Konjsko meso

jaz99  

član od: 30.8.2005

sporočila: 15

tema odprta - 27. maj 2006 22:55 | ogledi: 19.681 | odgovori: 3

Kupila sem konjsko meso , ki pa ga ne znam pripraviti. Ker vem da pa ste tukaj glave in bi mi znali pomagat , vas prosim za kak nasvet oz. recept.

najlepša hvala Barbara

jaz99

Temo je spremenil(a) jaz99 dne 27. maj 2006 22:56:01

škarpina  

član od: 3.11.2005

sporočila: 294

28. maj 2006 6:32

Že,že konjsko meso,samo povej kateri del - namreč da se pripraviti veliko dobrih stvari:od osnovnih kot golaž,biftek,zrezki,carpaccio,zvitke in še marsikaj,vendar kot goveje ali svinjsko ima tudi konjsko meso vsak del svoj namen. Konjsko meso je zaradi izključno rastlinskega prehranjevanja konjev najmanj izpostavljeno manipuliaranju s prehrano. Ima izredno visoko vsebnost mikroelementov in je energetsko zelo bogato. Najpomembnejše prednosti konjskega mesa bi lahko povzeli s trditvijo: nizka nasičenost maščob, raznovrstnost beljakovin in bogata aminokislinska sestava zagotavljajo izredno lahko prebavljivost konjskega mesa. Priporočajo ga mladim ljudem, ki še rastejo, slabokrvnim in ljudem, ki okrevajo po težki operaciji. Konjsko meso ločimo: stegno, plučna pečenka, vratovina(bržole), zarebrnice, pleče in potrebuševina (flam).Da se meso zmehča,ga mariniramo v olju vsaj čez noč,še bolje dan ali dva. Konjsko meso na divjačinski način Sestavine za 4 osebe 500 g žrebetovega stegna, 15 g olivnega olja, 100 g čebule 1,5 dl črnega vina, česen, lovorjev list, rožmarin, gorčična semena. Priprava Žrebetovo stegno prepečemo v kosu na olivnem olju. Ko je popečen iz vseh strani, dodamo na lističe sesekljano čebulo, jo rahlo zarumenimo in zalijemo z 1 dl črnega vina. Omaki dodamo strt česen, lovorjev list, nekaj vejic rožmarina in gorčičnih semen ter vse skupaj pokrito dušimo 50 do 60 minut in po potrebi zalivamo z vinom. Ko je meso mehko, ga zrežemo na kose in položimo v omako. Odlično je na hitro popečeno na žaru ali v ponvi, solimo in popramo na kraju, premažemo z mešanico kisle smetane ter gorčice,seveda z uporabo olja (že pečen in soljen zrezek premažemo in za minutko popečemo še z vsake strani).Uporabiti moramo maščobo - olje zato, ker je samo meso nemastno. Golaž - razmerje 1 : 1 = kolikor mesa,toliko čebule.Začimbe daš po svojem okusu,vsekakor pa česen,majaron,lovor(jaz dodam tudi listič ali dva rožmarina)mleto rdečo papriko,sol ali vegeto(kar pač uporabljaš) in prepusti se svoji fantaziji ter dodajaj po svojem okusu. Do 20.leta jej kolikor moreš;do 50.samo toliko koliko moraš,po 50.letu pa jej kar se da malo...

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

28. maj 2006 8:27

Pri nas imamo konjsko meso doma.Žrebetino pečemo(pleče),stegno in hrbet narežemo na zrezke in paniramo kot dunajske,izdelujemo tudi salame.Se pravi ,naredi meso kot bi imela primer teletino,če pa je meso starejše živali pa golaže,rižote,ali pa daj meso za par dni v olje.Res je škarpina,konji so rastlinojedci,pa naše krave,biki,telički tudi.V Sloveniji si lahko brez skrbi,kako so živali krmljene,nas imajo preveč pod kontrolo,vsak drug dan mi mož prinese domov kakšen list na katerem so novi zakoni,ukrepi,za mleko nas šponajo da je groza to občutim na lastni koži vsak dan.Toliko v pojasnilo,kako je s prehrano živali. lep dan kuharca37

jaz99  

član od: 30.8.2005

sporočila: 15

28. maj 2006 11:10

kot prvo se resnično iz srca zahvaljujem za tako lepo razlago. Se pa opravičujem da nisem napisala da imam stegno konjskega mesa.upam da mi bo ratal narest ,čim bol okusno , tako da bosta jedli tudi moji hčeri. Še enkrat hvala Barbara jaz99

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti