v knjižici z navodili ni niti enega recepta oz. podrobnejših navodil koliko časa se v tem loncu pripravlja določena hrana, glede na količino. Mijan

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

11. apr 2008 20:38

Mijan, jaz kuham v ekonom loncu že 30 let. Govejo juho npr. - potem ko dam v lonec vse sestavine - , lonec zaprem in kuham toliko časa na največjem ognju, da zavre; nato ogenj zmanjšam na najmanjšega in kuham še 15 - 20". Fižol vedno namočim čez noč, zjutraj ga precedim, dodam svežo vodo in kuham do vretja; če ni zelo star, je kuhan. Nikoli pa v ekonomu ne kuham brokolija ali cvetače, ker imamo zelenjavo radi še trdo na ugriz;prav tako ne testenin in riža. Krompir samo v primeru, da se zelo mudi, ponavadi je razkuhan, ker je težko natančno določiti čas kuhanja glede na velikost krompirja. Obvezno pa ga uporabljam za kuhanje golaža, ješprenja, jote in drugih enolončnic in si sploh ne predstavljam, da bi kuhala brez njega. Obe moji hčeri pa pravita, da se ga bojita, čeprav sta ga , dokler sta bili doma občasno uporabljali. rosie

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

11. apr 2008 20:39

Mijan jaz ti bom približno napisala, ker nikoli ne gledam na uro. Goveje zrezke v omaki kuham 20 minut, zavisi kakšno meso dobim ali je stara govedina ali pa mlada, če je malda je 10 minut vrh glave, včasih tudi odprem da priverim ali so mehki ali ne. Ješpren ali ječmen kaj pa vem, približno 40 minut, brokoli, cvetača 10 minut,

divji šparglji(sicer jih še nisem skuhala v ekonomu) 5-7 minut?  Riža pa testenine sploh ne skuham v ekonomu, si ne predstavljam, da bi bila riž pa testenine skuhana v ekonomu ne, da bi vmes mešala...krompirja skuham velkokrat, ko sem v stiski s časom, ker je bistveno hitreje skuhan, 10 minut približno.

A ja, fižol, jaz ga predhodno vedno namakam, se mi je že zgodilo, da sem dobila mladega pa starega fižola in je bil eden skuhan drugi pa trd, bi rekla 45 minut.

 

P.s. Mijan ne glej na uro prosim, jaz sem ti proibližno napisala, sej pravijo, da vaja dela mojstra, če nisi prepričana, da je narejeno odpreš prej pa preveriš.

 

lp

 

 

 

Anamarija

ANTEJA  

član od: 10.10.2006

sporočila: 51

19. maj 2008 11:54

Mene pa zanima, kako preverite ali je kuhano, saj je lonec pod pritiskom?

ANTEJA

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

19. maj 2008 12:06

Najprej dvigneš odpreš ventil, da gre para ven, nato odpreš pokrovko, pa preveriš, ali je skuhano ali ne.

Anamarija

ANTEJA  

član od: 10.10.2006

sporočila: 51

19. maj 2008 12:11

Enkrat sem poskusila, vendar sem se ustrašila, ko je začelo piskat. Nato sem cel lonec primila in ga dala pod mrzlo vodo in pod vodo odpirala ventil, šele nato sem  odprla lonec.

ANTEJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti