Otrokov 1. rojstni dan

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. maj 2006 12:59

Ha, ha, torta za moj prvi rojstni dan je končala kar v mojih rokah. Mami je bila v porodnišnici z mojo sestrico, pa mi je ati pustil vso svobodo. Sem jo pošteno obdelala in razmazala po vseh prisotnih. Ena izmed mojih najljubših slikic in drag spomin na mojega očeta. Loni Makaroni

mmajaa  

član od: 9.5.2006

sporočila: 104

18. maj 2006 13:01

Hi hi hi, teli tamali so ful face! Moj men sploh ne pusti jesti, ker mi vse iz rok puli in odpira usta kot zmešan, dokler ni hrana v njegovih rokah. Potem vse pristane na tleh ... mmajaa

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. maj 2006 13:06

Mi imamo vsak dan kuhinjo kot prašički...

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

18. maj 2006 13:17

Spomnila sem se prvih rojstnih dni mojih otrok, prav slike sem šla gledat. Oba sta dobila smetanovo-sadno torto, oba sta se z njo slikala, pojedla grižljaj dva, ostalo je bilo pa za odrasle. Bila sem zelo načitana mamica, vse po "regelcih", vse zdravo.... Danes mislim, da pretiravat res nima smisla. Če otrok, ki mu starši res poskrbijo za zdravo hrano z veliko sadja, zelenjave, brez škodljivih dodatkov...itd -poje enkrat vsake kvatre piškot ali košček torte za rojstni dan, zaradi tega ne bo ne debel, ne diabetik ali kaj drugega groznega. Naj bo praznovanje veselo, sproščeno, da bo ostalo v lepem spominu. Lisa

mmajaa  

član od: 9.5.2006

sporočila: 104

18. maj 2006 13:22

Meni je včeraj moj mali pripravil lepo presenečenje - pire krompir na oknu! Zgleda bo umetnik mmajaa

Lady_L  

član od: 26.8.2003

sporočila: 1260

18. maj 2006 14:46

Za 1. rojstni dan sam svojoj kćerkici spekla čist normalnu tortu, po receptu kak je pisalo. Stavila je jedanput u usta i to je bilo njezino jelo. Nije me brinuo niti šećer niti čokolada... Htjela sam da torta bude lijepa iz vana i da je ona doživi. U tome sam i uspjela. Napravila sam joj kućicu s prašćićima. 2. rojstni dan slavimo početkom 9. mjeseca i već sada se pripremam za tortu. Ove godine joj radim bubamaru. Lidija...

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

18. maj 2006 18:31

Lisa, ker nimam svojih otrok, se pri tej temi nisem upala oglasiti, čeprav me je zelo srbel jezik. Sedaj pa si ti kot izkušena mama povedala to, kar mislim tudi jaz. Sem že pri moki malo alergično reagirala, pa nisem hotela še pri sladkorju. A še vedno mislim, da ni "strupene" hrane (če seveda ne gre za kakšno bolezen presnove ali alergijo) in da je vse vprašanje količine. Če samo pomislim, koliko različnih doktrin glede prehrane otrok sem že spremljala v teku svojega življenja (dobro se še spomnim dajanja jajčnega rumenjaka pri 6 tednih!), pa vse so bile "znanstveno dokazane" in podprte z zdravniško avtoriteto! teta torta

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. maj 2006 18:45

Kaj naredite potem, ko gredo otroci na tuj rostni dan? Najbrž jim ne pokvarite veselja,da ne smejo jesti, razen, če je problem alergija. Torta, kakršno naj bi po zdravih merilih jedli naši otroci, bi bila iz lesene klade in okrašena s plastelinom. Držala bi obliko ,pa več let bi držala. Pustite otrokom sladico vsaj za rojstni dan, naj prispevek k njihovemu zdravju pomeni vaše dobro razpoloženje. Priporočam zadnji posnetek s torto, ko prisotni otroci s prstki poskusijo torto. Vsako leto. Na to imam lepe spomine in zanimive fotografije, otroci so komaj čakali. frina

mmajaa  

član od: 9.5.2006

sporočila: 104

18. maj 2006 23:06

Ja, se mi vidi, da so mi preveč možgane napumpali s tem, da otroku ne dajat sladkorja. mmajaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti