Rabarbara

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

tema odprta - 23. maj 2006 13:02 | ogledi: 21.887 | odgovori: 36

Kupila sem sadiko rabarbare,rastlina mi je neznana zato me zanima če ima kdo kakšen nasvet glede vzgoje te rastline.

Pa tudi kaj pripravljate iz rabarbare še nikoli nisem poskušala sem pa veliko prebrala o njej.

lp

runo01

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. maj 2006 13:26

Posadi jo stran od sadnega drevja, ker naredi zelo razvejane korenine. Naša hruška je skoraj konec vzela. Loni Makaroni

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

23. maj 2006 19:51

recept za rabarbarin zavitek s krokantom. potrebujes vleceno testo, rabarbaro, rjavi sladkor, maslo, sladkor v prahu, lešnike. z omako pa maslo, sladkor, konjak, limonina lupinica, smetana, conintreau. Rabarbaro narezano na koscke nekaj casa dusis na maslu z dodatkom sladkorja v prahu po okusu. Med tem casom pripravis krokant in sicer tako, da v teflonski ponvi preprazis nasesekljane lesnike in dodas sladkor, da karamelizira. Potem to zvrnes na z oljem pomazano alu folijo ali na granitno plosco (ce slucajno imas taksno desko). Oblikujes ploscice, das v hladilnik in pustis, da se popolnoma ohladi. Razvleces testo, ga namazes s stopljenim maslom na to potreses rabarbaro, cez to pa nadroblejn krokant. Ce se ti zdi prekislo, lahko se malo sladkas. Zavijes in das pect. Ko je peceno, ohlajenega potresi s sladkorjem v prahu. Serviras z omakco, ki jo pripravis tako, da razpustis maslo, dodas vse sestavine in kuhas toliko casa, da povre na pol (se zgosti). Je zeloooooo njami fresh

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. maj 2006 18:57

Pred nekaj leti sem prinesla malo rastlinico rabarbare, sejanček, ki sem ga dobila od ene gospe. V nekaj letih se je razrasel v pravo pošast, ki dela liste s strašno debelimi peclji, ploskve pa so velike, da bi lahko prave klobuke iz njih delali, kot iz repuha. Pa raste na gredi, nič kaj je ne gnojimo, vsako leto samo pridno odrežemo skoraj vse cvetne nastavke. Kakšnega pustimo, ker je cvetoča rabarbara prav lepa. Pa pridno trgamo liste skozi vso sezono od maja pa tja v september, oktober. Letos smo jo dobre pol izkopali (bratranec, ki je bil rudar, pa se je kar namučil), po dobrem mesecu pa je taka, kot je bila prej. Njene potomke pa rastejo na vsaj 5 novih vrtovih. Naj pripomnim še to, da imamo v vrtu precej težko, globoko rjavo prst. Runo 01, upam, da je tvoja rabarbara podobne sorte kot moja, da ti bo dobro rastla, saj res ne potrebuje veliko. Če boš nad njo razočarana, pa se spomni name in mi piši, lahko dobiš, prihodnjo pomlad seveda, kak kos moje, ker ji bo prav koristilo, če jo bom spet malo "oskubla". rimljanka

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

24. maj 2006 20:06

iz rabarbare lahko narediš krostato, je zelo dobra kombinacija z hruškami. če želiš recept, mi piši na zasebno pošto, ti ga bom poslala. pppp

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

24. maj 2006 23:10

Pa eno pecivo pečem (umešano testo, gor rabarbara, gor sneg), je zelo dobro. Malo kiselkasto, mmmmm. Lahko pošljem recept, pa ne zdaj, ker sem zaspaaaaanaaaa......... Atina

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

25. maj 2006 7:22

Tudi rabarbarin kompot je prima. LP Matjaž

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. maj 2006 7:31

jaz sem v nedeljo naredila rabarbarino pito, burbonkin recept - pobran s foruma... Je izginila - čudno, ker naši niso ravno navdušeni nad novimi okusi. Loni Makaroni še link do tam http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4332 Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 25. maj 2006 07:33:44

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. maj 2006 8:20

Rabarbarin kompot v kombinaciji z malinami...

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

25. maj 2006 9:08

Pa tudi rabarbarina marmelada z bananami da ni prekislo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti