Ekonom lonec-recepti

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

20. maj 2008 11:20

Anteja, sej se nima kaj zgoditi, edino, ko stopiš zraven te pozdravi s piskom.

 

Končno sem si privoščila 2 ekonom lonca Lagostina 5l in 7 l. Včeraj sem po dvajsetih letih naredila juho,

bila je odlična, saj se je čutil okus zelenjave. Tako je bila hitro skuhana v primerjavi z navadnim loncem.

Prihranila sem celo uro, morda še več.

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 20. maj 2008 11:25:04

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

19. jan 2009 21:00

Kako se dela pečenka v ekonom loncu?Vem,da je dobra in hitro pripravljena in da se dela s čebulo vendar ne vem postopka KAKO.Prosim za pomoč. toppy

Vandolina  

član od: 7.7.2008

sporočila: 80

16. okt 2011 17:46

Prosim za pomoc, tema je sicer malo zastarela bom vseeno poskusila sreco.

Odlocam se za nakup ekonom lonca?
Ce odmislim to, da nimam pojma kako se z njim kuha in, da se bom to naucila me zanima:
Ali manj smrdi ko kuhas v ekonom loncu kot ce ne? Npr. golaz, pasulj?
Kako naj vem koliko tekocine naj dodam in kaj se zgodi ce je premalo le te?
Kje bi dobila kaksne recepte? Ali enostavno naredim, da vse sestavine dam v lonec in skuham?
Lonec bi kupila za to, da prihranim cas pri kuhanju predvsem jedi na zlico v zimsekm casu.
Od kar sem vstopila v "ta" leta me zelo moti vonj prazene in dusene cebule, brez katere ni dobrega golaza,
pasulja in ostalih jedi. Mislila sem, da bi lonec zmanjsal "smrad" (vcasih mi je slabo ze ce poprazim por), ker nape nimam. Mislim si, da je vseeno razlika ce se nekaj kuha 30 min. ali 3 ure.
Ali se ga naj bojim?
Ko sem bila mala smo ga imeli doma in ni predstavljal nobene nevarnosti za stanovalce, verjetno je sedaj se bolj dodelan kot 30 let nazaj.
Kolika naj bi bila prostornina za 2 clana? Bo 4 l dovolj?
Ima katera posebne izkusnje s kaksno firmo?
Vesela bom vsakega nasveta
Hvala>
Lep pozdrav, V.



Vandolina

Sporočilo je spremenil(a) Vandolina dne 16.okt 2011 17:48

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. okt 2011 18:14

Bati se ga zagotovo ni treba. Je pa seveda priporočljivo, da pregledaš, če tesnilo dobro opravlja svojo funkcijo in če varnostni ventil deluje, kot je treba.

Ob nakupu ekonom lonca dobiš zraven navodila za uporabo. Če jih boš prebrala, ti bo vsa stvar majčkeno bolj jasna.

Na loncu imaš označeno, do kam najviše lahko naliješ tekočino. Če jo naliješ više, se zna zgoditi, da kipeča tekočina zamaši varnostni ventil, kar pa ni priporočljivo.

Jedi, ki jih pripravljaš v ekonom loncu, pripraviš tako, kot normalno. Ko se morajo kuhat do konca, pač zapreš pisker in kuhaš primerno manj časa.

Sicer ne vem, kaj pomenijo "ta" leta, ampak če ti je slabo ob vonju nekaterih živil, ti ne znam svetovat  drugega, kot to, da v lekarni kupiš maske za enkratno uporabo in jih pač uporabljaš ob takih priložnostih.

Lej, če pa hočeš skuhat za dva dni, pa ti najbolj veš, koliko pojeste v dveh dneh in boš pač kupila lonec primerne velikosti.

O firmah ti ne vem povedat nič. Imam enega od Lagostine, brez gumice kot tesnila in sem zelo zadovoljna z njim, imam pa tudi enega anonimne firme, kupljenega v Hoferju, s katerim sem prav tako zelo zadovoljna.

lp

cervus

Vandolina  

član od: 7.7.2008

sporočila: 80

17. okt 2011 17:40

Ojej, ojej.

Nisem se spomnila, da uporabim iskalnik na kulinariki in vseh tem nisem niti videla.

Sele sedaj sem jih videla, na Najdi.si mi ni nic pametnega vrglo ven.
Osnove so mi jasne, hvala vsem. :)
Lonec bom kupila.
"Ta" leta pomeni ko zenske pridemo do obdobja (zlata srednja leta), ko se zacnejo hormonske
spremembe. In me moti vonj nekaterih jedi, kave, cigaret...:)
Saj bo minilo.
Hvala se enkrat vsem.

Vandolina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. okt 2011 19:01

Vandolina je napisal/a:

"Ta" leta pomeni ko zenske pridemo do obdobja (zlata srednja leta), ko se zacnejo hormonske
spremembe. In me moti vonj nekaterih jedi, kave, cigaret...:)
Vandolina

Resno? To pa res prvič slišim.

rimljanka

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

17. okt 2011 22:20

Vandolina je napisal/a:

"Ta" leta pomeni ko zenske pridemo do obdobja (zlata srednja leta), ko se zacnejo hormonske
spremembe. In me moti vonj nekaterih jedi, kave, cigaret...:)
Vandolina

 

Zanimivo kaj delajo hormoni, meni pa vse tole vedno bolj diši in paše. Takle mamo. No, moji hormoni so že nekaj časa ustaljeni, ampak teh težav nisem zaznala niti takrat, ko so se hormonske spremembe dogajale.

zeta

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

18. okt 2011 18:29

Moji hormoni furajo že dvajset in še malo let tako, da kuham brez ekonoma.

Če bi kakšna rada ekonom lonec Lagostino, mislim, da drži sedem litrov, ga dobi pri meni.


nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti