Sladkorna slika za na torto

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

24. maj 2006 21:10

Ampak, samo opozorilo, baje treba dati slikico tik pred postrežbo na torto - to sem tudi nekje tu prebrala... ne vem pa, koliko časa prej lahko, mislim, da 1 h ne bi škodovala... bo kdo povedal svoje izkušnje. Atina

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

25. maj 2006 8:48

Eno uro prej bo premalo, ker se mora slikca na smetani navlažit. Po mojih izkušnjah (2x) sem obakrat dala slikco na torto zjutraj tistega dne, ko smo torto pojedli. Biskvit navadno spečem zvečer pred glavnim dnevom, naslednji dan zjutraj pa torto sestavim in okrasim. Me pa še nekaj zanima: OK jedilne barve pa printanje slikce doma, kaj pa vafel? Za moje potrebe (največ nekajkrat na leto) je sigurno bolj praktično slikco kupiti. Če barve v tiskalniku premalo uporabljaš se še zasušijo, lp, Simona

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

25. maj 2006 9:16

Meni pa je ena na tem forumu dala še boljšo idejo, da se slikica ne razmaže. Površino torte premažeš z na sobni temperaturi zmehčano margarino ali maslom in to je to. Oblat se je na površino zelo lepo prijel. Sem preizkusila in slikica ni bila razpackana niti naslednji dan, barve pa so vseeno super prišle do izraza. Lep dan vam želim

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

22. dec 2012 22:42

Tema je sicer stara, pa vseeno da ne odpiram nove... Mogoče sedaj katera ve, kje na Gorenjskem bi se dalo dobiti hostijo za torto? Brez torte seveda
Hvala in lep večer,
*Alisha*

Sporočilo je spremenil(a) *Alisha* dne 22.dec 2012 22:43

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

22. dec 2012 22:54

Za Gorenjsko sicer ne vem, ampak v našem malem Šparu sem jih že videla, v velikih Intersparih, najboljših sosedih in Tuših pa tudi. Torej tam mal učke okrog vrzi!

lp

cervus

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

23. dec 2012 10:03

elaphus hvala za informacijo. Na žalost dvomim, da bodo imeli že narejene takšne- punčka si želi monster high, ki so zgleda malo manj poznane, jaz sem v glavnem prvič slišala za to Bom pa preverila, saj je v Kranju večji Interspar, mogoče bom imela srečo.

*Alisha*

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. dec 2012 10:33

Hja, iz Kranja do Ljubljane pa ni tako daleč, tako da lahko želeno slikico sprintaš, sedeš v avto, se odpelješ v Ljubljano na Brnčičevo 13, tam je trgovina pekarne Vrhnika, jim pomoliš pod nos svojo sliko in na en-dva-tri ti jo bodo sprintali na hostijo. Stane tam okoli 8 evrov, mogoče malo manj, se mi zdi. Pa še link, da ne boš prispela v času, ko imajo zaprto: http://www.zito.si/trgovina/o-nas/  še en link: http://www.zito.si/index.php?id=514

lp

cervus

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

26. dec 2012 18:22

elaphus hvala, poznam trgovino in vedno dam tja printat, ker sem skoraj vsak dan v Ljubljani, ta teden sem pač frej obveznosti in sem doma. Ker nisem ravno iz Kranja, je Ljubljana oddaljena cca 45 km, slikica bi tako prišla ne 6,5€, po kolikor jo tam sprintajo, ampak 15€, kar mi je malo drago. Zato sem po forumih malo pobrskala, če bi bila kakšna alternativna možnost Sem se potem dogovorila z enim gospodom, ki sem ga našla na drugem forumu, da mi je sliko sprintal in dal na pošto, jutri pa jo dobim. Cena bo s poštnino vred okrog 8€.

 

Hvala in lepe praznike vsem!

*Alisha*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti