Vloženi šampinjoni

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

tema odprta - 18. maj 2006 8:24 | ogledi: 6.847 | odgovori: 4

Prosim vas, če ima kdo izkušnje z vlaganjem šampinjonov v kis, naj mi prosim posreduje recept. Najlepša hvala za sodelovanje! LP

bosa

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

18. maj 2006 13:08

Jaz jih očistim in prevrem v slani vodi. Odcedim in dam v kozarce. Posebej skuham kis in vodo, ki jo malo solim.(poljubno razmerje) V kozarce dam še lovorov list in nekaj zrn popra. Zalijem z vrelim kisom in kozarce zaprem. Na glavo obrnjene pokrijem z deko in pustim ohladiti. Najbolje čez noč. Nam so tako vloženi zelo všeč, ker ostanejo čvrsti. Julija

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

18. maj 2006 13:24

Pozdravljena! Če prav razumem: šampinjone prevrem, pa še s prevretim vročim kisom zalijem. Me skrbi, da bi postali preveč mehki. Sicer pa....ravno danes sem dobila šampinjone, tako da bom kar po tem receptu naredila. Najlepša hvala! bosa

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

19. maj 2006 11:13

Vloženi šampinjoni Gobe skuhaš v slanem kropu, da spremenijo barvo. - 1 l kisa za vlaganje - 2 l vode - 1/2 dcl soli - 1/2 dcl sladkorja - lovorjev list - celi poper - česen v prahu To mešanico zavri, vanjo stresi gobe in še enkrat prevri. Poberi jih v kozarce in zalij. Zapri še vroče! Po tem rp jih jaz vlagam že vrsto let in so super. Poizkusi! Pozdrav in dober tek!

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

19. maj 2006 12:35

Santina, tudi tebi hvala za prispevek. Včeraj sem naredila po receptu, ki mi ga je priporočila Julija; naslednjič bom pa po tvojem. Pa da vidim kateri je boljši. Hvala! LP bosa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti