Recepti za sladoled s strojčkom

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

10. avg 2014 19:05

 

Jaz sem pa kupila "Jonasa" in sem se ponovno zaljubila v domač sladoled. 

 

 

Sweetness Bakery

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

12. avg 2014 14:54

Zaradi uporabe strojčka sladoled ne bo nič bolj kremast po tistem, ko ga spet zamrznemo in vzamemo ven. Mešanje ob zamrzovanju pripomore k temu, da ne nastanejo kristali. To, da je sladoled pretrd, se pa super reši s tem, da se ga pred uporabo kakšnih 15 minut pusti zunaj, pa ni potem čisto nič manj kremast in prav tako okusen. Še več, mene popade nepopisno zadovoljstvo, ko mi ni treba na embalaži prebirati, kakšne vse packarije so v njem, ampak preprosto samo mleko/smetana/jajca/sladkor/sadje ... 

http://bormasinazapunce.blogspot.com/

pekicabest  

član od: 9.8.2014

sporočila: 22

16. avg 2014 13:42

Vesnuska prav si me razumela. Imam strojcek in ce sladoleda ne pojemo takoj ga zamrznemo ampak ko ga zoped vzamemo ven je trd. To me jezi saj potem sploh nebi potrebovala strojcka ampak bi maso preprosto takoj dala zamrznit in potem bi bila trda. Bom poskusila z smetano z vec mascobami.

pekicabest

pekicabest  

član od: 9.8.2014

sporočila: 22

16. avg 2014 13:48

Haj. Bi mi kdo dal kaksen zares dober recept za sladoled ki je dovolj kremaat in ne vsebuje nekaksnih posebnih sestavin ampak bolj preproste sestavine. Poteebujem en dober recept.

 

Hvala



pekicabest

Sporočilo je spremenil(a) pekicabest dne 16. 2014 13:49

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

16. avg 2014 17:28

KO sem iskala po spletu, kako bi naredila pehtranov in žajbljev sladoled, me je brskanje pripeljalo do tegale bloga http://sweets.seriouseats.com/2010/07/how-to-make-ice-cream kjer se je avtor resno lotil kremastega sladoleda brez strojčka. Če na hitro pogledam, je kuhana osnova hitro zamrznjena v kocke in potem zmleta z malo smetane.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. avg 2014 18:19

Bannanna, a si že pripravila žajbljev sladoled?

Meni sta bila zelo všeč sivkin in timijanov. Klasičnega sladoleda sicer ne delam, ampak nekako sem si redstavljala, da pač dodaš jedilno (food grade) aromo namesto vanilije. 

Vanja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

16. avg 2014 18:38

bannanna je napisal/a:

KO sem iskala po spletu, kako bi naredila pehtranov in žajbljev sladoled, me je brskanje pripeljalo do tegale bloga http://sweets.seriouseats.com/2010/07/how-to-make-ice-cream kjer se je avtor resno lotil kremastega sladoleda brez strojčka. Če na hitro pogledam, je kuhana osnova hitro zamrznjena v kocke in potem zmleta z malo smetane.


 

Samo avtor uporablja 'evaporated milk' (vsaj za vanilijev sladoled), tega pa zlepa ne najdeš pri nas (ali pač?).

Life is war against boredom~

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

16. avg 2014 19:47

nisem ga še videla. le kondenzirano, ki je sladko. samo glede na to da se v domačih kremnih sladoledih uporablja tudi kondenzirano, bi rekla da lahko uporabiš tega, vendar najbrž moraš dati majn sladkorja.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti