Recepti za sladoled s strojčkom

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

1. jun 2006 9:08

Tortica, ja, tudi jaz imam take probleme. Poizkusi z mojim receptom za vanilijev sladoled - tega skoraj brez problema "kepicam" z žlico. Pri ostalih pa navadno žlico segrejem pod vročo vodo pa se malo pomučim, ali pa jih vzamem iz hladilnika 10 minut preden jih želim postreči. Nekje sem zasledila, da dodamo v maso za sladoled ščepec soli ali pa žlico ruma (ali pa oboje) - alkohol in sol spustita temperaturo ledišča in sladoled naj bi bil manj zamrznjen. V kupljenih pa je po moje en kup konzervansov in aditivov, da ohranijo konsistenco. Imam že raje domačega in trdega. LP, Staša

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

1. jun 2006 10:07

Res me ne plačuje SIMAC (ali Gaggia), vendar teh problemov nimam več, odkar imam strojček z lastnim kompresorjem (pri mojem prvem, tistem, ki se je vrtel v zamrzovalniku, je bil sladoled po daljšem zamrzovanju prav tako zelo trd). Kaže, da ta strojček le naredi drobnejše kristale, zato je sladoled tudi po večtedenskem bivanju v zamrzovalniku še vedno takoj primeren za delanje kepic in uživanje (pri prejšnjem sem zlomila nekaj pripravic za delanje kepic), le kakšen sadni sladoled (ki ima več vode) je lahko nekoliko bolj trd. Sicer pa se v vsem strinjam s Stašo, tako glede aditivov v kupljenem sladoledu kot glede načinov, kako si pomaga. Jaz sem trdega navadno pustila nekaj časa zunaj, a pri takem s surovimi rumenjaki sem res začela malo "cvikati" zaradi salmonel, če se to naredila prevečkrat. teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 01. jun 2006 10:08:13

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

1. jun 2006 11:29

hvala obema, tole z rumom in soljo (zlasti s prvim) bom uporabila, razmislila bom tudi o novem aparatu s kompresorjem..hvala obema.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. jul 2008 23:59

Vlečem na plan "staro" temo, ki je v teh dneh aktualna. Recepti s prve strani nam bodo prišli prav, kajne? Sem se pa nasmejala ob zadnjem stavku Stasefrank Atina

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

11. jul 2008 9:00

Mene pa zanima, če bi bilo kaj narobe, če bi pri sladoledih, kjer je treba dodat surova jajaca, le-ta najprej toplotno obdelala (npr. stepala nad paro s sladkorjem in ohladila) ter takšno potem dodala ostalim sestavinam ter zlila v strojček. katjushka

pekicabest  

član od: 9.8.2014

sporočila: 22

9. avg 2014 16:08

Mene pa zanima zakaj se ti sladoledi ko jih pripravis doma tako strdijo ko jih zamrznes .

Tisti ko jih kupis pa so po veckratni uporabi se vedno kremasti.

 

Hvala

pekicabest

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

9. avg 2014 18:57

Tisti kupljeni vsebujejo ogromno zraka, pa tudi veliko dodatkov, ki sladoled mehčajo. Domač sladoled je najboljše pojesti takoj ko je pripravljen.

Kar se tiče sestavin, bo sladoled malo mehkejši če bo vseboval več maščobe(v obliki sladke smetane naprimer),  čimmanj vodenih sestavin(sveže sadje, mleko). Pomagajo  tudi kondenzirano mleko in alkohol, ter rumenjaki.

Vesnuska

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. avg 2014 18:58

Ravo zaradi tega, kar sprašuješ - zamrzovalni strojčki namreč sladoled mešajo med zmrzovanjem, česar pa hladilna skrinja ne počne. Pomaga že, če ga med zmrzovanjem na roke večkrat premešaš. Tak kot kupljen pa ne bo nikoli, ker pač ne dodajaš vseh mogočih dodatkov, ki jih industrija uporablja.

Sonja

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

9. avg 2014 21:20

jaz sem pa pikicobest razumela kot, da ima strojček, vendar pa da potem pripravljen sladoled v skrinjo in pride ven trd. Namreč tudi sladoledi narejeni v strojčku so potem trdi, če jih nadalje zamrznemo v skrinji. Ravno zato je domač sladoled najbolje pojesti, takoj ko ga strojček pripravi.

Vesnuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti