Patišon bučke?

lisicka19  

član od: 25.1.2006

sporočila: 52

tema odprta - 18. maj 2006 18:25 | ogledi: 5.093 | odgovori: 3

Na vrtcu mi je ostalo nekaj prostora, pa sem gruntala, da bi posadila patišon bučke (bele). Me zanima, če mi lahko kaj poveste kakšnega okusa so in za kaj jih uporabljate.

LP,

lisicka19

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

18. maj 2006 19:11

računam, da se marsikdo ne bo strinjal, ampak meni so se bistveno bolj obnesli običajni cukini. Patišone je treba trgati ko so res še zelo mladi, kasneje niso več dobri. Če imaš prostora le za eno rastlino, je pa teh malih običajno premalo. Cukine pa lahko trgaš tudi malo večje, saj v večini receptov lahko uporabiš tudi take. Lisa

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

18. maj 2006 20:07

A se vedve pogovarjata o palčkih? Patišoni, cukini.... mi srce zaigra, ko pomislim na bradate možičke s čepicami...... in takšnimi imeni... Pozdravček! Vrana

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

19. maj 2006 11:39

Lani sem prvič imela patišon bučke, tip White Bush Scallop. Pravzaprav jih je imela mami. Vložila sem jih in bile so dobre. Vendar... Če imate dovolj prostora, potem si privoščite tudi kakšno bolj "eksotično" vrsto bučk. Če prostora nimate veliko, potem je po mojem mnenju najbolj pametno imeti cukine. So najbolj uporabni. Moja mami je lani imela čudovito zbirko bučk (tudi špagetarica je bila med njimi) in zato sem imela veliko možnosti, da jih preizkusim. Zaključek: 3 sorte so se mi zdele najbolj uporabne: cukini, hokaido in še ena, za katero ne vem imena. Bila je podologata s belimi črtami. Zelo uporabna za zavitek. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti