Plesen na zemlji

venera 99  

član od: 20.4.2006

sporočila: 41

tema odprta - 16. maj 2006 21:20 | ogledi: 2.177 | odgovori: 2

Pred kratkem sem kupila zemljo za rože.Vrečko sem odprla je bila še v redu ampak nisem vse porabila sem jo pustila v odprti vrečki.Zdaj sem pa opazila da je na zemlji plesen.A je to mogoče zato,ker je odprta vrečka.Prosim če mi lahko kdo svetuje kaj bi moglo biti narobe.L.P.

venera 99

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

16. maj 2006 22:00

Lani sem kupila zemljo,ki naj bi bila ena med boljšimi. Ko sem vrečko odprla je zasmrdelo po plesni in na pogled...plesnivo.To ne more biti nič drugega,kot slabo predelani bioodpadki,ki jih komunalna podjetja odvažajo iz vsakega gospodinjstva. Vesna Leben

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

17. maj 2006 21:51

Tako kot je rekla ligojina, zemlja ni bila uredu pripravljena, preden so jo pakirali. Če še imaš vrečo, jo vrni prodajalcu, če pa tega ne moreš, jo še vedno lahko vsuješ na kompostni kup ali pa sama popraviš njihovo napako. In sicer, vsuješ zeljo nekam, kjer je dovolj toplote (sonce) in jo prekriješ s črno folijo, ter pustiš kakšnih 14 dni, da se dobro pregreje in da toplota uniči plesen ter ostalo golazen.... Lp juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti