Vrtnice

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

tema odprta - 26. maj 2006 11:06 | ogledi: 3.850 | odgovori: 4

V nekem nakupovalnem centru sem spomladi kupila vrtnice plezalke. Trgovec mi je zagotovil, da voska s katerim so bile zaščitene nikakor ni potrebno odstraniti in da jih lahko enostavno posadim v zemljo. No, prav vse so mi umrle, čeprav so bile posajene v kvalitetno zemljo. Je torej kriv vosek ali slaba sadika?

vanjatajnsek

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

26. maj 2006 11:36

Pozdravljena vanjatajnsek!Doma imam preko 50 sadik vrtnic,ki pa so bile kupljene v vrtnariji,ki se ukvarja samo z vzgojo vrtnic,okrasnega drevja,grmičevja.Sadike ,ki jih kupim mi izruje neposredno iz zemlje,sadim jih oktobra,dobro pokrijem z konjskim gnojem,ter smrekovimi vejami.Samo enkrat sem kupila sadike vrtnic(3 kom) v škatli,povoskane-vse se je posušilo.Rada bi ti povedala,da ne kupuj rož v raznih trgovskih centrih,saj nimajo ustreznih razmer.Če bi vedela iz kje si,bi ti svetovala,kje jih drugič kupi.Lahko mi pišeš tudi na zp. lepo se imej kuharca37

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

26. maj 2006 13:13

Uh, krasno. Vem, da ni bilo ravno pametno od mene. Ampak še vedno me zanima kako je z voskom. lp, vanja vanjatajnsek

atilem  

član od: 26.5.2006

sporočila: 109

26. maj 2006 13:41

vanjatajnsek je napisal/a:
V nekem nakupovalnem centru sem spomladi kupila vrtnice plezalke. Trgovec mi je zagotovil, da voska s katerim so bile zaščitene nikakor ni potrebno odstraniti in da jih lahko enostavno posadim v zemljo. No, prav vse so mi umrle, čeprav so bile posajene v kvalitetno zemljo. Je torej kriv vosek ali slaba sadika? vanjatajnsek
Hojla, tudi meni sta se morali posušiti dve vrtnici, da mi je kanpnilo, da je kriv vosek. Eno sem k sreči še rešila, tako, da sem vosek olupila dol in jo izdatno pognojila z bio organik gnojilom. Moram pa reči tako, da še vedno tu pa tam kupim vrtnico, ki ni iz vrtnarije, pa mi vseeno lepo uspeva, samo, da ni že v začetku povoskana. atilem

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

26. maj 2006 14:20

HAJ! moja sveža izkušnja sicer niso vrtnice, Ampak kupila sem pred dobrim tednom 3 sadike trte oblite v vosku. Pred dvems dnevoma so mi pognali brsti, ki so vosek sami prebodli, šala mala, pa so taki nežni brsti. Mislim, da vosek ni problem. Vrtnice pa je sugurno bolje kupovati direkt v vrtnarij. lp MARINKA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti