Piknik - količine na osebo

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

tema odprta - 18. maj 2006 7:56 | ogledi: 15.800 | odgovori: 6

Prosim pomagajte,

kako naj ocenim koliko mesa potrebujemo za piknik (čevapčiči, pleskavice, klobase, perutničke, nabodala), pa kruha, pa zelenjave (paradižnik, paprika,...)?

Vem, da obstajajo količine, ki so primerne za eno osebo, vsaj za meso, bi mi zelo pomagalo.

Saj veste, da je ponavadi vsega preveč, bistveno preveč!

Hvala in lp,

Simona

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

18. maj 2006 9:32

zA PIKNIK LAHKO RAČUNAŠ 1/2 KG NA ODRASLO OSEBO.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. maj 2006 9:37

Mogoče ti prav pride računanje na način, kot počnem jaz: po dva kosa mesa (pišč. file, biftek, sv. ribica ali kotlet) na osebo, plus tri perutničke, ena pleksavica in pet čevapov, pa ena klobasa. Minus recimo 10 odstotkov količine. Pri zelenjavi računam približno enako: po en paradižnik in paprika na osebo ter pol glave čebule ali tri mlade čebule. Je pa odvisno, kakšni jedci pridejo. Mamamia mamamia

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

18. maj 2006 15:26

Točno tako računam tudi jaz. Vedno se vprašam "Koliko bo pojedel Janez? Pa koliko njihova tamala?..." Mislim, da je najboljša matematika... ssilva

TanjaR  

član od: 7.7.2004

sporočila: 63

18. maj 2006 15:52

Mi smo za piknik vedno računali okoli 30 dag mesa na osebo. Ponavadi je še zelenjava in solatka in kruh in pijača in ....(Pol kile bi bilo verjetno vse hrane na osebo - z zeljenjavo in vsem) Vedno je bilo dovolj. TanjaR

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

19. maj 2006 8:36

Sem včeraj govorila še s "tapravim" kuharjem, ki mi je svetoval cca 1/2 kg mesa na osebo, čeprav me je opzoril, da je vse relativno: odvisno je od vrste mesa (kosti ali brez), če se peče ribe, ... Saj ne bom kaj preveč komplicirala, držala se bom približno tega nasveta, več kot 1/2 kg mesa na osebo ne bom nabavila. Pa saj je tukaj še kar nekaj zelenjave, pa ker bo praznovanje rojstnega dneva bo še nekaj sladkarij, pa seveda torta. Bom poročala, s kakšnimi količinami smo prišli skoz! Hvala za nasvete in lp, Pa držite pesti za vreme, ki je napovedano kar mešano. Lp, Simona

tejc  

član od: 6.4.2004

sporočila: 65

19. maj 2006 14:58

Pri naših piknikih pa je vedno bilo pol kile mesa na osebo absolutno preveč( pa smo prej dobri jedci kot ne) tako da sedaj vedno računamo od 25 do 30 dag na osebo je pa res da so zraven vedno dodatki v obliki prebranca,krompirjeve solate,pečenih bučk,paprik,gobic in raznih svežih solat.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti