Rabarbara

giorgio401  

član od: 5.10.2006

sporočila: 120

16. nov 2006 9:09

mene pa zanima, ce bi se jaz lahko kje dobila to sadiko od rabarbare in jo posadila tukaj v san-marinu??? bi rastla?? in kje jo moram poisakti v sloveniji? prosim povejte mi...lp. laurapazzini

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

16. nov 2006 10:45

Jaz jo imam na vrtu v kotu.Je trajnica in zelo nezahtevna. Imam jo že kakšnih deset let. Dvakrat do trikrat na leto jo porežem. Užitna so samo stebla, listi so baje celo strupeni. Stebla so uporabna ko so rdeča. Takrat jo porožem prav do zemlje. Skuham marmelado ali naredim kompot ali spečem pecivo. Je pa nikoli ne zmrznem, porabim kar svežo saj hitro zopet zraste. Želim veliko kulinaričnih užitkov, pozdrav antonija

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

19. maj 2007 8:54

Za sajenje rabarbare je verjetnože prepozno, kajneda? Ampak jaz pa bi čez nekaj časa potrebovala rabarabrine liste pa ne vem kako do njih. Res je, da jih vsi zvržejo, tako, da jih verjetno ne bom dobila na tržnici. katti

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

19. maj 2007 10:26

Katti, mi zaupaš, kaj boš z listi? Zločin? tumpika

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

19. maj 2007 11:01

Ja naklepni umor. katti

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

19. maj 2007 11:41

Ta umor bo večkratni oz. množični. Smrt bo hitra in skoraj neboleča. Jaz pa bom potem srečna. . No malo heca mora bit !! Gre namreč zato, da škropivo iz rabarbarinih listov zatira porovega molja, ta pa me zelo jezi vsako leto. Zato bo letošnja sezona zanj bolj klavrna, če mi uspe dobiti liste in če bo delovalo. katti

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. maj 2007 12:49

katti, od kod si? Rabarbaro imam, listi so ogromni, prave marele, peclje torej lahjo porabim sama, listne ploskve pa dobiš, če si kje blizu. Lahko mi sporočiš na ZS.

Kar se tiče pa sajenja, je pa takole: če kupiš v vrtnariji tako, ki je v lončku, jo seveda brez problema naadiš kadarkoli. Res pa so zelo majhne in letošnji pridelek listov ne bo za rabo, ker ga bo premalo. Svetujem pa ti, da letos kupiš sadiko, ali dve, posadiš, pa dobro pognojeno naj bo, prihodnje leto boš imela že lasten pridelek antiporovomoljevega materiala.

rimljanka

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

19. maj 2007 15:09

rimljanka je napisal/a:

antiporovomoljevega materiala.

rimljanka
hahaha... Sem iz Šk.Loke. Če bi se lahko zmenile nekak za te liste bi ti bila hvležna. Bom pozorna na rabarbaro, če kje vidim sadike. Potem bom morala samo še najti primerno mesto za posaditev, nekam na rob vrta, ker pravite, da se razbohoti. katti

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

19. maj 2007 18:26

Če rabarbari odstranjujemo cvetove bo izjemno bujno rastla. Če pa cvetove pustimo,se njena rast upočasni, včasih rastlina celo propade. Listi, ki so odvečni so odlični za kompost,kot gnojilo ima podobno delovanje kot koprive, le, da ni potrebno namakanje. Drugače, jo pri nas uporabljamo celo rastno sezono, kot kompot ali dodatek različnim pecivom. Do sedaj še ni bilo nobenih težav. Me pa zanima priporočilo o uživanju rabarbare le do meseca junija. Še kdo kaj več ve o tem? nasha

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. maj 2007 20:52

Mi rabarbaro uživamo (jasno,da samo listne peclje, olupljene), do avgusta, septembra, potem pa zamrznjeno.

Nikoli mi ni preminila,če je cvetela. Vedno pustim eno cvetno steblo, ker je tako lepo, ko cveti. jJe pa res, da je naša rabarbara ogromna, pa je lani spomladi oddala polovico (smo jo zmanjšali in razdelili zainteresiranim).

Katti, če prideš v Lj. po liste, ni problem, ampak na ponedeljek, ker rabarbara raste na Štajerskem, od tam pa jo prinesem lahko ob ponedeljkih, ko pridem v Lj. No, saj llisti bi počakali tudi do torka, morda srede.

Spomladi pa lahko dobiš sadiko, ne boš razočarana nad njo. Ta naša rabarbara ima res izredno debele, sočne peclje. Je prav zanimivo, ker sem jo dobila od ene gospe, ki se ji je zasejala na vrtu, seme pa je izviralo od njene rabarbare.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti