Žalostinka za kafetiero

ladybug  

član od: 30.11.2005

sporočila: 65

6. jun 2006 0:32

Osebno mi še ni uspelo skuhati kave v tej "pošasti". Sedaj, ko sem prebrala tola temo, sklepam, da je pri tisti, ki sem jo dobila v roke moralo biti nekaj narobe. Me pa zanima, za koliko oseb bi morala biti, da lepo pokrije ploščo (vsaj najmanjšo) na SK štedilniku. Ali se potem kljub velikosti da skuhati tudi manjše količine, recimo za 2 - 3 osebe? Hvala za strokovne odgovore :) ! ladybug

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

6. jun 2006 0:40

Hm..mogoce das manj vode in temu primerno kolicino kave. Sama pa tega se nisem probala, ker jih imamo doma vseh sort, od tiste male za 1 osebo do tiste za 8 oseb, najvec pa je v uporabi tista za 2-3 osebe. Jaz si zivljenja brez kafetiere sploh ne predstavljam, s sabo jo vzamem skoraj povsod - najbolj je fajn na dopustu (pa tudi v hotelu), ko si po zajtrku/kosilu skuhamo kafe... :) Glede SK pa ne vem. LP, teya84

SANITETA  

član od: 5.7.2005

sporočila: 92

6. jun 2006 9:16

Dihtunge sem dobila v Sparu - BTC, pakirani po dve skupaj. Deluje. Po dolgem času lep pozdrav vsem ! saniteta

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. jun 2006 9:26

Sem se odločila, da jo danes namočim še v vrel kis in počakam. Drugače grem pa po tisto Bialettijevo. Imajo prav fletne - moka muka se ji reče, zgornji del je črno bel - kot krave od tod muka. Loni Makaroni

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

6. jun 2006 11:18

Sedaj bi pa še jaz nekaj vprašala - morda kar malo zatežila. Sem se že odločala za nakup - seveda aluminjate kofetiere, pa sem se premislila, ker imam odpor do aluminija. Če se ne sme zeleni čaj ipd. kuhati v aluminijasti posodi, se najbrž tudi druge stvari ne smejo. Pa me zanima vaše mnenje o aluminijastih posodah in o kovini v skodelici kavice. Hvala za odgovore. LP McNena

taja  

član od: 16.4.2002

sporočila: 83

6. jun 2006 11:31

ojla za vse uporabnice kafetier..že vsa leta s kafetiere uspešno odstranjujem apnenec s Citronko( pa z ostalih posod), če uporabim kis, mi potem še kava smrdi po kisu :))) napolnim jo z vodo, ki ji dodam 2-3 žičke citronke in potem prekuham, garantirano odstrani ves kamen in prepuca vse šobe, če je kamna preveč ponovim tolikokrat, da ga odstrani. LP Taja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. jun 2006 13:14

McNena, zeleni (in črni) čaj nista dobra v aluminijasti posodi zato, ker nitrati iz čaja zreagirajo z aluminijevo zlitino oz. ta veže določene ione in pokvari okus čaja, zato naj bi bil tudi boljši, če je narejen s prekuhano ali prefiltrirano vodo. kava pa zato ne bo nič bolj strupena, po moje:) Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. jun 2006 14:47

Taja, tole bom pa probala pa čeprav bi si rada kupila tisto ki v zgornji posodi speni še mleko. Ima katera izkušnje s tem. Sicer je v stari Ljubljani cena kar zasoljena, 12.000,00 jurčkov, samo me tako drži da se ne da povedat. Pa še vsak teden hodm 2x mimo, potem se pa odpovej će se da. lp Vesna

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

6. jun 2006 14:56

Mene pa zanima ali je normalno, da kafetiera vidno oksidira? Moja je dobila temne pike, ki jih vsakič nekako zdrgnem, ampak se spet pojavijo. Malo mi je neprijeten občutek, ko pomislim, da pijem kavo s temi aluminijevi oksidi... Lp, Tina

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

6. jun 2006 18:12

Reca, povsem te razumem, ne da se. riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti