Cvetača

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

tema odprta - 30. maj 2006 16:22 | ogledi: 2.742 | odgovori: 3

No, pa smo tam.

Za večerjo bi rada ocvrla cvetačo, vendar mi ni jasno, kako to naredim z zmrznjeno. Ali jo prej odtalim, ali pokuham ali kar zmrznjeno spaniram po receptu tete torte.

Hvala, zlati ste.

Tina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. maj 2006 16:47

Jaz bi kar zamrznjeno spanirala, potem pa POČASI ocvrla, da se bo res prepekla. Je pa odvisno, ali gre za surovo ali blanširano cvetačo. Slednjo moraš po mojem mnenju nujno spanirati zamrznjeno. rimljanka

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

30. maj 2006 18:38

Jaz pa bi zamrznjeno za nekaj minut dala kuhat v vrelo vodo (samo malo, da se nebi razkuhala), jo kuhano dala na cedilo, da bi se dobro odtekla, potem pa bi jo spanirala. Lep dan vam želim

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

30. maj 2006 19:30

Jaz zamrznjene pravzaprav sploh ne cvrem, ker so mi koščki premajhni. Bi jo pa, če bi jo cvrla, vrgla v krop samo toliko, da ponovno zavre, nato pa takoj ven in malo ohlajeno spanirala. Sem pa to prakticirala pri brstičnem ohrovtu v pivskem testu. Poskusila sem tudi zamrznjenega, pa ni bilo v redu. Zunaj se je prehitro zapekel, znotraj je ostal hladen. Tako da, poskusi... pa poročaj, kako se je obneslo. lp Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti