Pivski kvas, nujno!!

.krapar.  

član od: 20.5.2006

sporočila: 10

tema odprta - 20. maj 2006 14:01 | ogledi: 17.835 | odgovori: 22

Pozdravljeni vsi skupaj, sem nov na tem forumu. Imam en problem, in sicer nikjer ne najdem PIVSKEGA kvasa v prahu. Potrebujem ga za masovno izdelavo ribiških vab. Vem da se sliši čudno, ampak tako je.

Vsepovsod je samo pekarski kvas. Torej, nabavil sem pekarski kvas, noter pa so nekakšna zelo majhna zrnca, jaz pa potrebujem prah-PIVSKI KVAS V PRAHU. Če kdo mogoče ve, kje bi ga dobil (v kateri trgovini, najbolje na Ptuju) bi res prosil za pomoč. Zanima me tudi, v čem je razlika med pekarskim in pivskim.

Lp

iz Ptuja

Marko

.krapar.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. maj 2006 14:19

V vsaki bolje založeni trgovini na policah z zdravo prehrano, v drogerijah... Jaz ga kupujem v Sparu ali v DM. Loni Makaroni

Majuska  

član od: 23.7.2005

sporočila: 83

20. maj 2006 14:33

jaz sem ga vidla v Hipermarketu Mertcator v Mb. Lp, M

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

20. maj 2006 15:03

Videla sem ga v Mecatorju- bivša Era, v Špindlerjevi ulici. Lp valči

.krapar.  

član od: 20.5.2006

sporočila: 10

20. maj 2006 16:28

Hvala za odgovore. Suzana, stran mi na žalost ne dela. Še eno vprašanje: kakšna je razlika med pivskim in pekarskim? Lp Marko .krapar.

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

20. maj 2006 16:58

O pivskem kvasu tole: Pivski kvas nastane med procesom proizvodnje v pivovarnah. S procesom izolacije in sušenjem se omogoči njegova dolgoročna uporaba. Čisti pivski kvas vsebuje poleg velikega števila mikroelementov, ki so potrebni za nemoteno delovanje organizma še veliko vitaminov predvsem iz skupine B. Največ vsebuje vitamina B1, B2, B6 in niacina. Poleg vitaminov vsebuje tudi veliko beljakovin. Procent beljakovin je zelo visok, v kvalitetnem kvasu tudi preko 40%. Pivski kvas vsebuje le malo maščob in še to so olja iz kalčkov žitaric, katera so rezultat kvalitetnega varenja v procesu proizvodnje. Suhi pivski kvas je odličen naravni vir vitaminov. Čuva organizem pred številnimi boleznimi in je že stoletja znan dietski proizvod. Uporablja se pri zdravljenju kožnih bolezni, saj izboljša njeno lepoto, zlasti pa še poveča vitalnost las in nohtov. Povečuje vitalnost organizma in z ugodnim delovanjem na možganske in živčne celice podaljšuje ustvarjalno dobo človeka. Pri velikih obremenitvah športnikov zaradi ugodne sestave, povečuje vzdržljivost in moč mišične mase. Uporablja se v številnih dijetah, zlasti pri reumatikih, sladkornih bolnikih, oboljenjih živčevja, pomanjknju volje, anoreksiji, pri motnjah prebave in številnih drugih. Veliko ga potrebujejo otroci v času rasti do 12 leta in se priporoča 1-2 čajni žlički dnevno. Najlažje ga pripravimo z zgoščenim jabolčnim sokom z dodatkom 2dcl čiste vode. Po operacijah in obsevanjih se priporoča 3x dnevno kura: 1 žlička kvasa z dodanim C vitaminom, ali sokom limone in zgoščenim jabolčni sokom z mineralno vodo Tempel. Znani švicarski alternativni zdravnik priporoča v svoji knjigi suhi pivski kvas celo kot odlično zdravilo za zniževanje krvnega pritiska. Pogosto ga uporabljamo za obogatitev zelenjavnih ali kremnih juh tako, da v juho zakuhamo pred serviranjem še 1-2 veliki žlici suhega pivskega kvasa. Uporaben je v kozmetki za maske in zdravilne kure pri juvenilnih aknah, ter ohranja skupaj z E vitaminom kožo mladostno in svežo. SESTAVA: Proteini 45g, ogljikovi hidrati 30g, maščobne kisline 3.5g, Natrij 0.1g, vitamini B1 22mg, B2 3mg, B6 4mg, Niacin 36mg, Pantotenska kislina 8mg, minerali K 2g, Ca 260mg, Mg 240mg, Fe 9mg, P 1.6g. Pri sestavi zaradi naravne proizvodnje iz naravnih žit lahko pride do minimalnih odstopanj. Velja za 100g, ki vsebujejo 370 kcal oz. 1550 kJ. Vir: http://www.biotop.s5.com/slo_suhipivkvas.htm Sporočilo je spremenil(a) anazus dne 20. maj 2006 16:59:16

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

20. maj 2006 17:03

Še nekaj na temo kvasa: Kvas je organska snov, ki jo sestavlja ena ali več vrst glivic kvasovk. Te glivice (fikomiceti, evmiceti, saharomiceti) proizvajajo encime, ki povzročajo vretje ali fermentacijo. Najbolj znane glivice so saharomiceti, ki s fermentacijo sladkorja pridobivajo alkohol v pridelavi alkoholnih pijač (vino, pivo). Naravni kvas je tisti, ki se v pekarstvu pridobiva iz testa. Kos svežega testa, ki smo ga zgnetli iz moke in vode pri 20-25°C, pustimo fermentirati za kakih deset dni, nakar mu dodamo moke in vode ter tako dobimo kislo testo. To je naravni kvas, ki ga potem lahko uporabljamo pri mesenju kruhov kot rahljalno sredstvo. Pivov kvas se je včasih pridobival iz usedlin pri fermentaciji ječmena za proizvodnjo piva. To ime se včasih še uporablja za industrijski kvas. Industrijski kvas se pridobiva iz zmesi melase, fosfatov in kislin, kateri je treba dodati nekaj klic in nato pustiti, da vre pri 25°C. Po končani fermentaciji je treba maso zaliti in precediti, nato več ali manj posušiti in končno embalirati za prodajo. Ta kvas se potem uporablja pri izdelovanju testa za kruhe in sladice. Veliko se uporablja tudi v dietetiki zaradi izdatne vsebine vitaminov B in mineralnih soli. Za živalsko prehrano se proizvaja posebne vrste kvas iz melase in celuloznih bisulfitov ter specifičnih klic. Vir: http://sl.wikipedia.org/wiki/Kvas Suzana. Sporočilo je spremenil(a) anazus dne 20. maj 2006 17:03:55

.krapar.  

član od: 20.5.2006

sporočila: 10

20. maj 2006 23:40

Iskreno se ti zahvaljujem za obširen odgovor! Lp iz Ptuja, Marko .krapar.

.krapar.  

član od: 20.5.2006

sporočila: 10

24. maj 2006 19:41

Pivski kvas sem dobil, samo še eno vprašanje: ima mogoče kdo idejo, kje bi dobil pšenične kalčke?? Sem gledal v semenarni, Marcatorju, vrtenem oddelku merkurja.... lepo prosim za pomoč LP Marko .krapar.

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

24. maj 2006 19:50

Pred leti sem jih večkrat kupila, dolgo jih ni bilo, nazadnje sem jih videla v trgovini Plus, veš tisti vse po 199 SIT, cene se ne spominjam. Lp iz Mb riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti