Pesto in ostale omake

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. avg 2007 23:38

Bazilika in rucola sta splavali nad olje, zato ni pomagal hladilnik, ker naj bi zelenjava ostala konzervirana pod oljem. Če se boš tudi letos odločila za shranjevanje pod oljem, napravi tako: zelenjavo shrani v kozarčke z dovolj širokim vratom. Nareži kanele ali katere druge veje in jih navskriž postavi nad zelenjavo. Zalij z oljem, potem pa na križ iz kanel postavi še kamen, ki bo držal robo navzdol. Ni treba, da hraniš pripravek v hladilniku, v olju se bo ohranil tudi več sezon. Pa še aromatično olje boš imela vedno na voljo, samo posnela boš žlico olja in ga nadomestila z novim. Če si res prav želiš baziliko in rukolo izven sezone. Meni se zdi, da živimo v tako srečnem podnebju, da je v vsaki sezoni in v vsakem kraju kaj svežega za v lonec in pod zob v vsakem času. nola

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. avg 2007 8:09

Drugače pa se dobijo take plastične mrežice, ki jih daš v kozarec, jih izdeluje nekdo iz naših koncev, pri nas jih uporabljamo skoraj za vso ozimnico. V trgovinah so običajno na policah zraven pokrovčkov za kozarce. Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. avg 2007 8:17

Če delaš s pravim oljčnim oljem, se v hladliniku hitro strdi in nič ne splava nanj. Sploh pa je pesto ja tako gost, da nima kaj splavati, vsaj moj, čezenj pa malo olja, pa je.

Imam že ene 3 leta kozarčke v hladilniku, pa ni še nič narobe z njimi. rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 10. avg 2007 08:18:27

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

10. avg 2007 9:11

pesto po "ligurijsko"sopek bazilike-listi,2 stroka cesna,par zlic olivnega olja,lo dkg parmezana,pinoli.sol. V moznarju zmesamo oprane in posusene liste bazilike,pinole in cesen.Postopoma dodamo olje ,sir in sol,d lucka52

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

10. avg 2007 9:14

dokler ne dobimo mazave goste mase.,lahko delamo tudi z mikserjem,ampak spremeni barvo in ni tako dobro.Pardon,sem prehitro pritisnila na gumb...lp lucka52

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

10. avg 2007 23:26

Če nimam pinjol, uporabim bučna semena.

 Ker ne smem bazilike, pa sem začela uporabljati rožmarin , včasih pa žajbelj- oboje je odlično.

 Bom pa probala tudi z bučnim oljem.

Zadnjič sem videla v trgovini rdeč pesto, narejen s paradižnikom. Se ga bom en dan lotila, uporabiti pa nameravam sušenega.

 

Aki

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

11. avg 2007 9:38

Jaz pesta še nisem sama delala, mi je pa že trgovinski zelo všeč. Lepo prosim, če nekdo napiše vse sestavine

s postopkom izdelave vred (za navaden pesto). A se to lahko dela z mikserjem? Jaz možnarja nimam.

Hvala in lep pozdrav. 

Mic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti