Žalostinka za kafetiero

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. maj 2006 14:08

Od dva jurja navzgor dobiš sve i svašta, manjše kot za tri šalce se ne splača kupovat, vsaj meni ne. Dobiš jih tudi v Sparu, seveda niso bialetti, ma ta moja zdajšnja je čisto neka leva firma in jo imam že od začetka svoje kofetarske kariere. Loni Makaroni

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

31. maj 2006 14:12

Loni, ne takoj pokopavat, mrlic mogoce se miga...:))) Lahko mehanicno ocistis filter (vcasih se luknjice zamasijo z apnencem) ali ga zamenjas, lahko pa tudi tisti notranji stebricek malo pobezas in spraskas s kaksno zicko (ta se namrec rad zamasi s kavno usedlino, kadar je kava predrobno mleta). Btw, jaz kafetiero vedno pomivam kot vso ostalo posodo - z detergentom in gobico, vsake toliko casa jo pa ocistim s kisom, da se znebim apnenca. lp, proxima

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. maj 2006 14:17

Sem že vse to probala, pa ni nič boljše. Morda jo še celo namočim v okisano vodo. Galja, stran zate, da vidiš, kaj vse obstaja na trgu kafetier. http://www.bialetti.it/it/catalogue/prodotti.asp?id_ Pri kafetierah je treba paziti samo na to, da jih ne pereš v pomivalnem stroju. Loni Makaroni

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

31. maj 2006 14:51

Loni, jaz sem rešila že večkrat svojo "krepo" :)))) Mogoče je problem tesnilo in sitce - oboje lahko kupiš, zamenjaš in kafetiera potem dela ko nova.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. maj 2006 15:19

Jaz sicer tudi nisem primorka, pa tudi kave ne pijem, razen pred kakim izpitom, vendar pri nas doma nikoli nismo kuhali druge kave kot espresso - vsekakor je precej manj škodljiva, gledano iz biološkega stališča:) Kar se pa okusa tiče: turško kavo sem prvič pila, ko sva se učila pri fantu in jo je on skuhal - sem jo skoraj spljunila - kaj si pa to naredu??? je bilo grenko ko satan:) Espresso je manj grenek, se mi zdi:) Loni, jaz tudi kupujem kafetijero za doma, pa ravno razmišljam, kolikšno velikost naj vzamem - midva ne pijeva kave, razen zelo redko, ko je treba celo noč prebedet (in bit zbran zraven:) sicer ni problem:), rabim pa jo za kake kavne sladice in seveda za obiske... In zdaj razmišljam o velikosti, kaj predlagaš, za 6 ali 9 oseb? Pri nas smo meli kar precej izkušenj s temi kafetijerami, tako da iz naših izkušenj, so tiste ta najcenejše, 6 ali 8 kotne, skratka oglataste, taboljše... Ne kake lepe, pobarvane ali lepo dizajnirane, tiste nikoli ne delajo... Vsaj nam niso, mamo zdaj precej gospodinjstev, pa v vsakem vsaj eno kafetjero in brezhibno delajo samo te oglate... mami je vedno premamil dizajn, potem smo pa vedno prešaltali nazaj na tele:) Veri

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

31. maj 2006 15:21

Adijo pepi, kolko vrst imate teh vaših "kavokuhecov". Pa še lepi so za povrh. Ne vem pa, če bi se mi navadili okusa te kave. No, vse je možno! Hvala, Loni, da si se potrudila! Galja

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

1. jun 2006 17:43

Ej Veri, se totalno strinjam s tabo. Tudi mi smo imeli neke lepe, iz inoksa, pa dizajn - Alessi in podobno in vse se je nekaj kvarilo in mašilo in ni kuhalo dobre kave, tako da imam zdaj samo še dve Bialetti, ta stari, klasični aluminijasti. Prav in predvsem zaradi kafetjere sem, ko sem menjala štedilnik, kupila takega, ki ima dve SK polji in samo dve indukcijski, kajti indukcijske kafetjere pa res še nikjer nisem videla. Vseeno... če kdo ve za kaj takega.... Prosim, povejte, kje je in kdo jo proizvaja. LP ines

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. jun 2006 8:20

Mislim, da je tista za 6 oseb ravno prav velika. "Indukcijske" kafetiere pa zagovoto obstajajo. Od WMF jih imaš v Muellerju, od Bialettija pa so tudi - preverjene z magnetkom. V tisti trgovini v stari Ljubljani je tam okoli 7 jurjev. Imamo tudi mi štedilnik z isto kombinacijo. Loni Makaroni

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

5. jun 2006 15:47

Loni, hvala za informacijo. Bom sla pogledat na omenjena mesta naslednji teden, ko grem v Lj. ines

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

5. jun 2006 17:50

A kdo ve kje se da dobit "dihtunge" za Bialetti?! LP ivonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti